Bu Kategoridesiniz : / 12 Mart 2018 Pazartesi 01:28

GBAL Öğrencisi İl İkincisi Oldu

GBAL Öğrencisi İl İkincisi Oldu

12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında Bursa’da İstiklâl Marşını Güzel Okuma Yarışması İl Finali yapıldı.

İlçemizdeki liseler arası yapılan yarışmada birinci Celâl Bayar Anadolu Lisesi öğrencisi Eda Kuruoğlu olmuştu. İlçemizde birinci olan öğrenci, Bursa’da yapılan il finalinde ilçemizi temsil etti.

12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde liselerde öğrenim gören öğrencileri, Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek öğrencilerin dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek, Mehmet Âkif Ersoy’u tanıtmak ve İstiklâl Marşı’nın ruhuna uygun okunmasını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada Gemlik’i temsil eden Celâl Bayar Anadolu Lisesi öğrencisi Eda Kuruoğlu Bursa ikincisi oldu.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışmada, jüri üyeleri Müzik ile Türk Dili Edebiyatı öğretmenlerinden oluşturuldu. Şiire hâkimiyet, beden dili, vurgu, tonlama ve Türkçe’yi kullanma, diksiyon, şiiri hissettirebilme, sahne hâkimiyeti gibi değerlendirme kriterlerinin esas alındığı yarışmaBarış Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

Ayrıca 12 Mart 2018Pazartesi günüBursa Tayyare Kültür Merkezi’nde yapılacak programda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek.

celal bayar (1)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 benzer haberler

Şehit Abdullah Olçok Spor Salonu Hizmete Açıldı  

Şehit Abdullah Olçok Spor Salonu Hizmete Açıldı

Küçük Sanayi Kavşağına Makyaj  

Küçük Sanayi Kavşağına Makyaj

Atık Araç Lastikleri Toplanıyor  

Atık Araç Lastikleri Toplanıyor