Bu Kategoridesiniz : / / / 10 Eylül 2019 Salı 01:42

Anadolu Gençlik’ den Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Anadolu Gençlik Derneği Gemlik İlçe Başkanı Caner LİMON yeni eğitim öğretim yılı için yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızın kişilik gelişiminde, yeteneklerinin keşfinde iş birliği içinde çalışırken sadece akademik başarıyı hedeflemek yeterli değildir” dedi.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başladığını kaydeden Limon, “Sevgi diliyle konuşan öğretmenlerimiz ve velilerimizle eğitimin, karşılıklı bir etkileşim olduğu bilinci içinde çocuklarımızla gönülden gönüle sevgi ve bilgi bağı kurmanın öneminin farkındayız. Çocuklarımızın kişilik gelişiminde, yeteneklerinin keşfinde iş birliği içinde çalışırken sadece akademik başarıyı hedeflemek yeterli değildir. Eğitim verirken; yüksek insani değerlerimizi geleceğe taşımak için akıl ve bilginin yanında; sevgi ve hoşgörü daima olmalıdır. Başarılı bireyler yetiştirirken aynı zamanda, bunu değerlerine sahip çıkan bir kişilikle tamamlamamız çok önemlidir, İlk ders Önce Ahlak ve Maneviyat olmalıdır” diye konuştu.

Limon, açıklamasında şunları ifade etti; “Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak ‘Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekin, 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikiniz, 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir insan yetiştiriniz’ anlayışı ile hareket etmiş ve bugün misyonu ve vizyonu ile bütün insanımızı kucaklayan, teknolojiyi kullanan, ilmi akademik seviyeli çalışmaları ile insanımızdan aldığı gücü yine onların istifadesine sunan özelliği ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diler, sağlık ve başarılarla dolu olarak geçmesi temenni ederim.”

resim

 benzer haberler

ADD’den dil devrimi programı  

ADD’den dil devrimi programı

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret  

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser  

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser