Bu Kategoridesiniz : / / 10 Eylül 2019 Salı 01:45

CHP kuruluşunu kutladı

Cumhuriyet Halk Partisinin 96. Kuruluş yıldönümünde Gemlik ilçe başkanı yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Kuruluş Yıldönümünü, bu yıl da birlik ve beraberlik içinde, büyük bir gururla kutluyoruz.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “iki büyük eserimden biridir” dediği Cumhuriyet Halk Partisi; Kuvayı Milliye’nin ve Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamıdır. Milletimizin sömürgeci devletlere karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nda, savaş meydanlarında kurulan partimiz, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yılmaz savunucusudur. Partimiz, Ulusumuzun, Atamızın gösterdiği “çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma” hedefine ulaşma yolundaki örgütlü hareketidir.

Bu arka plan, bizlere bir taraftan bu şanlı tarihin mirasçısı olma onurunu verirken bir taraftan da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine sahip çıkma sorumluluğu vermektedir. Bu temel değerler, ülkemizin birleştirici gücüdür; CHP’nin harcı da işte bu değerlerle karılmıştır: Emperyalizme direnme gücü, özgürlük aşkı, ülkemizi bir ve beraber tutma kararlılığı, çağdaş uygarlığı yakalama arzusu.

Partimiz, sadece Cumhuriyeti kuran parti olarak kalmamış, her dönemde,aynı kökten beslenen yeni dalları ve filizleriyle ülke siyasetine yön vermiştir. Türk siyasal hayatını şekillendiren diğer iki büyük devrimin, çok partili hayata geçişin ve ülkemizin hak, hukuk ve adalet mücadelesinin özü olan sosyal demokrasiyle tanışmasının altında da CHP’nin imzası vardır.

Ülkemizin sigortası olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül verenler, Kurtuluş Savaşı’na uzanan köklerinden gelen mirası özümseyerek, Atatürk ilkelerinin simgesi olan altı okun ışığında,ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için kararlılıkla müacdeleye devam etmektedir. Ben en geç Cumhuriyet Halk Partili kardeşimin gözlerine baktığımda da, en tecrübeli Cumhuriyet Halk Partili büyüğümün, yol arkadaşımın gözlerine baktığımda da aynı kararlılığı görüyor ve onur duyuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

chp (1) chp (2) chp (3) chp (4) chp (5)

 benzer haberler

ADD’den dil devrimi programı  

ADD’den dil devrimi programı

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret  

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser  

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser