Bu Kategoridesiniz : / 15 Mayıs 2018 Salı 01:54

Amfi Tiyatro Gemlik’e Çok Yakışacak

(CEMAL KIRGIZ)  Gemlik Belediyesi tarafından yaptırılan 1000 kişilik Amfi Tiyatro ve Seyir Terasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Cumhuriyet Mahallesi Manastır Mevkii eski Kalafat yerinde yapılacak olan Seyir Terası ve Amfi Tiyatro temel atma törenine Ak Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Aydın ve Hüseyin Şahin’in yanı sıra Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran’da katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan temel atma töreninin açış konuşmasını Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz yaptı. 2018’in yanı sıra 2019 yılını da atılım ve yatırım yılı ilan ettiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ocak ayından bu yana 12 temel atma ve 5 açılış töreni gerçekleştirdiklerini belirtti. Türkiye Cumhuriyetini büyüten, geliştiren, ayağa kaldıran kadroların bir ferdi olduklarını ifade eden Refik Yılmaz, hizmet etmeyi, yatırım yapmayı, milleti mutlu etmeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendiklerini kaydetti. Amfi Tiyatro ve Seyir Terası yapılacak bölgenin, yürüme yolu, bisiklet yolu, araç yolu ve kafeteryaları ile cazibe merkezi haline geldiğini anlatan Refik Yılmaz, “Bir zamanlar burada yürümek bile cesaret isteyen bir işti. Şimdi Amfi Tiyatro ve Seyir Terası gibi birçok tesis yaparak denizimizden, sahilimizden azami yararlanacağız” dedi.

Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’de 14 Mayıs’ın “Yeter Söz Milletindir” diyenlerin iktidara gelişinin yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, “14 Mayıs aynı zamanda 5 yıl önce İMF’ye borçlarımızın ödenip, İMF’ye borç teklif ettiğimiz tarihtir” diye konuştu. Gezi olayları, FETÖ darbe girişimi gibi yakın tarihi ilgilendiren olayları da değerlendiren Hüseyin Şahin, hedefi 2 milyar dolar gayrı safi milli hâsıla olarak koyduklarını açıklayarak, Türkiye’nin başına ne geldiyse bu büyüme hedeflerinden geldiğini bildirdi. Ak Partili Belediyelerin de yatırımlarını bu büyümeden aldıkları payla gerçekleştirdiğini öne süren Şahin, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve kadrolarını da hizmet ve yatırımları adına tebrik etti.  Ak Parti kadrolarının dışında kimsenin iktidara gelmek gibi bir niyeti olmadığını da savunan Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Cumhurbaşkanına oy vereceğiz, Ak Parti Milletvekillerine oy vermeyeceğiz diye bir kampanya başlattılar. Halen kaşıyorlar, kaşınıyorlar. Türkiye’yi bölmek ve parçalamak, Türkiye’yi geriye götürmek istiyorlar. Biz Lider Türkiye diyoruz. Onlar uydu Türkiye istiyor. 24 Haziran’da bunlara hep birlikte en güçlü cevabı verelim” diye konuştu.

Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş’ta, Gemlik’te geçmişten gelen sıkıntıların ve sorunların bütün kısıtlı imkânlarına rağmen Refik Yılmaz Başkanlığındaki Belediye tarafından çözülmeye çalışıldığını anlatarak,Amfi Tiyatro ve Seyir Terası yatırımının hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

anfi tiyatro (1) anfi tiyatro (2) anfi tiyatro (3) anfi tiyatro (4) anfi tiyatro (5) anfi tiyatro (6) anfi tiyatro (7) anfi tiyatro (8) anfi tiyatro (9) anfi tiyatro (10) anfi tiyatro (11) anfi tiyatro (12) anfi tiyatro (13) anfi tiyatro (14) anfi tiyatro (15)

 benzer haberler

Sertaslan’dan zeytin ve zeytinyağı müzesi sözü  

Sertaslan’dan zeytin ve zeytinyağı müzesi sözü

Küçük Sanayi’de Bıyıklı Çoşkusu  

Küçük Sanayi’de Bıyıklı Çoşkusu

Eğitimde Çağ Atlıyoruz  

Eğitimde Çağ Atlıyoruz