png kavlak, tepe, solaksubaşı
ergenler üst reklam

Asım Kocabıyık Camii Açılışı Yapıldı

17 Haz 2017 Cts 3:29
Bu haber 743 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
Davetiye-Dunyasi-Reklam-Popup_4342-1

Borusan Holding Kurucusu Merhum Asım Kocabıyık tarafından, Gemlik Belediyesi öncülüğünde yaptırılan Gemlik Asım Kocabıyık Camii’nin resmi açılışı gerçekleşti. Üç yıl önce temeli atılan ve geçtiğimiz yıl Ramazan ayında ibadete açılan Asım Kocabıyık Camii resmi açılışı yoğun ilgi gördü. Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Muhsin Özlükurt, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Avcı, Vedat Büyükgölcigezli ve Kadir Erol’un yanı sıra protokol üyeleri, siyasi parti ilçe temsilcileri, sivil toplum örgütü yöneticileri ve Gemlikliler açılışta yer aldılar.

Merhum Asım Kocabıyık’ın eşi Nurhan Kocabıyık, Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu, Borusan Holding İcra Kurulu Üyeleri Mehmet Betil ve Erkan Kafadar’da törende hazır bulundular. Bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve Kuran Tilaveti ile başlayan resmi açılış töreninde konuşan Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu, 5 yıl önce aramızdan ayrılan merhum Asım Kocabıyık’ın maneviyatı, eğitim ve öğretime bakış açısı, sosyal ve kültürel projelere yönelik düşüncelerini duygulu bir anlatımla dile getirdi. Gemlik’te ibadete açılan Camii’nin Asım Kocabıyık’ın son vasiyeti olduğuna dikkat çeken Demircioğlu, Asım Kocabıyık’ın ideallerini yaşatmayı sürdüreceklerini söyledi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, Asım Kocabıyık’ın ilçeye yönelik yatırımlarını anlattı. Üniversite binaları, ortaokul binası, üst geçit derken, Kocabıyık’ın ilçenin büyük ihtiyacı olan Cami’yi de yaptırdığını belirten Refik Yılmaz, isminin sonsuza kadar yaşatılıp, dualarla anılacağını sözlerine ekledi. Geçen yıl Haziran ayında ibadete giren Camiinin hain 15 Temmuz darbe ve Türkiye’yi işgal operasyonu sırasında da mahyalarında, Darbeye Hayır, Demokrasiye Evet yazılarıyla katkı verdiğini bildiren Refik Yılmaz, Kocabıyık ailesine şükranlarını sunduğunu vurguladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muhsin Özlükurt’ta, Kocabıyık ailesi ve Borusan Holding yöneticilerine teşekkür etti.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Nurhan Yılmaz ve Bülent Demircioğlu’na Türk Bayraklı tablo, Gemlik’in simgesi zeytin ve zeytinyağı hediye etti. Asım Kocabıyık Camiinin resmi açılışının ardından mevlit okutuldu. Cuma namazı çıkışında da Asım Kocabıyık’ın yaşam öyküsünü anlatan biyografik kitabı vatandaşlara dağıtıldı.

ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI FOTO (12) ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI FOTO (9) ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI FOTO (8) ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI FOTO (7) ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI FOTO (6) ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI FOTO (5) ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI FOTO (4) ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI FOTO (2) ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI FOTO (1)

kültür siteye

Benzer Haberler

İnsan Hakları günü kutlandı

10 Aralık İnsan Hakları Günü Umurbey Celal Bayar Sağlık Meslek Lisesi tarafından görkemli...

Yorum 
0

Ak Parti Gemlik ilçe başkanı Zafer Işık muhtarlarla veda yemeğinde bir araya geldi. Önümüzdeki...

Yorum 
0

Geçmişten günümüze, kültürel ve mimari değerlere sahip, 4 mevsimi ayrı güzel olan Gemlik’in...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:
CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

gemlik-belediyesi-refik-yilmaz-site bütünler siteye
İnsan Hakları günü kutlandı

İnsan Hakları günü kutlandı

10 Aralık İnsan Hakları Günü Umurbey Celal […]

Işık’tan muhtarlara veda yemeği

Ak Parti Gemlik ilçe başkanı Zafer Işık […]

“Zeytinin Başkenti Gemlik” F...

Geçmişten günümüze, kültürel ve mimari değerlere sahip, […]

Turklim Kariyer Port Projesi...

Gemlik Denizcilik Topluluğu güz dönemi için son […]

POPÜLER HABERLER

Küçükkumla’da bıçaklı Cinayet...

Küçükkumla mahallesinde meydana gelen olayda bir kadın […]

Ağırbaş ve Evrensel ailesinin mutlu...

Ağırbaş ailesinden Ahmet Ağırbaş’ın kızkardeşi, Ayfer Ağırbaş’ın...

Serbest bölgede feci kaza 2 ölü, 3 ...

Gemlik Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü önünde Gümrük […]

Balıkpazarında Cinayet

Gemlik’te Balıkpazarında meydana gelen olayda bir kişi […]

Umurbey yolunda can pazarı; 1 ölü, ...

Umurbey Gemlik yolunda, Umurbey’den aşağıya inen 16 […]

Gemlik’te Motosiklet Kazası 2 Yaral...

Gemlik’te akşam saatlerinde meydana gelen kazada, 2 […]