Bu Kategoridesiniz : / / / 07 Temmuz 2019 Pazar 23:10

Gemlik Anadolu Gençlik Derneği öğrenciler Bilim Müzesini Gezdi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Gemlik ilçe Başkanlığı  tarafından düzenlenen geleneksel yaz etkinlikleri devam ediyor.
Milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirme yolunda faaliyetlerine devam ettiklerini belirten AGD Gemlik ilçe Başkanı Caner Limon, 2019 yılı yazı için gerçekleştireceği Yaz-Et (Yaz etkinlikleri) Programı kapsamında bursa bilim müzesini öğrencilerimizi gezdik.

Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde öğrencilere, eğitim alanlarında öncelikle müfredata uygun deneyler, uzman eğitmenler tarafından yapıldı. 200’ü aşkın deneye dokunan öğrenciler, eğlenceli dakikalar geçirdi. 30 dakikalık interaktif bilim gösterisi de çok ilgilerini çekti. Ayrıca Mars özel sergisinde kurulan 28 düzenekte, Mars’ta hayatın ayrıntıları uygulamalı olarak anlatıldı. Öğrencilerimiz ayrıca planateryum gezegen evinde, kubbe şeklindeki 360 derecelik ekranda gökyüzünü, yıldızları ve uzayı yakından tanıma fırsatı buldu.

Yaz-et Etkinlikleri geleneksel hale getirdiklerini belirten Gayretli, “Programın içeriğinde temel  dini bilgiler seminerleri, Hz Muhammed (SAV)’in hayatı, Peygamberler tarihi ve hayatları, örnek şahsiyetler, İslam coğrafyası, Kur’an-ı güzel okuma yarışması, Esma-ül Hüsna, ezan okuma, bilgi yarışması, İlmihal bilgileri gibi ahlaki ve manevi eğitimlerin yanında sosyal faaliyetler kapsamında da yüzme, futbol ve masa tenisi gibi sportif faaliyetlerin yanı sıra gezi ve piknik gibi sosyal yönü de oldukça kapsamlı olan programımız ilgi görüyor. İnşallah seneye daha büyük organizasyon düzenlemeyi düşünüyoruz.

anadolu gençlik (1) anadolu gençlik (2) anadolu gençlik (3) anadolu gençlik (4)

 benzer haberler

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması  

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet  

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı  

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı