png kavlak, tepe, solaksubaşı
ergenler üst reklam

Deniz Ticaret Odası Gemlik’te Buluştu

12 Mar 2018 Pts 1:34
Bu haber 393 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
Davetiye-Dunyasi-Reklam-Popup_4342-1

(CEMAL KIRGIZ) Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Odanın Bursa Temsilciliği tarafından Gemlik Büyükşehir Atatepe Sosyal Tesislerinde ağırlandı. Nisan ayında yapılacak olan genel seçimler öncesinde Türkiye turuna çıkan Kalkavan ve ekibi Gemlik’te Yiğit Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Yiğit misafir etti. Gemlik’te deniz sektöründe çalışan firma temsilcileri ile birlikte sanayi kuruluşu temsilcileri, limancılık sektörü yöneticileri ve Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri de toplantıda yer aldılar. Bursa’da Gemlik, Mudanya ve Karacabey gibi sahil ilçelerini de içine alacak şube kurmayı amaçladıklarını kaydeden Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, 85 üyesi olan Bursa Temsilciliğinde 300-400 üyeyi amaçladıklarını söyledi. Aynı zamanda Odanın Bursa Temsilcisi olan Yiğit Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Yiğit’te, oda yönetimini Bursa’nın ardından Gemlik’te de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Bursa’da 85 üyeleri olduğunu, 100’ün üzerinde üye sonrasında Şube verilebileceğini anlatan Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, “Türkiye genelinde 8 şube ve 17 temsilciliğimiz var. Oda olarak gücümüzü odalar borsalar birliğinden alıyoruz. Denizcilik esnafı, denizcilik taciri, malzemecisi, balıkçılık, tamir, bakım, onarım, acentecilik, su altı ve su üstü hizmetleri bizi kapsıyor. Yelpazemiz geniş, temamız deniz bizim. Ticaret ve SBanayi Odasına üye bizim sektörü yakından ilgilendiren Bursa’da 40 bin üyemiz var. Ancak Deniz Ticaret Odasına üye sayımız 85. Bursa ve Gemlik’te 300-400 üyeyi neden bulmayalım” dedi. Bursa’yı Deniz Ticaret Odasının 9. Şubesi yapacakları sözünü veren Metin Kalkavan, “Bursa’yı Uludağ’dan denize taşıyacağız. Bu bize güç katacak” diye konuştu.

Gemlik’in denizcilik ve limancılık sektörü için oldukça önemli bir merkez olduğunu vurgulayan Metin Kalkavan, “Gemlik sürekli gelişiyor. Serbest Bölgesi ve limanları giderek büyüyor. Bursa’nın çok önemli bir sahil şeridi potansiyeli var. Gemlik’te bunlardan en önemlisi durumundadır. Gemlik artık Eskmişehir, Bilecik ve Bozüyük’e bile hizmet vermeye başladı. Bursa temsilciliğimizi şube yapmak için meclisimizden karar aldık. Bu sinerjiyi Serkan Yiğit’ten aldık. Kendisi tam bir deniz gönüllüsüdür. Gemlik’e de birlikte önem veriyoruz. Üye sayısı 100’ü geçtiğinde 9. Şubemiz Bursa olacaktır. Bizim patronumuz Gümrük ve Ticaret Bakanlığıdır. Onayını alır almaz Bursa şubemiz olacaktır” dedi.

Deniz Ticaret Odası çalışmaları hakkında bilgi veren Metin Kalkavan, kendi tersanelerinde mini uçak gemisi yapıldığını da anımsatarak, 2020 yılında 14 mini uçaklı, tanklı, savaş uçaklı uçak gemisi yapımının hizmete gireceğini bildirdi. Kalkavan davetlileri de tersaneye inceleme gezisine davet etmeyi ihmal etmedi.

DENİZ TİCARET ODASI GEMLİK'TE BULUŞTU FOTO (1) DENİZ TİCARET ODASI GEMLİK'TE BULUŞTU FOTO (2) DENİZ TİCARET ODASI GEMLİK'TE BULUŞTU FOTO (3) DENİZ TİCARET ODASI GEMLİK'TE BULUŞTU FOTO (4) DENİZ TİCARET ODASI GEMLİK'TE BULUŞTU FOTO (5) DENİZ TİCARET ODASI GEMLİK'TE BULUŞTU FOTO (6)

kültür siteye

Benzer Haberler

Bursa Valisi İzzettin Küçük, ilçelere gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Gemlik Belediye...

Yorum 
0

Özel HATEM Okulları Yönetim Kurulu ve İdari Personelleri basın temsilcileriyle bir araya geldi....

Yorum 
0

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, iki özel televizyon kanalında yapılan...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:
CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

gemlik-belediyesi-refik-yilmaz-site bütünler siteye

Vali Küçük’ten Başkan Yılmaz...

Bursa Valisi İzzettin Küçük, ilçelere gerçekleştirdiği ziyaretler […]

Hatem Okulları Yönetimi Bası...

Özel HATEM Okulları Yönetim Kurulu ve İdari […]

SP’den yalan habere dava

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas […]

Özel Hasan Çetin Eğitim Kurumlarında Mezuniyet Coşkusu

Özel Hasan Çetin Eğitim Kuru...

(CEMAL KIRGIZ) Gemlik Özel Hasan Çetin Eğitim […]

POPÜLER HABERLER

Küçükkumla’da bıçaklı Cinayet...

Küçükkumla mahallesinde meydana gelen olayda bir kadın […]

Balıkpazarında Cinayet

Gemlik’te Balıkpazarında meydana gelen olayda bir kişi […]

Ağırbaş ve Evrensel ailesinin mutlu...

Ağırbaş ailesinden Ahmet Ağırbaş’ın kızkardeşi, Ayfer Ağırbaş’ın...

Serbest bölgede feci kaza 2 ölü, 3 ...

Gemlik Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü önünde Gümrük […]

Umurbey yolunda can pazarı; 1 ölü, ...

Umurbey Gemlik yolunda, Umurbey’den aşağıya inen 16 […]

Gemlik’te Motosiklet Kazası 2 Yaral...

Gemlik’te akşam saatlerinde meydana gelen kazada, 2 […]