Bu Kategoridesiniz : 18 Mayıs 2017 Perşembe 02:38

Bu Sıralar

Geçtiğimiz hafta sonu kutladığımız anneler gününe binaen tüm annelerimizin anneler gününü kutlayarak yazıma başlıyorum. Bu Anneler gününde de tıpkı 14 Şubat Sevgililer gününde olduğu gibi Annelerin ve ilgili sektörlerin oldukça yüzü güldü, ilgili sektörler derken reklam şirketleri, çiçekçiler, hediyelik eşya satan firmalar ve ekonomimiz epey canlanmıştır kanaatindeyim. Alın verin ekonomiye can verin mantığı. Bu yazı nezdinde kendi aneminde anneler gününü kutlayıp ellerinden öpüyorum. Anneciğim anneler günün kutlu olsun. Ben kızın hayırsızın…

Bende iyi ki anneyim…

ZEYTİNE SOR

Yazımın üst başlığıyla ilintili olarak ben bu sıralar Gemlikli yazar Sn. Cemal KIRGIZ’ın “Zeytine Sor” isimli kitabını okumaya başladım. Pekte muhafazakâr olmayan bu kitap oldukça merak uyandırıcı, enteresan, cesur ve sürükleyici. Şahsım adına ben bu kadar ayan beyan bir kitap yazmaya hem hukuki sürecini düşünerek hem de özgüvenim oldukça yüksek olmasına rağmen bu konudaki medeni cesaretimin yetersizliğinden dolayı böyle bir kitap yazabileceğimi sanmıyorum. Bu bağlamda Sn. KIRGIZ’ı tebrik ediyorum. Zeytine Sor isimli kitabı okumayı bitirdiğimde Ödüllü yazar Lüset Kohan Fins’in çok konuşulan dördüncü romanı ŞARLATAN’ı okumak istiyorum. Değerli arkadaşım Sn. İ.Yalçın’a duyurulur!

ROMAN ÇALIŞMALARIM:

Yine bu sıralar başladığım fakat bir türlü tamamlamayı gerçekleştiremediğim roman çalışmalarım var. Bu romanları eş zamanlı olarak yazıyorum. Bazen sayfalarca yazıp emek harcadığım tüm hikayeyi beğenmeyip baştan sona siliyorum. Bu romanların isimleri:

1-Gönülçelen

2-Adırnaz’dan New Jersey’e

3-Mobbing

Umarım en kısa zamanda bitiririm.

ÖZÜR

Babaaaaa, anneeeee sizlerden özür dileyerek itiraf etmeliyim ki yine eğitim, yine kurs ve yine seminere katıldım. Biliyorum bırak bu kursçuluğu yaşın kaç diye bana kızacaksınız ama Diksiyon hocam çok ısrar etti kıramadım. İyi ki  gitmişim teşekkür ederim Sn. Yelda BAYKIZ hocam. A haber’in sabah haberleri sunucusu Spiker Haktan UYSAL ve ünlü Psikolog Kutay ÜRKMEN’İN verdiği eğitimler sonucunda aldığım sertifikaların konuları şunlar:

1-Etkili Sunum Teknikleri

2-İkna Yöntemleri Eğitimi

3-İletişimde Psikoloji Eğitimi

4-Motivasyon Yönetimi Eğitimi

0-6 YAŞ BEBEK VE ÇOCUK EĞİTİMİ KURSU

Yine bu sıralar gittiğim 26. olan bu kurs Nilüfer Belediyesi tarafından açılmış olup iş garantili bir eğitimdir. Öğle yemekleri ve ders gereçleri Nilüfer Belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Çocuk Gelişimi Uzmanı Sn. Fatma CANSARAN hocama da buradan saygı ve hürmetlerimi gönderiyorum. Kurs arkadaşlarıma da selamlar.

 ALT BAŞLIK

Böyle ana başlıklar altında ara ve alt başlıklar şeklinde yazdığım ilk köşe yazısı denemem bu oldu. Okuduğum gazetelerde köşe yazısında ehil üstatların pek çok yazısının bu şekilde olduğunu görmekteyim, bende naçizane bir deneme ile sizlerin karşısındayım.

TEŞEKKÜR

Yazılarımın okunma oranındaki yükselişten dolayı siz değerli okuyucularıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yazılarımı takip eden, beğenen beğenmeyen,  olumlu olumsuz  görüşlerini sunan herkese, çay ve kahvelerini yudumlarken köşe yazılarımı okuyan ORDIKAD ve BURKAFED kadınlarına da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum.

KENDİM

Fiziksel kusurlarımı, sinirlenince bağırmamı, tembellik etmeyi, heyecanlarımı, hezeyanlarımı, içimdeki çocuğu, kızınca küsmeyi, her şeyi yüzüme gözüme bulaştırmayı, içimdeki çocuğu seviyorum. Kısaca mükemmel değilim, bu sebeplerden dolayı bu yazımda da sürç-i lisan ettimse affola…

Sağlıcakla Kalınız…

melek güleç (1) melek güleç (2) melek güleç (3)

 

 benzer haberler

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler  

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler

Darbenin bilinmeyen tarafları!…  

Darbenin bilinmeyen tarafları!…

Bu iş buraya kadar!..  

Bu iş buraya kadar!..