Bu Kategoridesiniz : 19 Ağustos 2014 Salı 23:20

Dr Adnan Bıyıklı Neyin Peşinde?

Gemlik Belediyesi Hayvan barınağında görevli veteriner Dr. Hakan Uğur’un başka bir bölümde görevlendirilmesi üzerine   veteriner’in evinde ziyaret edip  ‘Barınakta ölen hayvanların vebali nasıl ödenecek diye açıklamada bulunan MHP nin  Belediye Başkan Adayı Dr. Adnan Bıyıklı  neyin peşinde. . Ben öncelikle sormak istiyorum Sayın Bıyıklı barınaktaki hayvanların derdinde mi yoksa Veteriner’in başka bir bölümü atanmasının derdinde mi. Hayvanları düşünüyorsa eğer hiç merak etmesin Gemlik Belediyesi  barınağa en kısa sürede veteriner hekim ve tekniker atayacak. Belediyeden yapılan açıklamaya göre ekipman desteği de sağlanacak Ayrıca Adliye köyü altına 36 dönümlük modern bir barınak yapılacak. Sanırım bütün bu açıklamalar gerçekten hayvanları sağlığını düşünenler için önemli müjdeli haberlerdir ve sevinmeniz gerekir. Hem derdiniz hayvanlar ise yanlış adresi ziyaret etmişsiniz. Barınak orda değil. Yok  siz bunu bahane edip başka şeylerin peşindeyseniz size onca balona rağmen seçimi kaybettiğinizi ve Gemlik Belediye başkanının sayın Refik Yılmaz olduğunu hatırlatmak isterim. Başkanın tasarrufunda olan görevlendirmeleri herhalde size soracak hali yok.

Dr. Bıyıklı yaptığı açıklamada  Refik Yılmaz’ı %62 nin istemediğini ve bu %62 ye sahip çıkacaklarını belirtiyor. Birileri  sayın Belediye Başkan adayına küçük bir demokrasi dersi verse iyi olur. Böylesi seçimlerde  kim birinci parti olursa seçimi o kazanır diğerleri kaybetmiş olur. Kaybedenleri toplayıp biz kazanandan  daha fazlayız diye açıklama yapacağınıza  mahalli seçimlere de çatı adaylar girseydiniz o zaman. Hem neden cumhurbaşkanlığı seçiminde bütün partiler birleşmenize rağmen Ak Partiden daha  fazla oy alamadınız. ‘‘%38 oy alan Refik Yılmaz’ın karşısında kendisini istemeyen %62’lik oranın isteklerine sahip çıkacakmışlar’ Refik Yılmaz  sadece kendisine oy verenlerin değil Gemlik’in Belediye başkanı Bunu artık  öğrenin daha doğrusu kabullenin sayın Bıyıklı anlaşılan yenilginin acısını halen daha üzerinizden atamamışsınız. Ama haklısınız bırakın kendinizi ve MHP seçmenini buradan bütün samimiyetimle söylüyorum ki  bazı Refik Yılmaz’a oy vereceğini ifade eden  Ak Partili seçmenler bile başkanlığı  sizin kazanacağınızı sanıyordu. Böylesi bir rüyadan hala ayılamamış olmak çok normal.

CHP Gemlik Örgütü Muharrem ince ‘ye destek verecek mi ?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan mağlubiyet sonrası CHP’de ulusalcılardan oluşan muhalif grup kazan kaldırarak kurultay isteğinde bulundular. Bu arada Genel Başkanın hemen yanı başındaki Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin de  Genel Başkanlığı aday olması bütün Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de heyecanla  takip edildi.. Şimdi Gemlik İlçe örgütü bir yandan  çok sayıda Gemlikli seçmenle aynı memleketli olduğu Kılıçdaroğlu ile Gemlik’i yakından tanıyan ve her firsatta ilçemize gelen Muharrem İnce arasında bir seçim yapmak zorunda kaldı. Gemlik  ADD İlçe örgütünün çok az bir katılımla CHP İlçe örgütünün önünde Kılıçdaroğlu’na yönelik yaptığı istifa çağrısına  Sertaslan’ın sert tepki vermesi şimdilik ibrenin Kılıçdaroğludan yana oluğunu gösteriyor gibi.

Bu arada adaylığını açıklayan İnce’nin  CHP Genel Başkan yardımcısı olarak çatı adayını gazetelerden öğrendiğini açıklaması ve Kılıçdaroğlu’na  ‘Diktötör’ benzetmesi yapması  Ak Partiyi beğenmeyen CHP’nin ne halde olduğunu ortaya koydu. 5-6 Eylül Cuma ve Cumartesi günleri ATO Kongre Merkezinde yapılacak kurultaya Kılıçdaroğlu 78 İl başkanının desteğiyle gidecek.Takvimin sıkışık olması nedeniyle  Muharrem İnce ise il ili dolaşmak yerine bölge toplantıları yapmayı planlıyor

Cumhurbaşkanı olmaması için şimdi de acilen Çankaya ya çıkmasını istiyorlar.

CHP ve MHP yanlarına aldıkları kıyıda köşede kalmış adı şanı unutulmuş tabela partileriyle birlikte sırf Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olmasın diye oluşturdukları birliktelik hiçbir işe yaramadığı gibi eski oylarından daha da geriye düştüler.Seçimler öncesi Başbakanın Cumhurbaşkanı olmaması için kendi tabanlarına zıt düşen parti idarecileri şimdide peşpeşe yaptıkları basın toplantılarında Erdoğanın YSK’nın sonuçları açıkladığı 15 Ağustos itibariyle fiilen cumhurbaşkanı olduğunu ve bir an önce Başbakanlığı bırakıp Çankaya’ya çıkması gerektiğini ifade ediyorlar.

Be kardeşim siz değilmiydiniz Erdoğan Çankaya’ya çıkmasın diye işte Ak Parti kongresine kadar çıkmayacağını söylüyor derdini süreceğinize keyfini sürsenize.

Köyler şenlendi ya Mahalli Dernekler Şenliğimiz ?

Büyükşehir yasası sonrası ilçemizin mahallesi haline gelen köylerimiz Belediyenin düzenlemiş olduğu şenlik ve yaptığı yatırımlarla şenlendi. Önce Adliye ardından Şükriye mahallerinde yapılan şenlik ve Şahinyurdunda ki  futbol sahası temel atma törenleri tam bir bayram havası içerisinde gerçekleşti.Evet köylerimizdeki bu şenlikler çok güzel ama ilçemizdeki mahalli derneklerle birlikte yapılan Hemşehri Şenliklerinin akibeti ne olacak. Bir çözüm yolu mutlaka bulunmalı ve yapıldığı sürede bütün Türkiye’ye örnek gösterilen bu şenlikler yeniden hayata geçirilmeli. Bunda belediyenin her türlü yardımı yapacağına inanıyorum ancak derneklerimizin de taşın altına ellerini sokmaları lazım. Öyle bütün maddi masrafları belediyeye yükle sonra da kalk ben şenlik yaptım diye geçin . Böyle dernekçilik olmaz . Şenlikleri dernek binasının yıllık kirasını ödemek için bir fırsat gibi gören bazı dernek yönetimleri yada bir haberde isimleri geçti diye ‘Biz pikniğe katılmadık’ diye üç gün peş peşe gazeteye ilan veren  yönetim anlayışlarıyla  nasıl olur bilmiyorum ama Gemlik’in çimentosu olarak gördüğüm mahalli dernekler bir araya gelip bir an önce bu meseleyi çözüme kavuşturmalılar.

Serhat Seferoğlu

kulis (1) kulis (2) kulis (3) kulis (4) kulis (5) kulis (6) kulis (7)

 benzer haberler

31 Mart Demokrasi Bayramı Uğurlu Olsun…  

31 Mart Demokrasi Bayramı Uğurlu Olsun…

Ayıptır… AYIP..  

Ayıptır… AYIP..

Hoop! İftiralarla Gemlik siyasetini kirletmeyelim  

Hoop! İftiralarla Gemlik siyasetini kirletmeyelim