Bu Kategoridesiniz : 24 Mart 2015 Salı 21:01

CHP’de ön seçim heyecanı

20 yılı aşkın aradan sonra parti içi demokrasiyi çalıştıran Cumhuriyet Halk Partisinde önseçim önümüzdeki Pazar günü yapılacak. 1400 civarı üyesi olan Gemlik Cumhuriyet Halk Partisinde heyecan var. Aynı dönemde Ak Parti’nin temayül yoklamaları devam ediyor. MHP, bildik örtüsünü henüz açmadı.

Geçtiğimiz dönem 5 Milletvekili çıkararak çıtasını yükselten CHP Gemlik Celal Bayar Anadolu Sağlık meslek lisesinde, hakim gözetiminde ön seçime gidecek. Mevcut 5 vekilden sadece birinin aday adayı olduğu ve ilçemizde sadece mevcut yönetim kurulunun desteklediği İlhan Demiröz haricinde tüm adayların Gemlik’te şansı var gibi. Zira, 100 bin nüfuslu ilçemizde son günlerde konuşulan, sayın Demiröz’ün diğer adayların aksine TBMM’ye ait zarflar ile parti üyelerine ulaşması tepki doğurdu. Yerel adayların, yani kendi seçim çevresi olan ilçelerinde liste başı çıkması muhtemel olması gerekli; ve de etik diye biliriz. Gemlik’te de kendi adayları çıkacak gibi görünen ön seçim de Gemlik’ten Kemal Aslan ve Turgut Özkan isimlerinin liste başı çıkacağı tahmin edilirken, Lale Karabıyık, Gürhan Akdoğan, Orhan Sarıbal, Fatma Belgin Gökçe ve Yüksel Baysal isimleri öne çıkıyor. Mevcut vekillerden dördünün aday olmadığı Bursa’da önseçimin partiye kazandırdığı heyecan ne kadar yansır bunu ancak 7 Haziran’da görebiliriz. Ama sayın Demiröz’ün TBMM’nin zarf ve postalarıyla önseçimden çıkamayacağı aşikar gibi görünüyor. Özellikle Gemlik seçmeni bu hususu konuşuyor, her ne kadar mevcut Gemlik yönetimi liste başı çıkarmak istese de…

CHP’de parti içi demokrasi Kılıçdaroğlu döneminde Muharrem İnce’nin genel başkan adaylığı sonrası daha da hızlı işletilirken, partililerin hata yapacağına sanmıyorum. Bu kez ihtimal bile vermeyecekleri fikrindeyim. Sağduyulu seçmen, kendi sesini duyacak aday adaylarını, aday gösterecektir kanaatindeyim.

Önseçime 5 gün, genel seçime 3 aydan az kaldı. Bizler için mühim olan Gemlik’in TBMM’de temsil edilmesi, temsilinde en iyi ve güçlü şekilde sağlanmasıdır. Bekleyip göreceğiz.

serhat logo

 benzer haberler

İşte  İsmet İnönü…   

İşte  İsmet İnönü… 

İsmet Paşa.. Vatan sana minnettardır…  

İsmet Paşa.. Vatan sana minnettardır…

Bu hafta konuşulmayanlardan  

Bu hafta konuşulmayanlardan