png kavlak, tepe, solaksubaşı
ergenler üst reklam

5 yıldızlı kongre

24 Kas 2014 Pts 0:27
Bu haber 1.679 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
Davetiye-Dunyasi-Reklam-Popup_4342-1

Ak Parti’nin 5. Olağan kongresi yapıldı. Aylardır tartışması yapılan kongrenin nihai sonucunu hep birlikte gördük. Geçtiğimiz 15 gün öncesine kadar başkan ve yönetimi merak eden Gemlik halkı yeni yönetimle tanışmış oldu. Gemlik’e hayırlı olsun. 4 yıllık idarecilik aşamasından sonra haklı yöneticiliğe seçilen Zafer Işık’ı kutlamakla birlikte kendisini bekleyen önemli görevlerinin bilincinde olduğundan haberimiz var. Zira kendisi 4 yıldır ilçe başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

Genç ve dinamik oluşunun yanında bilimsel ve resmi diplomasi ile haklı göreve teveccüh ettiğini düşündüğümüz Işık bir adım daha ileride görev yapacak kanımca. Hemen her yazımda dile getirmeye gayret ettiğim başta teknoloji olmak üzere günümüz imkanlarının artı gayretiyle görev yapacak olan Işık bir adım daha önde gidecek gibi. Tekrar tebrik ediyoruz kendisini.

Geçtiğimiz Cuma gecesi 18:00’de başlayan kongre Başbakan Davutoğlu’nun programı nedeniyle Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın geleceği ilan edilen kongrede ki değişiklik nedeniyle; Akdoğan gelmese de beklenilen coşku da aksilik olmadı. Dizayn sıra dışı, düzen mükemmel, organizasyon süperdi. İlgilileri kutluyorum öncelikle. Her ne kadar başbakan yardımcısı programında değişiklik yapıp kongreye katılamasa da sanki Başbakan gelecekmiş gibi özenle düzenlenmiş bir program yapıldı. Sosyal yaşam merkezindeki programların en başarılısı diyebiliriz. Her ne kadar birileri beğenmeyip kulp taksada Gemlik’teki mevcutların, hatta birilerinin çok sık telaffuz ettiği ama başaramadığı  biz daha iyisin yapıncaya kadar en iyisi bu dediği aşikar bir programdı son yıllarda izlediğimiz. Olağan 5. Kongresini tamamlayan Ak Parti 2015 yerel seçimlerine adepte, tam gaz devam ediyor  kendi doğrularında. Büyük ağabeylerimiz iyi bilir, inanmak başarmanın yarısıdır. İnanmışlar, başarıyorlar.

Yerli yerince uslübunca düzenlenmiş programın ince ayrıntılarını gerek yoktur sanırım dile getirmeye. İktidar olmanın avantajı maddi değil gösterilen ilgi ile aksiyon oluştursa da, benzer bir çok iktidar programı izlediğimiz günümüzün en farklı örneğini yaşadık geçtiğimiz Cuma günü. Herkesin yeri özenle belirlenmiş, misafirler için tek tek isimlendirilmiş koltuklar ile en ince ayrıntıya özen gösterilmiş. Başkan Necdet Yılmaz’ın slayt gösterimi eşliğinde şiir okuyarak başlayan kongrede en önemli izlenim ise Ak Parti’yi bugüne kadar başarıdan başarıya koşturan birliktelik. Birlik ve beraberlik tablosu. Bir çok spekülasyonun Gemlik’te yaratılmasına rağmen çekilen fotoğraf o spekülasyonları yalanlar gibiydi. Ayna ortada kendini gösterdi, şahide ne hacet…

2015 genel seçimleri öncesi tamamlanacak kongrelerin önemi  ile birlikte Ak Parti olağan kongresinin sonuçları hakkındaki yorumumu Çarşamba günü Gemlik Haber okurlarıyla paylaşacağım. Ak Partinin olağan kongresi birilerini memnun etmese de, memnun ve beğenen oranı tablolara yüzde 90’larda yansıyor gibi. Yeni yönetim hayırlı olsun Gemlik’imize.

BUGÜNÖĞRETMENLER GÜNÜ

Dünyadaki en kutsal görev olan öğretmenliği başarı ile icra eden, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni, canım babam Necati Seferoğlu,
Anadolu’nun en uzak köşelerinde, elektriği olmayan köy okullarında yetiştirdiğin o  köy çocuklarının yüreğinde yaşıyorsun.
Şimdi büyük adam olmuş, bu güzel ülke için çalışan,uğraşan, üreten insanların kalbinde yaşıyorsun.
Oğlun, oğulların, senin gösterdiğin yolda, sana layık birer evlat olmak için çalışıyor, bizim kalbimizde yaşıyorsun.
Cennetten Sesimi duyduğunu biliyorum; Tüm öğretmenlerin ve senğnÖğretmenler Günü’n kutlu olsun babacığım.

serhat logo babam

kültür siteye

Benzer Haberler

Suriye meselesi.. Surye’de iç savaş çıkmıştı, bizimkiler Esad’ı devirmek (!) hayaliyle...

Yorum 
0

Gemlik Belediyesi, kamulaştırdığı binaları yıkarak ilçeye nefes aldırmaya devam ediyor. Emlak...

Yorum 
0

Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Cihan Gökmen, yeni yönetimi ile birlikte, Gemlik...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:
CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

gemlik-belediyesi-refik-yilmaz-site bütünler siteye

Binalar Kamulaştırılıyor Mah...

Gemlik Belediyesi, kamulaştırdığı binaları yıkarak ilçeye nefes […]

Bursaspor Taraftarlar Derneğ...

Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Cihan Gökmen, […]

Denizler ve sahiller artık d...

     Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir […]

Hasan Çetin Okulları Yazlıkç...

Özel Hasan Çetin Anadolu Lisesi öğretmen ve […]

POPÜLER HABERLER

Küçükkumla’da bıçaklı Cinayet...

Küçükkumla mahallesinde meydana gelen olayda bir kadın […]

Balıkpazarında Cinayet

Gemlik’te Balıkpazarında meydana gelen olayda bir kişi […]

Ağırbaş ve Evrensel ailesinin mutlu...

Ağırbaş ailesinden Ahmet Ağırbaş’ın kızkardeşi, Ayfer Ağırbaş’ın...

Serbest bölgede feci kaza 2 ölü, 3 ...

Gemlik Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü önünde Gümrük […]

Umurbey yolunda can pazarı; 1 ölü, ...

Umurbey Gemlik yolunda, Umurbey’den aşağıya inen 16 […]

Gemlik’te Motosiklet Kazası 2 Yaral...

Gemlik’te akşam saatlerinde meydana gelen kazada, 2 […]