Bu Kategoridesiniz : / / 10 Nisan 2019 Çarşamba 20:29

Eski Kaymakam Gürbüz Karakuş’tan Twitter Bombası

(CEMAL KIRGIZ HABERİ) 31 Mart Yerel Seçimlerinde Ak Parti’nin Gemlik’te aldığı başarısız sonuçları değerlendiren Gemlik eski Kaymakamı Gürbüz Karakuş, düşüncelerini Sosyal Medya Twitter Hesabından paylaştı. Seçim başarısızlığının faturasını mevcut ve başarılı Belediye Başkanı Refik Yılmaz yerine Adayları Berkay Bulut’ta ısrar eden Milletvekili Zafer Işık’a kesen Gürbüz Karakuş, 1 Nisan’da attığı Twitter mesajında, “Parti teşkilatları, genç, sevimsiz, çıkar peşinde koşan, bir baltaya sap olmak isteyen, tecrübesiz insanlarla merhabası olmayan, çalışmayan, iş bilmeyen dolgu malzemesi adamlarla dolu. Önce ülke ve milletim diyen çok az insan var! Çoğu iş ve etiket peşinde” görüşlerine yer verdi.

Gürbüz Karakuş, Twitter bombalarını 9 Nisan’da da devam ettirerek, bu kez hedefe Milletvekili Zafer Işık’ı koydu. Karakuş, bu mesajında, “Milletvekili kendi köyünde oy alamamış. Başkaları nasıl oy versin! Siyaset halkla yapılır, sevilen, saygı duyulan ve halkın gönlüne girmesini bilen sevimli insanlarla yapılır! Böyle insanları listelere koyup halka tasdik ettirmek, ne siyasettir, ne de demokrasidir!.” Dedi.

Yakın arkadaşı Berkay Bulut’u 10 aday adayı arasında ısrar ederek Belediye Başkan Adayı yaptıran Zafer Işık’a yönelik eleştiri ve tepkiler 31 Mart akşamından bu yana devam ediyordu. Sosyal Medyanın yanı sıra, yerel ve ulusal medyada da hedefe konulan Zafer Işık, şu ana kadar suskunluğunu korumakta. Zafer Işık’ın bu ısrarının Ak Parti İlçe Teşkilatlarının da istifalarına neden olduğu ifade ediliyor.

Bu arada Zafer Işık’ın köyü Adliye’de 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığında Ak Parti’ye 66 oy çıkarken, CHP’ye 103 oy çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanlığında ise Adliye Köyünde Ak Parti’ye 63, CHP’ye 106 oy çıktı. Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın aday olarak girdiği 30 Mart 2014 seçimlerinde ise Gemlik belediye Başkanlığında Ak Parti’ye 57 oy çıkarken, MHP’ye 29 ve CHP’ye de 79 oy çıkmıştı. O seçimlerde Cumhur İttifakı olsaydı, Adliye köyündeki oy oranı 86’ya yükselmiş olacaktı. İki seçim arasındaki 5 yıllık süreçte ve üstelik 24 Haziran 2019’da yapılan seçimlerde aynı köyden bir milletvekili çıkmasına rağmen oluşan farkın sorumlusunun da Zafer Işık olduğu öne sürülüyor.

IMG-20190409-WA0023 IMG-20190409-WA0024 kaymakam gürbüz karakuş

 benzer haberler

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması  

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet  

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı  

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı