Bu Kategoridesiniz : / / / 10 Haziran 2019 Pazartesi 02:22

Gemlik ADD’den Karadeniz ve Batum gezisi

Atatürkçü Düşünce Derneği Gemlik Şubesi kültür turları kapsamında 7 günlük bir organizasyon yaptı. Karadeniz bölgesinden başlayan tur 7 gece 8 gün olarak tertiplendi. Gezinin son gününü Gürcistan’da konaklayarak geçirecek olan katılımcılar müze ve yöresel tarihi yerlerin yanı sıra doğa güzellikleriyle ünlü yerleri ziyaret edecekler. Gezi ile ilgili tüm ayrıntıları yer aldığı açıklamaya yapan ADD Gemlik şube başkanı Muhammet Usta’nın tüm tatil ve doğa severleri davet ettiği yazılı açıklamasında şu bilgilere yer verdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Gemlik Şubesi sizlere rüya gibi bir tatil sunuyor.
1.GÜN: 17 Temmuz Çarşamba günü gece saat 01.00’de Gemlik İskele Meydan’ın dan (Dernek önünden) hareket ediyoruz.Sabah 07.00’de Bolu’da Nilüfer Bossat sanat cafe restaurant da kahvaltı yapıyoruz.Kahvaltıdan sonra Gerede, Ilgaz,Tosya’dan sonra Osmancık’ta 20 dakika çay ve ihtiyaç molası veriyoruz. Daha sonra Merzifon yolunu takip ederek Samsuna varıyoruz.Samsun’da Konaks Otele yerleşiyoruz.Otelde akşam yemeğinin ardından isteyen otelde dinleniyor,isteyen şehir gezisi yapıyor.
2.GÜN: Otelde sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra ;Bandırma Vapuru,Kent Müze’si gezilerek Atatürk heykelinde hatıra fotoğrafları çekilerek Trabzon’a hareket ediyoruz.Trabzon Akçaabat’ta Konak Park Otel’e varıyoruz ve otele yerleşiyoruz.Yerleşmenin ardından Sümela Manastır’ını geziyoruz ve akşama otelimize dönüyoruz .Akşam yemeğimizi yedikten sonra isteyen otelde dinleniyor isteyen çevreyi gezebilir.
3.GÜN:Sabah 06.30-07.30 arasın otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Uzungöl’e gidiyoruz. 09.00-10.30 arasından sonra Uzungöl’den Batum’a hareket ediyoruz.Saat 13.30-14.00 arası Hopa’da öğle yemeğini yiyoruz.Yemeğin ardından Sarp sınır kapısından yeni kimlik kartımız veya pasaportumuzla 15 TL geçiş ücreti ödeyerek sınır kapısını geçiyoruz.Karşı tarafta bizi bekleyen minibüslere biniyoruz.
Avrupa Meydanı,Saat Kulesi ,Orta Camii,Meryem ana Katedral Kilisesi,Tiyatro Meydanı,Batum Botanik bahçesi,Bulvar gezisi yapıldıktan sonra MARİ otele yerleşiyoruz.
4.GÜN:Otelde kahvaltımızı yapıp Andrev Heykelini gördükten sonra Sarp sınır kapısından çıkarak Artvin’e hareket ediyoruz.Önce Borçka Karagöl’e gidiyoruz.Karagöl gezildikten sonra Artvin merkezde bulunan dünyanın en yüksek Atatürk Heykel’ini Artvin Belediye başkanı Demirhan Elçin ve Gazeteci Sami Özçelik’le birlikte ziyaret edip hatıra resmi çekiliyoruz.Ardından Şavşat’a hareket ediyoruz.Şavşat’ta GREEN VALLEY otele yerleşiyoruz.Daha sonra Seyirtepesini ziyaret ediyoruz ve otelde konaklıyoruz.
5.GÜN:GREEN VALLEY otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Ardanuç’a hareket ediyoruz.Dünyanın 2. Büyük Kanyonu olan Cehennem Deresi Kanyonunu ziyaret ederek Ardanuç’a varıyoruz.Ardanuç’tan Çuruspil Festivaline katılmak üzere yaylaya gidiyoruz.Burada Belediye başkanı Yıldırım Demir ve yetkililer bizleri karşılıyor.2 saat şenlikleri izledikten sonra Ardanuç GEVHERNİK Kalesini görüyoruz ve Rize’ye hareket ediyoruz.Rize Öğretmen Ev’inde akşam yemeğini yedikten sonra burada konaklıyoruz.
6.GÜN:Rize Öğretmen Ev’inde saat 07.00-08.00 arası sabah kahvaltısını yaparak Ayder Yaylasına çıkıyoruz.Yaylada 1 saat serbest zamanın ardından Sinop’a hareket ediyoruz.Sinop’a varınca TEPE Otel’e yerleşiyoruz dışarıda akşam yemeğini yedikten sonra TEPE otelde konaklıyoruz.
7.GÜN: Tepe otelde sabah kahvaltısını yaptıktan sonra Tarihi Sinop Ceza evini geziyoruz ve Bursa’ya hareket ederek gece Gemlik’e varıyoruz.
Geziye dahil olanlar:
a)Yol ücreti,
b)Konaklama ücreti, c)Minibüs ücretleri,
d)Rehberlik ücreti.
Geziye dahil olmayanlar:
a)Öğle yemekleri b)Müzeler ve ören yerleri vb. giriş ücretleri , c) Özel harcamalar,
Not :Geziye katılanlar müze kartı çıkarsın,Yeni kimlik veya pasaportunu yanında bulundursun
Ücret :Kişi başı 1.500 TL’dir.Müracaat sırasında 300 TL peşin kalanı 2 eşit taksitle ödenecektir.Hareketten önce tamamı ödenmiş olacaktır.
Taksitler hesaba yatırılabilir.
Hesap Ziraatbank İban TR09 0001 0000 6360 1289 0050 01
Halkbank İban YT38 0001 2009 2800 0093 1004 66
İletişim:0534 451 92 12 Muhammet Usta
05324098194 Canan Bölük

add (1) add (2) add (3) add (4) add (5)

 benzer haberler

ADD’den dil devrimi programı  

ADD’den dil devrimi programı

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret  

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser  

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser