Bu Kategoridesiniz : / 13 Mart 2018 Salı 03:01

172. Tugay Komutanlığı’ndan GCBAL’e Mektup Var

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan Celâl Bayar Anadolu Lisesi öğrencilerine teşekkür mektubu geldi.

Geçtiğimiz günlerde Celâl Bayar Anadolu Lisesi öğrencileri, ülkemiz ve özellikle de ümmet için istiklal ve istikbal mücadelesi veren kahraman Mehmetçiğimizi bütün benlikleriyle desteklediklerini göstermek için onlara mektuplar ve resimler göndermişti.

Gönderilen mektupları okuyunca duygulanan ve gözleri dolan Tugay Komutanı Tuğgeneral Bülent TEMİZER, bir teşekkür mektubu yazmaya karar verdi.

Tugay Komutanı Tuğgeneral Bülent TEMİZER imzalı mektupta şu satırlara yer verildi:

Geleceğimizin teminatı, tertemiz yürekli, gönderdikleri mektuplar ile bizi sonsuz mutlu eden okulunuzun sevgili öğrencileri,

Yüreği kocaman, güzel kalpli, yaptıkları resimler ile hayatımıza renk katan Celâl Bayar Anadolu Lisesi’nde okuyan sevgili çocuklarımız;

Sizlerden gelen mektubu aldığımızda başta Tugay Komutanı olarak benim ve arkadaşlarımın duyduğu mutluluğu anlatmakta emin olun kelimeler yetersiz kalır. Her birinizin teker teker gözlerinden ve yanaklarınızdan öpüyoruz. O güzel elleriniz dert görmesin. Mektuplarınızı okurken en az abileriniz ve ablalarınız kadar büyük bir yüreğiniz olduğunu her satırda derinden hissettik ve duygulandık. Sadece benim değil, bu mektupları okuyan birçok silah arkadaşımın da gözlerinin dolduğunu, mutluluk gözyaşları döktüğünü söylesem inanır mısınız? Mektubun sonunda büyük bir gururla benim güzel ülkemin çocukları bunları yazıyorlarsa gelecekten endişe etmemize gerek yok dedim.

Sevgili çocuklarımız,

Ülkemiz o kadar güzel, o kadar kıymetli ki düşmanlarımızın sürekli gözü üzerimizde. Böyle güzel bir ülkeye sahip olduğumuz için çok şanslı olmakla birlikte onu kem gözlere ve kötü niyetlilere karşı her an savunmaya hazır ve güçlü olmak zorundayız. Bunun için biz askerlere düşen görevler kadar geleceğimizin teminatı sizlere de düşen çok önemli görevler var. Biliyorum ki öğretmenleriniz başta olmak üzere anne ve babalarınız da bu durumun farkında, eğitiminizin her safhasında bu kutsal vatanı elimizde tutabilmek için yapmanız gereken ödev ve görevleri hatırlatıyor.

Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı boyunca tüm sevdiklerine hangi yaşta olursa olsun “çocuk” diye seslendiğini bilir misiniz? Çünkü onun sözlüğünde çocuk sevgi demekti. Çocuk ona göre saflığı temsil ederdi ve etrafında sürekli çocuk görmek isterdi. Bütün Türk çocukları onun öz yavruları gibiydi. O’nun mavi gözleri her yerde çocukları arar, çağdaş ve mutlu Türkiye’yi çocuklarda görür ve çocuklarda bulurdu.

Atatürk, 17 Ekim 1922 tarihinde Bursa’da kendisini karşılayan çocuklara seslenerek nasıl bir gençlik istediğini belirtmiştir: “Küçük hanımlar, küçük beyler sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” Ulu önderimizin bu sözleri bu güzel ülkenin gelecekteki sahibi siz çocuklarımız için her dönemde gelişmiş ülkelerin çocuklarından daha fazla derslerinize çalışmanız için bir ilham kaynağı olmalıdır.

Siz bugünün küçükleri yarınlarımızın büyüklerisiniz. Bize yazdıklarınızı okuduktan sonra yarınlara dair ümidim bir kat daha arttı. Eminim ülkemiz sizler ile bugünden daha güzel günler görecek ve eminim sizler bizlerin size bırakacağımızdan daha güzel bir ülkeye sizden sonrakilere bırakacaksınız.

Saygıdeğer çocuklarımızın sevgisini bizlerle paylaştığınız, bizimle iletişim kurmalarına imkân sağladığınız ve onlara verdiğiniz kıymetli eğitim için size ve değerli öğretmenlerimize şahsım ve personelim adına teşekkür ediyorum.

Geleceğimizin teminatı Celal Bayar Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, yazdığınız her satırı tekrar tekrar okurken hissettiğim duyguları anlatmak için kelime bulamıyorum. Sizlere şahsım ve silah arkadaşlarım adına bir kez daha teşekkür ederim. Sizler vatan savunması için akıttığımız terin boşa olmadığının canlı örneklerisiniz. Sizler var oldukça biz her türlü engeli aşar, her türlü kötülükten ülkemizi koruruz. Biliyoruz ve eminiz ki bize bir şey olsa bizim boşluğumuzu hemen dolduracak arkamızda temiz kalpli, vatanını, devletini, milletini ve bayrağını canından çok seven “Türk Çocukları” var.

celal bayar (1) celal bayar (2) celal bayar (3)

 benzer haberler

Şehit Abdullah Olçok Spor Salonu Hizmete Açıldı  

Şehit Abdullah Olçok Spor Salonu Hizmete Açıldı

Küçük Sanayi Kavşağına Makyaj  

Küçük Sanayi Kavşağına Makyaj

Atık Araç Lastikleri Toplanıyor  

Atık Araç Lastikleri Toplanıyor