Bu Kategoridesiniz : / / / / 20 Eylül 2019 Cuma 00:24

Anadolu İmam Hatip Lisesinde Aşure Günü

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenci ve ilçe protokolüne dayanışmanın ve bereketin simgesi olan aşure dağıtıldı.

Okul bahçesinde Şölen havası içerisinde dağıtılan aşureler okul yemekhanesinde dualar okunarak pişirme aşamasında da dualar okundu.

Okul bahçesinde Şölen havası içerisinde dağıtılan aşureler okul yemekhanesinde dualar okunarak pişirme aşamasında da dualar okundu

Okulda düzenlenen aşure programına   Gemlik İlçe Emniyet Müdürü Abdülkadir Yüce, Gemlik İlçe Jandarma Karakol Komutanı Binbaşı Barış Bozkurt,İlçe Müftüsü  Dr M.Reşat ŞAVLI Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Şube Müdürleri Adem Şahin ve Nihat Ergül,Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sabri Kahraman,Halk Egitim Merkezi Muduru Adnan Uluğ,GİHMED Başkanı Halil Köse,Okulun ikinci müdürü Celalettin Baykoz,IHH Gemlik Temsilcisi Hasan Subaşı ve Okul Müdürleri katıldı.

Aşure dağıtım programını yapan İlçe Müftüsü Dr M.Reşat Şavlı aşurenin  bereketli olmasını dileyerek ‘Hamd alemlerin RAB bi olan ALLAH a mahsustur…Salatü Selam onun biricik RASÜL ü Efendimiz sav ve onun aline eshabına olsun.. Kendinden evvel hiçbir varlık olmıyan…Varlığı,hayatı,kullarına keremi,ziyade merhameti,nimetler bagışlaması sonsuz ve devamlı olan sensin ALLAH ım… İşte bu yeni yıldır ki,bu yıl boyunca huzurundan kovulmuş şeytandan beni korumanı,daima kötülüğü emreden nefsime galip olmam için yardımını ve beni sana yaklaştıran işlerle meşgul olmamı,senden dilerim.. Ey CELAL ve İKRAM sahibi ALLAH ım….Ey ERHAMUR RAHİMİN olan RAB bim rametinin bereketiyle duamızı kabul et… ALLAH ın selamı hz MUHAMMED MUSTAFA (sav) ın ve onun alinin ashabının ehli beytinin üzerine olsun’ şeklinde duasında bulundu.

imam hatip aşure (1) imam hatip aşure (2) imam hatip aşure (3) imam hatip aşure (4) imam hatip aşure (5) imam hatip aşure (6) imam hatip aşure (7) imam hatip aşure (8) imam hatip aşure (9)

 benzer haberler

Yıldız: Marmarabirlik Üreticinin Hayallerini Yıkmıştır  

Yıldız: Marmarabirlik Üreticinin Hayallerini Yıkmıştır

Kurşunlu’da kaçak yapı operasyonu  

Kurşunlu’da kaçak yapı operasyonu

Polisten Uyuşturucuya Şafak Baskını  

Polisten Uyuşturucuya Şafak Baskını