png kavlak, tepe, solaksubaşı
ergenler üst reklam

20. Tarihi Batı Anadolu Rallisi Başlıyor

27 May 2017 Cts 2:54
Bu haber 1.106 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
Davetiye-Dunyasi-Reklam-Popup_4342-1

    Bu yıl 20.’si düzenelenen Klasik Otomobil Kulübü’nün geleneksel Tarihi Batı Anadolu Rallisi, Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault ana sponsorluğunda27 Mayıs Cumartesi günü başlıyor.Klasik otomobil tutkunlarını bir araya getiren Tarihi Batı Anadolu Rallisi’nde çok sayıda katılımcı, Bursa ve çevresinde 320 km’lik bir parkuru tamamlayarak nostalji dolu bir gün geçirecek.

Bu yıl 20.’si gerçekleşecek ve FIVA B grubu etkinliği olan Tarihi Batı Anadolu Rallisi, 27- 28 Mayıs 2017 tarihlerinde Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault‘un ana sponsorluğunda Bursa’da düzenlenecek.

27 Mayıs Cumartesi sabahı,Oyak Renault Bursa fabrikasında idari ve teknik kontrolün ardındanstart alacak Tarihi Batı Anadolu Rallisi’nde Oyak Renault Motor Kulübü, 6 araçlık bir mini Turing ekibi ve çok sayıda klasik otomobil yarışacak. Rallide ayrıca Tohum Otizm Vakfı Bursa öğrencileri ve velileri,klasik otomobillerde pilot ve co-pilotlara eşlik edecek. Bir gün boyunca sürecek rallide, finishin ardından otomobil tutkunları günlük 1.300 araç üretim kapasitesi olan Oyak Renault Fabrikası’nı gezerek günü tamamlayacak. İkinci gününde Merkezi Crowne Plaza Bursa’dan start alacak ralli, yine aynı noktada finish görecek ve gala yemeği eşliğindekazananlara kupa takdimleri yapılarak son bulacak.

Rallide, Oyak Renault fabrikası bantlarından çıkıp 2011 yılında şampiyon olmuş bir klasik olan Renault 12 ile yarışacak olan Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez yaptığı açıklamada, “Oyak Renault olarak geçmişten geleceğe bir köprü kuran Tarihi Batı Anadolu Rallisi’nesponsor olmaktan gurur duyuyoruz. Üretimi 1969’da başlayan ve 2000’li yıllara dek devam eden Renault 12, performansı ve tasarımıyla bir döneme damgasını vurmuş otomobillerden biri olarak şimdi vazgeçilmez bir klasik. Bu nedenle,nostalji dolu bu yarışta, Oyak Renault fabrikası bantlarından çıkan Renault 12 ile yarışacak olmak ise bizim için ayrı bir mutluluk” dedi.

Klasik Otomobil Kulübünün gelenekselleşen sosyal sorumluluk felsefesi çerçevesinde,OyakRenault 20. Tarihi Batı Anadolu Rallisiralli gelirlerinden bir kısmını Tohum Otizm Vakfı‘na aktarılacak.

Oyak Renault 20. Tarihi Batı Anadolu Rallisi’ne aralarında otomotiv sektörünün önde gelen isimleri, klasik otomobil sahipleri ve koleksiyonerleri, müze sahipleri, sanatçılar ve iş dünyasından isimlerin bulunduğu Klasik Otomobil Kulübü’nün üyeleri birbirinden özel otomobilleriyle katılım göstecek.

Bursa’dan Gezici Klasik Otomobil Müzesi edasıyla klasik rüzgârları estirecek Oyak Renault 20. Tarihi Batı Anadolu Rallisiniizlemek ve birbirinden ilginç hikâyeleri olan klasik otomobilleri yakından görmek isteyen otomobil severlerin katılımına açık gerçekleşiyor.

Klasik Otomobil Kulübü Hakkında

Klasik Otomobil Kulübü 1990 yılında bir avuç Klasik Otomobil meraklısının bir araya gelerek kurduğu, bu günlerde ise üye sayısının 400´ü aştığı bir kulüptür. Kulübün amacı; otomobillere, bilhassa döneminde belirli özelliklere sahip olan ve artık caddelerde sıkça görülmeyen klasikleşmiş araçlara ilgi duyan, bunları korumak ve tekrar çalışır hale getirebilmek için uğraşı gösteren ve bu doğrultuda fikir alışverişinde bulunmak isteyen insanların bir araya gelmelerini sağlamaktır. Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin;www.klasikotomobil.org.

Oyak Renault Hakkında

Bursa’da bulunan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 450 bin motor üretim kapasitesi ile Renault’nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasitesine sahip üretim tesislerinden biridir. Oyak-Renault; Clio IV, ClioSportTourer, Fluence, Mégane III HB modellerini ve bu modellerde kullanılan motor ve mekanik aksamları üretmekte ve ihraç etmektedir.

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Hakkında

Türkiye’de “otizm spektrum bozukluğu” olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi, tanı alan çocukların ve ailelerinin sağlık, eğitimmeslek edinimi, istihdam, bağımsız yaşam ve kaynaştırma gereksinimlerinin dünya standartlarında karşılanması, kaynaştırmadaki diğer özel eğitim gerektiren çocukların ve gençlerin ilgili gereksinimlerinin karşılanması ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olarak 2003 yılında kurulmuştur.Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin;www.tohumotizm.org.tr

renault

kültür siteye

Benzer Haberler

Gemlik Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayının coşku ve bereketinin tüm ilçede...

Yorum 
0

İnsan Yönetimi alanında çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşu PERYÖN’ün düzenlediği...

Yorum 
0

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir , Meclis Başkanı Hasan Yıldırım,...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:
CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

gemlik-belediyesi-refik-yilmaz-site bütünler siteye

Gemlik Ramazana Hazır

Gemlik Belediyesi her yıl olduğu gibi bu […]

Borçelik’e “Dijital Dönüşüm”...

İnsan Yönetimi alanında çalışmalar yapan sivil toplum […]

GTSO Yönetimi Tobb Genel Kur...

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı […]

Kahrolsun ABD Emperyalizmi

(CEMAL KIRGIZ)  ABD’nin Ortadoğu’yu bir kez daha […]

POPÜLER HABERLER

Küçükkumla’da bıçaklı Cinayet...

Küçükkumla mahallesinde meydana gelen olayda bir kadın […]

Balıkpazarında Cinayet

Gemlik’te Balıkpazarında meydana gelen olayda bir kişi […]

Ağırbaş ve Evrensel ailesinin mutlu...

Ağırbaş ailesinden Ahmet Ağırbaş’ın kızkardeşi, Ayfer Ağırbaş’ın...

Serbest bölgede feci kaza 2 ölü, 3 ...

Gemlik Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü önünde Gümrük […]

Umurbey yolunda can pazarı; 1 ölü, ...

Umurbey Gemlik yolunda, Umurbey’den aşağıya inen 16 […]

Gemlik’te Motosiklet Kazası 2 Yaral...

Gemlik’te akşam saatlerinde meydana gelen kazada, 2 […]