Bu Kategoridesiniz : / / 10 Nisan 2019 Çarşamba 20:18

Galatasaray’ın Eski Futbolcuları Gemlik’te Mahkum ve Protokol ile maç yaptı

Galatasaray’ın eski futbolcularından oluşan Galatasaray Veteran Futbol Takımı Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu futbol takımı ile cezaevi halı sahasında maç yaptı.

Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği tarafından organize edilen program kapsamında Galatasaray’ın eski futbolcularından oluşan veteranlar takımı; Mustafa Kocabey, Orhan Atik, Evren Nuri Turhan, Hakan Saral, Maruf Durucu, Benhur Babaoğlu, Soner Tolungüç, Serkan Kazancı, Ufuk Çam, Metin Sarıca, Hakan Reis, Nedim Yiğit, Fazlı Ulusoy, Şevket Candar, Candemir Berkman isimlerinden oluştu.

Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu halı sahasında yapılan karşılaşmayı izleyen yüzlerce mahkum bir yandan da tezahürat yapmayı ihmal etmediler. Organizasyonun yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getiren mahkûmlar; “Bu organizasyonun burada yapılması çok iyi oldu, bahane ile Galatasaray’ın bir zamanlar tarih yazmış futbolcuları ile tanışma fırsatını elde ettik.” dediler.

  1. kez bu organizasyonu düzenleyen ve ev sahipliği yapan Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Şükrü Deviren; “Öncelikle bu organizasyonda destek olan Gemlik Galatasaray Taraftarlar Derneği’ne teşekkür ediyoruz. Biz Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği olarak her yıl 4-5 defa Gemlik Açık Cezaevini ziyaret ediyoruz. Kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yapıyoruz. Bugünde sportif bir faaliyet ile tekrar hükümlü kardeşlerimiz ile birlikte olduk. Burada bulunan insanların dışlanması ve yok sayılması kabul edilemez bir gerçek. Buradakilerin topluma kazandırılabilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu çalışmalarımız devam edecek. Galatasaraylı eski futbolculardan oluşan Galatasaray Veteran Futbol takımına da bizlere vermiş oldukları destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Gemlik Açık Cezaevi’nde yapılan maçın ardından Gemlik Atatürk Stadyumu’nda da Gemlik protokolünden oluşan karma bir takımla maç yapan Galatasaray Veteran Futbol Takımı her iki karşılaşmada da berabere kalarak dostluk mesajları aktardı.

gs li futbolcular gemlik maç foto (2)

 benzer haberler

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması  

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet  

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı  

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı