Bu Kategoridesiniz : / / 02 Temmuz 2019 Salı 01:37

Gemlik Belediyesi’nden Köylere Hizmet Atağı

Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri hizmette mesafe tanımıyor. Daha önce Feyziye ve Fındıcak Köyleri’nde düzenlemeler yapan ekiplerin son durağı ise Şükriye Köyü oldu.

Şükriye Köyü’nde belediye ekipleri tarafından greyder, kamyon ve kepçe yardımıyla arazi yollarının iyileştirilmesi ve çeşitli çevre ve peyzaj düzenlemesi yapılırken, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise, parke taşı düzenlemesi gibi birçok işlemi gerçekleştiriyor.

Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk ise çalışmaları yerinde inceleyerek Şükriye Köyü Muhtarı Yaşar Yılmaz Baykal’dan köyün sorunları hakkında bilgi aldı. Başkan Yardımcısı Serintürk’e, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kaynatma, Çiftçi Malları Koruma Heyeti,  Fen İşleri Müdürü Hasan Tahsin Aydın, Muhtarlıklar ve Halkla İlişkiler Müdürü Deniz Engin Çelik eşlik etti.

Serintürk, “Hizmete aralıksız devam edeceğiz”

Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, Gemlik Belediyesi’nin hizmetlerine aralıksız devam edeceğini belirtirken, köy ve şehir ayırmadan yatırımları gerçekleştireceğini ifade etti. Çiftçi Malları Heyeti’nin talebi ile de kültür arazilerinin yaz ve kış bakımı için arazi yollarını kullanılır hale getirdiklerini de kaydeden Serintürk, “Belediye ekiplerimiz her köyde yaklaşık üç gün çalışarak köy muhtarlarımız nezaretinde gerekli çalışmaları yapıyor.” diye konuştu.

Belediye hizmetlerinin Gemlik’in her köşesine bilfiil ulaştığını ve ulaşmaya devam edeceğini de belirten Serintürk, ilerleyen günlerde diğer köylerin de ziyaret edilerek sorunlarına yönelik çalışmaların da yapılacağını belirtti.

Gemlik Belediyesi’nden köylere hizmet atağı (1) Gemlik Belediyesi’nden köylere hizmet atağı (2)

 benzer haberler

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması  

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet  

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı  

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı