Bu Kategoridesiniz : / 24 Kasım 2014 Pazartesi 00:27

5 yıldızlı kongre

Ak Parti’nin 5. Olağan kongresi yapıldı. Aylardır tartışması yapılan kongrenin nihai sonucunu hep birlikte gördük. Geçtiğimiz 15 gün öncesine kadar başkan ve yönetimi merak eden Gemlik halkı yeni yönetimle tanışmış oldu. Gemlik’e hayırlı olsun. 4 yıllık idarecilik aşamasından sonra haklı yöneticiliğe seçilen Zafer Işık’ı kutlamakla birlikte kendisini bekleyen önemli görevlerinin bilincinde olduğundan haberimiz var. Zira kendisi 4 yıldır ilçe başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

Genç ve dinamik oluşunun yanında bilimsel ve resmi diplomasi ile haklı göreve teveccüh ettiğini düşündüğümüz Işık bir adım daha ileride görev yapacak kanımca. Hemen her yazımda dile getirmeye gayret ettiğim başta teknoloji olmak üzere günümüz imkanlarının artı gayretiyle görev yapacak olan Işık bir adım daha önde gidecek gibi. Tekrar tebrik ediyoruz kendisini.

Geçtiğimiz Cuma gecesi 18:00’de başlayan kongre Başbakan Davutoğlu’nun programı nedeniyle Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın geleceği ilan edilen kongrede ki değişiklik nedeniyle; Akdoğan gelmese de beklenilen coşku da aksilik olmadı. Dizayn sıra dışı, düzen mükemmel, organizasyon süperdi. İlgilileri kutluyorum öncelikle. Her ne kadar başbakan yardımcısı programında değişiklik yapıp kongreye katılamasa da sanki Başbakan gelecekmiş gibi özenle düzenlenmiş bir program yapıldı. Sosyal yaşam merkezindeki programların en başarılısı diyebiliriz. Her ne kadar birileri beğenmeyip kulp taksada Gemlik’teki mevcutların, hatta birilerinin çok sık telaffuz ettiği ama başaramadığı  biz daha iyisin yapıncaya kadar en iyisi bu dediği aşikar bir programdı son yıllarda izlediğimiz. Olağan 5. Kongresini tamamlayan Ak Parti 2015 yerel seçimlerine adepte, tam gaz devam ediyor  kendi doğrularında. Büyük ağabeylerimiz iyi bilir, inanmak başarmanın yarısıdır. İnanmışlar, başarıyorlar.

Yerli yerince uslübunca düzenlenmiş programın ince ayrıntılarını gerek yoktur sanırım dile getirmeye. İktidar olmanın avantajı maddi değil gösterilen ilgi ile aksiyon oluştursa da, benzer bir çok iktidar programı izlediğimiz günümüzün en farklı örneğini yaşadık geçtiğimiz Cuma günü. Herkesin yeri özenle belirlenmiş, misafirler için tek tek isimlendirilmiş koltuklar ile en ince ayrıntıya özen gösterilmiş. Başkan Necdet Yılmaz’ın slayt gösterimi eşliğinde şiir okuyarak başlayan kongrede en önemli izlenim ise Ak Parti’yi bugüne kadar başarıdan başarıya koşturan birliktelik. Birlik ve beraberlik tablosu. Bir çok spekülasyonun Gemlik’te yaratılmasına rağmen çekilen fotoğraf o spekülasyonları yalanlar gibiydi. Ayna ortada kendini gösterdi, şahide ne hacet…

2015 genel seçimleri öncesi tamamlanacak kongrelerin önemi  ile birlikte Ak Parti olağan kongresinin sonuçları hakkındaki yorumumu Çarşamba günü Gemlik Haber okurlarıyla paylaşacağım. Ak Partinin olağan kongresi birilerini memnun etmese de, memnun ve beğenen oranı tablolara yüzde 90’larda yansıyor gibi. Yeni yönetim hayırlı olsun Gemlik’imize.

BUGÜNÖĞRETMENLER GÜNÜ

Dünyadaki en kutsal görev olan öğretmenliği başarı ile icra eden, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni, canım babam Necati Seferoğlu,
Anadolu’nun en uzak köşelerinde, elektriği olmayan köy okullarında yetiştirdiğin o  köy çocuklarının yüreğinde yaşıyorsun.
Şimdi büyük adam olmuş, bu güzel ülke için çalışan,uğraşan, üreten insanların kalbinde yaşıyorsun.
Oğlun, oğulların, senin gösterdiğin yolda, sana layık birer evlat olmak için çalışıyor, bizim kalbimizde yaşıyorsun.
Cennetten Sesimi duyduğunu biliyorum; Tüm öğretmenlerin ve senğnÖğretmenler Günü’n kutlu olsun babacığım.

serhat logo babam

 benzer haberler

İşte  İsmet İnönü…   

İşte  İsmet İnönü… 

Kamyonet ticari aracı biçti  

Kamyonet ticari aracı biçti

ADD tiyatro düzenliyor  

ADD tiyatro düzenliyor