Bu Kategoridesiniz : / / / / 11 Şubat 2019 Pazartesi 01:57

Cihatlı Özel Eğitim Okulları Açılışa Hazırlanıyor

(CEMAL KIRGIZ HABERİ) Bursa Gemlik Cihatlı Mahallesinde Yapımı Tamamlanan Cihatlı Özel Eğitim Meslek Okulu ve Cihatlı Özel Eğitim Uygulama Okulu (1.-2.3. Kademe) Okulları 2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılının 2. yarısında Açılmaya Hazır Hale Getirildi. Okul 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının 2. Yarısında Açılarak Engelli Öğrencilerimize Eğitim Vermeye Başlayacak. Okul 1 Mart tarihinde hizmete giriyor.

2018 Yılının Aralık ayında YİKOP tan teslim alınan Cihatlı Özel Eğitim Okulları kısa sürede eğitim öğretim vermeye hazır hale getirildi. Bu kapsamda gerekli planlamalar yapılmaya devam ediyor.

Hafif Düzey Zihinsel Yetersizliği olan Lise Çağında ki çocuklara Mesleki Eğitim verecek okulun ilk aşamasında Mobilya, El sanatları, Seramik ve Yiyecek İçecek hizmetleri atölyeleri açılarak öğrencilerin bu alanda meslek edindirilerek mezun olmaları imkânı sağlanacak.

Cihatlı Özel Eğitim Okullarında Özel Eğitim meslek Okulunun yan ısıra Özel Eğitim Uygulama Okulu (1.-2.-3. Kademe) açılacak. Özel Eğitim uygulama okullarında 7-27 yaş arasında ki Orta-Ağır Düzey Zihinsel Yetersizliği olan Bireyler ile Otizm Spektrum Bozukluğu olan Bireyler eğitim görecekler.

Okulun bölümlerinde  gerekli düzenlemeler yapılırken bir yandan da yetersizlikten etkilenmiş çocuklar ve aileleri okulda misafir edildi. Okulun bölümleri ailelere gezdirilerek Gemlik İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nihat Ergül ve Cihatlı Özel Eğitim Okulları Kurucu Müdür Mehmet Ali Erdur tarafından aileler okulun bölümlerinde yapılması planlanan etkinlikler ve okulun genel düzeni ile ilgili bilgilendirildiler.

Toplantıya Gemlik Rehberlik Araştırma Merkezinden katılan Bölüm Başkanı Murat Koçaslanlı öğrencilerin Cihatlı Özel Eğitim Okuluna nakillerinin nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili ailelere bilgi verdi.

Toplantıya katılan aileler ve öğrencilerimize ikramlarda bulunuldu.

578c3bdc-772b-4858-aedb-35fc1e482d57

?????????????????????????????????????????????????????????

?????????????????????????????????????????????????????????

 benzer haberler

Meslek odalarından Karagöl seferberliği  

Meslek odalarından Karagöl seferberliği

Mehmet Yatağan Gemlik Basketbol’da  

Mehmet Yatağan Gemlik Basketbol’da

Kedi evleri Gemlik Belediyesi’nden  

Kedi evleri Gemlik Belediyesi’nden