Bu Kategoridesiniz : / 11 Ocak 2018 Perşembe 03:14

CHP’den Özgür Basın Temennisi

CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar 10 Ocak Basın Çalışanları gününü kutladı. Belediye Başkan adayı ilçe eski Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Kadın Kolları Başkanı Mehtap Ünlü, Bilişim Sorumlusu Gülnur Gencer ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilçede görev yapan ulusal ve yerel basının temsilcilerini Marmara Kafe’de kahvaltılı basın toplantısında ağırlayan Cemil Acar; kamuoyunun bilgi hakkının kullanılmasında büyük önemi olan basın çalışanlarının özgürce yazacağı günler temennisinde bulundu. Türkiye’de günümüzde basın özgürlüğü kavramının geçerli olmadığını vurgulayan CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın 42 gazeteci demesine rağmen ülke genelinde 149basın çalışanının tutuklu ve hükümlü olduğunu söyledi.

Gemlik’te görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcileriyle sohbet havasında bir toplantı gerçekleştiren CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, gazeteciliğin ne denli zorlu bir meslek olduğunu bildiklerini kaydederek, Türkiye’nin basın özgürlüğü sıralamasında 180 ülke arasında 1250. sırada olmasının mutsuzluğunu yaşadıklarını dile getirdi. “Havuz Medya” diye nitelendirdiği iktidar yanlısı gazete ve televizyonların muhalefetin sesine, eylemlerine ve halkın görüşlerine yer vermediğini savunan Cemil Acar, “Tarafsız medya susturuluyor, muhalefete söz hakkı tanınmıyor. Medyanın evrensel ölçekte halkın duyan kulağı, gören gözü, yazan eli olmasını istiyoruz. CHP olarak özgür basın anlamında gazetecilerin her zaman yanında olduk, olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ortadoğu’da yaşananlardan da gazetecilerin canının yandığını ifade eden CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar, “Ortadoğu’da 65 gazeteci görevini yaparken öldürüldü. 323 gazeteci de hapiste. Biz basının özgürce çalışmasını, yazabilmesini istiyoruz. Tüm basın emekçilerinin 10 Ocak basın çalışanları gününü kutluyoruz” diye konuştu.

2019 yerel seçimleri konusunda da kısa bir değerlendirmede bulunan CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, aday adayları olan ilçe eski başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın Belediye Başkan Adayı olarak tanıtmaya başladıklarını belirterek, “2019 seçimlerinde iddialıyız. Gemlik’e yeniden sosyal demokrat CHP’li belediye başrağını dikeceğiz. Hepinizin desteğini bekliyoruz” dedi.

chp basın 2 chp basın

 benzer haberler

Ortak Paydamız Gemlik’tir  

Ortak Paydamız Gemlik’tir

Cumhur İttifakının Sembolü Gemlik Olacak  

Cumhur İttifakının Sembolü Gemlik Olacak

Bölge Sorunlarımız Ekonomi Şurasında  

Bölge Sorunlarımız Ekonomi Şurasında