png kavlak, tepe, solaksubaşı
ergenler üst reklam

Bunlar Geçiştirmeye Gelmez

12 Mar 2018 Pts 1:35
Bu haber 199 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
Davetiye-Dunyasi-Reklam-Popup_4342-1

Öncelikle şunu söylemeliyim: ‘Birlik ve beraberlik’ öyle bir şeydir ki; ayrımcılık yapanlar ve liyakatsiz işgalcilerin, anlaması mümkün değildir. Bu sebeple, birlik ve beraberlik üzerine söz edebileceğini zanneden, bu tiplerin sözleri; ‘lakırdı’dan öteye geçemez. Bu güzel terimleri de bu lakırdılarıyla kirletmiş olurlar.

 

***Toplumumuzda Gelişen Abuk Sabuk Olaylardan Örnekler***

* Arabasının önüne, mavi kırmızı çakar lambaları takan partizanlar ve milletvekili tanıdıkları türedi. Bu tiplere bir ara dokunmaya korkuluyor muydu neydi? Her ‘KRALCI’ aracına çakar takıyordu. Şimdilerde polis bunlara göz açtırmıyor. Yağdırıyor cezayı.

* İnternetin cep telefonuna gelmesiyle, insanlar sosyal medya bağımlısı oldular. Ancak iş yerinde telefon ile fazla zaman geçirmek artık işten çıkarılma nedeni. Şimdi vaziyet şu: Eğer personelin, telefon ile işi aksatmaya sebep olacak şekilde fazla zaman geçirdiğini ispatlarsanız; tazminat ve haklarını ödeyerek işten çıkarabilirsiniz deniyor patrona.

* Meclis Başkanı İsmail Kahraman buyurmuş: 8 Mart ‘Emekçi kadınlar Günü’ denmesini yanlış buluyorum; emekçi, emekçi olmayan diye ayırmak yanlış. Sn. Kahraman’a şunu söylesek: 8 Mart, sizin anladığınız gibi ‘laf olsun diye’ değil; ‘kadınların çalışma haklarını alma mücadelesine atfen’ kutlanıyor. Zaten mümkünse ‘siz’ kutlamayın. Zihniyetiniz emeğe düşman.

 

***Ne İdüğü Belirsiz, Sözde Hoca; Özde İslam Yıkımcıları**

Bu konuya tek kişi ve şu anda gündemin ‘yıldızı’ üzerinden örnek verelim. Nurettin Yıldız. Amacı açıktan belli olan, yıkım ekibi önderlerinden biri. İslam’ı yıkıma varacak derecede tahrip eder hale geldiler. En sonunda, her fırsatta muhafazakâr ve mütedeyyin olduğunu söyleyen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bile delirttiler. Tabi toplum bunlara lanet okurken devletin başı nasıl bu kadar bekledi; o da ayrı bir soru.

Neyse. Nasıl kısaca toparlayıp anlatırım, bu şahsın yediği naneleri derken; imdadıma Hürriyet Gazetesi’nden Ahmet Hakan’ın satırları yetişti. Şöyle sıralamış:

*Asansörde halvet… Battaniyeye hâllenme… Ketçaptan şehvet… Kadın dövmenin incelikleri… Buluğ çağına ermemiş kızların evlenmesi… Diye güzelce toparlamış. Gördüğümüz üzere bu şahıs, dişi cinsiyet düşmanlığının vücut bulmuş hali.

 

***Bir Sapık Zihniyetli de Konya’dan***

Konya, Ayşe-Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden biri. Ercan Harmancı isimli şahsı hatırlar mısınız bilmem. Hani şu sosyal medya hesabına: ‘Ya benim çok sapık duygularım var ya da şeytan onlara uğramıyor. Bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya da imanınızı kaybetmişsiniz demektir’ yazıp paylaşan şarlatan. Efendim bu ahlak yoksununu öğretmenlikten ihraç etmişler. Durun hemen sevinmeyin! Yardımcı hizmetlerde çalışarak memuriyet yapmasına izin vermişler? Anlayacağımız sevgili vatandaşlar; senlik benlik yaparken, beli ki kendilerinden gördükleri sapıkları işten bile çıkarmıyorlar. Hükümet değişir, keser döner; sap döner, gün gelir hesap döner! Sapık ruhlu şahıslara devletin kasasından aylık ödemeye devam etmekteki amaç sorulur!

Toplumumuzun huzurunu kaçırmak birliğini bozmak için, teröristi, din düşmanı, şarlatan hocalar; hırsızlar, devlete sızan ajanlar, liyakatsiz koltuk işgalcileri birlik olmuş; top yekûn saldırıyorlar. Millet olarak bunları ezip, kenetleneceğiz. Yine söylemek gerekirse: ”Korkmayalım, değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.”

 

murat bayram

kültür siteye

Benzer Haberler

Ülke olarak giderek yalnızlaşıyoruz. Etrafımız ateş çemberi. İlginç olan ise sözde müttefikimiz...

Yorum 
0

İnsanlığın yaşadığı zaman ve yarattığı sosyal yaşam sürecinde, toplum çeşitli bölümlere...

Yorum 
0

TBMM ittifak yasasını, sokaklar ittifakın sonuçlarını konuşuyor. AK Parti ile MHP ittifakına...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:
CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

gemlik-belediyesi-refik-yilmaz-site bütünler siteye

AK PARTİ İLE İTTİFAK MHP’YE ...

MHP Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz: […]

Gemlik’te Hizmet Yağmuru

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesiyle 2017 […]

Esnaf Odası İşkur Girişimcil...

Gemlik Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile İŞKUR […]

Körfez Ortaokulu Yazarlarla ...

Gemlik Körfez Ortaokulunun “Yazarlarla Buluşuyoruz-2 “ projesi […]

POPÜLER HABERLER

Küçükkumla’da bıçaklı Cinayet...

Küçükkumla mahallesinde meydana gelen olayda bir kadın […]

Ağırbaş ve Evrensel ailesinin mutlu...

Ağırbaş ailesinden Ahmet Ağırbaş’ın kızkardeşi, Ayfer Ağırbaş’ın...

Balıkpazarında Cinayet

Gemlik’te Balıkpazarında meydana gelen olayda bir kişi […]

Serbest bölgede feci kaza 2 ölü, 3 ...

Gemlik Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü önünde Gümrük […]

Umurbey yolunda can pazarı; 1 ölü, ...

Umurbey Gemlik yolunda, Umurbey’den aşağıya inen 16 […]

Gemlik’te Motosiklet Kazası 2 Yaral...

Gemlik’te akşam saatlerinde meydana gelen kazada, 2 […]