png kavlak, tepe, solaksubaşı
ergenler üst reklam

Başkanlık seçiminin dünü ve yarını

27 Şub 2014 Per 22:58
Bu haber 1.416 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
Davetiye-Dunyasi-Reklam-Popup_4342-1

Değerli okurlar Gemlik halkı geçtiğimiz çarşamba günü 4. kez belediye başkanı seçerek tarih bir rekora imza attı bence.

Çok iyi araştırmadım lakin ikinci bir örneğine göreceğimizi sanmam Cumhuriyet tarihimizde. Yani 2009 mart’ından bu tarafa bir kronoloji yapacak olursak 30 mart 2014 akşamı itibari ile 5 seçim 6 başkanlık dönemini tez olarak hazırlayacak genç siyaset bilimciler.

26 Şubat çarşamba günü yapılan olağanüstü meclis toplantısı ile başkan seçen Gemlik belediye meclisinde şaşırtıcı bir tablo ortaya çıkmadığı gibi, belediye başkanlığına daha önce 2 kez seçimi kaybeden ve araç tamirleri başta olmak üzere bir çok yolsuzluk soruşturması yüzünden görevden alınan Fatih Mehmet Güler’in  17 mart 2011 de işaret ederek gösterdiği Necdet Ersoy seçildi belediye başkanlığına.

35 Ay süre ile bekleyip, maaşını tıkır tıkır alan Güler, son 45 gün kala görevinden şartlı istifa etmiş, kılavuzlarının tabiriyle «İpe un sermişti.» Seçim sathında ki son an’ın kahramanı olmaya soyunanların yanı sıra, Güler’e bir destek de Yolsuzluk soruşturması döneminde hep arka çıkıyormuş gibi basın açıklamaları yapan MHP yöneticilerinden geldi olağanüstü meclis toplantısında.

2 kez seçimi kaybeden Ersoy döneminde  meclis salonunu terk eden MHP’liler bu kez tam tersine seçim öncesi başkan Durdu’nun açıklaması ile en başından beri F. Mehmet Güler’in işaret ettiği Necdet Ersoy’a destek vereceklerini söyledi. Güler’in soyunduğu kolsuz kahramanlık senaryosunun tuttuğunu gören MHP ilçe başkanı Osman Durdu’nun daha önceki bir çok toplantısında da yaptığı açıklamalarında Fatih Mehmet Güler’in görevden haksız yere uzaklaştırıldığını iddia eden açıklamalarını da Gemlik gazetelerinde okumuştuk.

Geçtiğimiz günlerde MHP’ye yaptığı ziyaret sonrası gerek MHP adayı Adnan Bıyıklı, gerek ilçe başkanı Osman Durdu’nun açıklamalarından anlaşıldığı gibi, Fatih Mehmet Güler ile kollektif yapılan dayanışmanın aleni sergilendiği propaganda döneminde ki dayanışmaya şaşırmamak elde değil. 2009 seçimlerinde Adnan Bıyıklı rüzgarından daha fazla tanınan ve o dönem, partisine ciddi oy kazandıran MHP adayı ve eski ilçe başkanı Mehmet Kayaoğlu’nun artı oyları bir yana bırakan mevcut yönetim, adeta araç tamirleriyle ülke gündeminde yolsuzlukları ile adını duyuran dönemin başkanından medet umuyor. MHP gibi vizyonu olan köklü bir parti’nin bu gibi yolsuzluk olaylarından görevden alınanlardan seçim dayanışma ve işbirliği yapması manidardır. Kendisinin seçilmesinde her emeği veren, ANAP kökenli olmasını içine sindiren ve hala kendisini partilerinden ihraç etmeyen sonra ki partisi CHP’yi bile arkamda durmadılar, şeklinde cezalandırıp, 35 aydır görevinden istifa etmeyenlere bel bağlamanız tabanıza yaptığınız en büyük ihanettir. Dürüstlüğü ile tanıdığımız ve sağcı-solcu, liberal-muhafazakar her kesimin sevdiği ve oy aldığı Mehmet Kayaoğlu’nun estirdiği rüzgar bugünün daha fazlasıydı bunu unutmayın.

Sevgili okurlar, Gemlik 30 günlük belediye başkanını seçti. Ak Parti belediye başkan adayı Refik Yılmaz’ın aday olmayacağını ilçe başkanı Necdet Yılmaz 6 ay öncesinden açıklamıştı. Daha öncede istifa tehditlerine adeta rest çekercesine açıklama yapan başkan Necdet Yılmaz’ın yanı sıra geçtiğimiz günlerde ki istifa sonrası kısa açıklama da bulunan  Refik Yılmaz, seçim çalışmalarına daha fazla vakit ayırabilmek sebebi başta olmak üzere yeniden aday olmayacağını deklare etmişti. Şimdi borozan başı şamar oğlanları, geçen 35 aylık yatırım ve hizmetleri saltanat diye nitelendirmeye başladıkları gibi, yapılan belediye başkanlığı seçiminin karargahı yaptıkları basım yerinden ahkam kesmeye devam ediyorlar. Yazdıklarıyla fetva vermeye devam ederek.

Daha makamına bile oturmamış çiceği burnunda 32 günlük seçilen başkana şunu at, bunu yap diye gazete sütunlarından belediye yönetmeye talipler galiba. Aynı kılavuz ile devam etmeyi aklınızdan bile geçirmemenizi tavsiye ederim. Daha önce ki kılavuzlukları ile 35 ay’a batan burunlar bu kez o kadar zaman da da çıkmaz. Hatırlayın o dönemde şirin ilçemiz, başta olmayan araç tamirleri ve klima gazlarının yanı sıra, şimdi kanki olan değerli meclis üyemizin Kurşunlu’daki depolarda boy gösterdiği miyadı dolmuş takvimleri ile anılmıştı.

Şimdi halk sandık başında verecek kararını. Önceki gibi yolsuzluklarla anılmayalım. Görmeye alışmaya başladığımız hizmetlerle hatırlanalım. Bu dileğim umarım ki hepimizin ortak dileğidir. Gemlik kazansın. 3 bilemedin 5 olan baron başları ya da onların işaretleri değil.

Sevgili Gemlik Haber okuyucuları önümüzdeki hafta ki yazım, Yıkılan belediye binası ve yıkılacağını kendileri onayladığı halde tefrişet yaparak  maddi rant sağlayanlar, ayrıca; bu maddi rantı siyasi ranta dönüştürmeye çalışanlarla ilgili açıklamalara ayıracağım. Bu haftalık bu kadar.

serhat logo

kültür siteye

Benzer Haberler

“HIRSIZLIK DAVASI!” New York’ta görülmekte olan “Reza Zarrab davası” milli bir dava...

Yorum 
0

AKP Hükümeti cephesinden ülke gündemine skandal açıklamalar tıpkı bir bomba gibi atıldı....

Yorum 
0

***İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan, Kemal Kılıçdaroğlu’ na*** Salı günkü TBMM oturumunda...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:
CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

gemlik-belediyesi-refik-yilmaz-site bütünler siteye

Acar; İntibak Yasası Tekrar ...

Türkiye Emekliler Derneği Gemlik Şube Başkanı Ömer […]

GTSO Yönetimi İstihdam Şuras...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde düzenlenen törene […]

Ünlü; Şehrime olan borcumu ö...

CHP Gemlik İlçe Başkanlığı’nda 5 Ocak’ta yapılacak. […]

Topuklu Kramponlar bu kez de...

Topuklu Kramponlar Firmacılar ve Medyacılar takımı bu […]

POPÜLER HABERLER

Küçükkumla’da bıçaklı Cinayet...

Küçükkumla mahallesinde meydana gelen olayda bir kadın […]

Ağırbaş ve Evrensel ailesinin mutlu...

Ağırbaş ailesinden Ahmet Ağırbaş’ın kızkardeşi, Ayfer Ağırbaş’ın...

Balıkpazarında Cinayet

Gemlik’te Balıkpazarında meydana gelen olayda bir kişi […]

Serbest bölgede feci kaza 2 ölü, 3 ...

Gemlik Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü önünde Gümrük […]

Umurbey yolunda can pazarı; 1 ölü, ...

Umurbey Gemlik yolunda, Umurbey’den aşağıya inen 16 […]

Gemlik’te Motosiklet Kazası 2 Yaral...

Gemlik’te akşam saatlerinde meydana gelen kazada, 2 […]