Bu Kategoridesiniz : 20 Nisan 2014 Pazar 21:29

Gemlik Vekili

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz Cuma günki yazımda Ak Parti ilçe başkanlığının tertiplediği yemekli gece ile ilgil görüşlerimizi paylaşacağımı belirtmiştim. 30 mart süreci öncesinden göz atalım. Hatta biraz daha derine inip, aday adaylığı sürecinden bakalım pencereye.

8 aday adayının müracaat ettiği Ak Parti belediye başkan aday adaylığı sürecinde açıklamalarında ki tutarlı cümlelerinden hatırlayacağınız gibi, Başkan Necdet Yılmaz; “hangi aday adayımız aday olursa olsun” partimiz ve yönetimimiz onun arkasında olacağımız gibi aday adaylarımızda aynı şekilde davranacaktır. Bundan şüpheniz olmasın. Cümlelerini birkaç kez farklı konularda ki haberlerimiz de belirtmiştik. 17 Ocak günü Refik Yılmaz’ın adaylığı kesinleşince Necdet Yılmaz’da söylediği gibi, yönetimiyle birlikte, tabanıyla var gücüyle çalışıp, ilgili mekanizmalardaki dişlilerin uyumuna gerekli liderliği yapıp 30 mart”ta ipi göğüslemişlerdi.

İki  buçuk aylık yoğun mesainin ardından, haklı gururu yaşayan Yılmaz ve ekibi, 15 Nisan gecesi düzenledikleri yemekli gecede partililerle biraraya geldi. İl başkanı Cemalettin Torun’unda katıldığı proğramda emeği geçenlerle birlikte seçilemeyen meclis üyeleri de onurlandırılarak plaket töreni yapıldı. Başkan Yılmaz bu gecede deyim yerindeyse esdi gürledi adeta. Adaylık müracaatlarında ben veya başkası kim aday olursa partimle beraberim şeklinde açıklama yapmalarına rağmen açıkça başka partilere çalışan adaylara gönderme yaptı Yılmaz. Yaklaşık 4 aylık sessizliğini bozarak “İçimizdeki hainlerden hesap soracağız” dedi. Aldığı kararların arkasında ki duruşuyla bilinen ilçe başkanı Necdet Yılmaz, “içimizdeki hainlerle uğraştık, bu hainlerden hesap soracağız ki bir daha cesaret edemeyip, aynı cesareti göstermesinler.” Şeklindeki açıklaması ile dik duruşunu bir daha tescilledi. Seçim sürecindeki çalışmalar ile yakından tanıma olanağı bulduğum Necdet Yılmaz söylediğinin arkasında da duracak eminim. Çünki Yılmaz’ın inandığı doğrusu onu ve partisini başarıya götürüyor. 30 Mart  bunu tescilledi. Hatta sayın Bülent Arınç’ta geçtiğimiz Cumartesi günü belediye’ye yaptığı tebrik ziyaretiyle Necdet Yılmaz’ın kararlı ve tutarlı çalışmalarını dile getirerek kendilerine teşekkür etti.  Sayın Arınç günümüz siyasetinin duayenlerindendir.  Boşa cümle kurmaz.

“Sadece içimizdeki hainlerle uğraşmadık, paralellerle uğraştık, bizi 3. Parti gösteren, hatta yüzde 3 oy alan partilerin arkasında gösterdiler” diyerek seçim propagandası döneminde ki her türlü yıpratma girişimine haklı göndermesini yapan Yılmaz artık usta bir siyasetçi. 2009 da partisinin aldığı yenilginin rövanşını 3 e katlayarak aldı. Başarıyı kutlamak gerekir, Ne kadar istemeseniz de. Bu kutlama sanırım sadece ilçemiz Gemlik halkıyla değil genel merkez düzeyinde de tescillenir. 2009 yerel seçim yenilgisinin ardından yakalanan başarı TBMM’de de temsil edilerek Gemlik ödüllendirilir umarım. Necdet Yılmaz bence bunu fazlasıyla hak etti. Ümit ediyorum ki  metropol ilçemiz daha önceleri gibi sessiz sedasız sadece ismi ile temsil edilen TBMM’de artık hizmet için çabalayan bir vekil ile yer bulur. 2009 da Orhangazi, Gemlik ve İznik’in üçünde de kaybedilen yerel seçim sonuçlarına rağmen sadece  sayın İsmail Aydın ile temsil edildiğimiz TMBB’de umarım bu kez 3 e karşı en az iki vekilimiz olur diyorum. Gerek konumu, gerek yapısı ve nufüsu itibari ile Gemlik artık haklı vekilini meclise göndermelidir.

serhat logo

 benzer haberler

İşte  İsmet İnönü…   

İşte  İsmet İnönü… 

İsmet Paşa.. Vatan sana minnettardır…  

İsmet Paşa.. Vatan sana minnettardır…

Bu hafta konuşulmayanlardan  

Bu hafta konuşulmayanlardan