Bu Kategoridesiniz : / 01 Ekim 2018 Pazartesi 21:25

Eğitim Bir-Sen’in kahvaltısına büyük ilgi

Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen-Gemlik Temsilciliğinin ev sahipliği kahvaltı programına katılım çok yoğun oldu.

Eğitim Bir Sen (6)

Eğitim Bir-Sen Gemlik Temsilciliği tarafından üyelerine yönelik Köfteci Yusuf’ta verilen kahvaltıya sendika üyeleri büyük ilgi gösterdi. Kahvaltıya EBS Gemlik Temsilcisi Halil Gemici ve Yönetim Kurulu üyeleri ile delege adayları ev sahipliği yaptı.

Kahvaltı programına katılım yoğun oldu

Eğitim Bir-Sen Gemlik temsilciliğinin tanışma ve kaynaşma amaçlı yaptığı kahvaltı üyelerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Programa Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Rıza Atlı Nihat Ergül, ve Adem Şahin, kurum müdür ve idarecileri, EBS Gemlik Kurucu Başkanı Şükrü Subaşı, çok sayıda  öğretmen ve aileleri katıldı.

Programda bir konuşma yapan Eğitim Bir-Sen Gemlik Temsilcisi Halil Gemici katılımcılara teşekkür ederek ‘Biz büyük ve güçlü bir aileyiz Ufkun ötesindedir bizim sevdamız Bugün burada bu buluşmamız birlik ve beraberliğimizin göstergesidir. Bu birliğimizin bozulmasına hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz’ dedi

Kuruş değil duruş sendikacılığı yapıyoruz

Gemici konuşmasında sendikal mücadelenin tarihine işaret ederek ‘Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın 14 arkadaşı ile başladığı hak ve özgürlük mücadelesi, bugün bir milyonu aşarak Türkiye’nin en büyük sivil toplumu haline geldi. Eğitim Bir-Sen olarak  milletimiz ve insanlığa hizmeti prensip edindik. Elbette sendikacılığın gereği görevimiz; eğitim çalışanlarının özlük ve ekonomik haklarının iyileştirilmesi ve biz, bunun en iyisini yaptık, yapıyoruz. Kuruş değil duruş sendikacılığı yapıyoruz Başörtüsü ve sivil itaatsizlik eylemleriyle özgürlüklerin önünü açan, mücadele eden sendika anlayışı sergiliyoruz.  Özlük haklarımızdan önce özgürlük mücadelesi içerisindeyiz’ diye konuştu.

Sendikacılığı sadece cüzdan ve ücret sendikacılığı üzerine bina etmediklerini hatırlatan Gemici, “Biz, Toplumun, Ülkemizin geleceğini planlayan duruşu ve ilkeleri olan bir sendikayız. Ülkemizin demokratikleşmesi, özgürlüklerin artması her yönden ülkenin önünün açılması için elimizi taşın altına koyduk, bundan sonrada üzerimize düşeni her zaman yapacağız.’ dedi.

Yönetim ve delege adaylarını tanıttı

6 Ekim 2018 Cumartesi günü yapılacak Eğitim Bir Sen Yönetim Kurulu ve delege seçimleri hakkında da bilgi veren Gemici  ‘Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız bu dönemde de hizmete talibiz, desteklerinizi bekliyoruz. Yönetim Kurulu başkanlığına 3.ve son dönem olarak adayım. Yönetim Kurulu adaylarımız Ömer Beki, Ömer Öksüz, Bülent Öztürk, Obam Cemal Bayar, Nurullah Şimşek ve Şuayb Serdaroğlu’dan oluşmakta.  1. Sandık Delege adaylarımız Halil Gemici. Ömer Beki, Obam Cemal Bayar; 2. Sandık delege adaylarımız ise Hacer Semiz,İsmail Aydın ve Nurullah Şimşek’tir. Siz değerli üyelerimizi hafta sonu yapılacak demokrasi şölenimize davet ediyor ve desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Eğitim Bir Sen (9)

 benzer haberler

CHP Gemlik Kılıçdaroğlu’na destek için Bursa’daydı  

CHP Gemlik Kılıçdaroğlu’na destek için Bursa’daydı

Siyaset Ve Sivil Toplum Örgütlerinden Örnek Dayanışma  

Siyaset Ve Sivil Toplum Örgütlerinden Örnek Dayanışma

23 NİSAN İLÇE ŞİİR BİRİNCİSİ  

23 NİSAN İLÇE ŞİİR BİRİNCİSİ