png kavlak, tepe, solaksubaşı
ergenler üst reklam

Gemlik Büyükşehir ile geleceğe yürüyor

18 Haz 2017 Paz 19:11
Bu haber 576 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
Davetiye-Dunyasi-Reklam-Popup_4342-1

    Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 11 ayın sultanı Ramazan ayında ilçelerde gerçekleştirilen iftar programları kapsamında Gemlik’te vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Altepe, Gemlik’in Büyükşehir Belediyesi ile geleceğe yürüyeceğini söyledi.

Ramazan ayında ilçelerde vatandaşlarla iftar yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik’te İskele Meydanı’nda düzenlenen iftar programına katıldı. İlçede büyük katılım sağlanan iftarda, orucunu vatandaşlarla birlikte açan Başkan Altepe, Ramazan’ın önemine vurgu yaparak, “Gemlik sahilinde güzel bir iftarda bir aradayız. Ramazan, rahmet ve bereket ayı, kardeşliklerin geliştiği güzel ay. Ramazan’ı en iyi şekilde yaşıyoruz. Ne mutlu bizlere, böyle güzel bir kültüre sahibiz. Gemlik’te, Bursa’nın her yerinde ve Türkiye’nin her köşesinde, Ramazan gerçekten bir başka yaşanıyor” diye konuştu.

“Yerelde her alanda Bursa konuşuluyor”

Başkan Altepe, Bursa’nın yerel yönetimlerde öncü olduğunu belirterek, “Bursa, her alanda örnek bir şehir. Yerel yönetimlerde sinerji ve yerel ekonomiye katkı oluşturmak dendiği zaman her alanda Bursa konuşuluyor. Karada, havada, denizde, şehir merkezinde, kırsalda, sahilde her alanda ve her yerde çalışarak şehre değer katan çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

“Daha çağdaş bir Gemlik’e ulaşıyoruz”

Bursa’nın yaşam kalitesinin sürekli yükseldiğine değinen Başkan Altepe, “Gemlik’te büyük bir hamle başladı. Gemlik Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi elbirliğiyle, Gemlik’te bugüne kadar söylenip yapılamayanları birer birer yerine getiriyoruz. Gemlik’in altyapısı, üstyapısı, kent merkezi ile gerçek anlamda çağdaş bir Gemlik’e ulaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Altepe, ilçede yapılan yatırımları da anlatarak, sağlıklı içme suyundan yağmur suyu hatlarına kadar tüm altyapı yatırımlarının gerçekleştirildiğini ve bu konuda büyük mesafe alındığını kaydetti.

Büyükşehir, Gemlik’in yanında…

Başkan Altepe, sahillerin ve denizlerin temizlendiğinden ilçenin kırsalına ve yollarına kadar her alanda çalışıldığını işaret ederek, “Gemlik’in 4 kilometrelik sahili baştan başa düzenleniyor. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Gemlik’in gerçek anlamda bir sahil şehri olduğu ortaya çıktı. Gemlik’e yakışır bir termal tesisinin de temeli atılacak. Meydan, park ve yeşil alanlarda tüm çevre yatırımlarına kadar Gemlik’te ne sıkıntı varsa, Gemlik Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi orada. Büyükşehir Belediyesi, Gemlik’in yanında… Büyükşehir ile birlikte Gemlik geleceğe yürüyecek. Sadece son 3 yılda ilçeye yapılan yatırım 200 trilyonu (200 milyon TL) aştı, 210 milyona yakın yatırım yapılmış. Daha yapacak çok işimiz var, Gemlik için ne yapsak az” şeklinde konuştu.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da Büyükşehir Belediyesi’nin Gemlik’e büyük katkıları olduğunu belirterek Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Konuşmaların ardından Türk Kızılay’ı Gemlik Şubesi’ne desteklerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür plaketi verildi. Altepe, iftar sonrasında vatandaşlarla da bol bol sohbet etti.

24125_Gemlik_1_201706161303 24125_Gemlik_2_201706161303 24125_Gemlik_3_201706161303 24125_Gemlik_4_201706161303 24125_Gemlik_5_201706161303 24125_Gemlik_6_201706161304 24125_Gemlik_8_201706161304

kültür siteye

Benzer Haberler

Bursa Valisi İzzettin Küçük, ilçelere gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Gemlik Belediye...

Yorum 
0

Özel HATEM Okulları Yönetim Kurulu ve İdari Personelleri basın temsilcileriyle bir araya geldi....

Yorum 
0

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, iki özel televizyon kanalında yapılan...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:
CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

gemlik-belediyesi-refik-yilmaz-site bütünler siteye

Vali Küçük’ten Başkan Yılmaz...

Bursa Valisi İzzettin Küçük, ilçelere gerçekleştirdiği ziyaretler […]

Hatem Okulları Yönetimi Bası...

Özel HATEM Okulları Yönetim Kurulu ve İdari […]

SP’den yalan habere dava

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas […]

Özel Hasan Çetin Eğitim Kurumlarında Mezuniyet Coşkusu

Özel Hasan Çetin Eğitim Kuru...

(CEMAL KIRGIZ) Gemlik Özel Hasan Çetin Eğitim […]

POPÜLER HABERLER

Küçükkumla’da bıçaklı Cinayet...

Küçükkumla mahallesinde meydana gelen olayda bir kadın […]

Balıkpazarında Cinayet

Gemlik’te Balıkpazarında meydana gelen olayda bir kişi […]

Ağırbaş ve Evrensel ailesinin mutlu...

Ağırbaş ailesinden Ahmet Ağırbaş’ın kızkardeşi, Ayfer Ağırbaş’ın...

Serbest bölgede feci kaza 2 ölü, 3 ...

Gemlik Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü önünde Gümrük […]

Umurbey yolunda can pazarı; 1 ölü, ...

Umurbey Gemlik yolunda, Umurbey’den aşağıya inen 16 […]

Gemlik’te Motosiklet Kazası 2 Yaral...

Gemlik’te akşam saatlerinde meydana gelen kazada, 2 […]