Bu Kategoridesiniz : 11 Mayıs 2017 Perşembe 03:04

Gemlik’e değer katanlar Faruk İlgen

Geçmişi geleceğe ışınlama sanatı olan Fotoğrafçılık, ülkemizde ve dünyada bir çok üniversitede önlisans ve lisans programlarında eğitim vererek, konuyla ilgili tüm sektörlere teknik ve akademik personel kazandırmaktadır.

Konu akabinde sizlere birçoğumuzun yakından tanıdığı Ege’li fotoğraf sanatçısı ve kameraman  Faruk İLGEN’den bahsetmek istiyorum. Kendisi 2014 yılında İzmir’den Gemlik’e geldi.

Kendisinden fotoğrafçılık sanatına dair bir çok anekdot ve işin inceliklerine dair bilgiler edindim. Jimmy Jib cihazından tutun da, bir objeyi çekerken ortaya alarak ve düz bir şekilde fotoğraf çekmeyi enstantane oluşturmayı ve birçok faydalı bilgiyi kendisinden öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisi ve değerli patronumuz Sn. Ali AYDOĞDU sayesinde artık fotoğrafa bakmayı değil görmeyi öğrendim. Kendilerine bu yazı nezdinde teşekkürü bir borç bilirim.

Düğünlerin vazgeçilmez ve aranılan ismi “Faruk İLGEN” sadece Kameraman ve fotoğrafçı değil, gözü pek kişiliği ile de çevresinde oldukça popüler. Kendisine çevresi tarafından biçilen lakap ise Rotasız Kaptan’dır. Trafik’te üzerinde  Rotasız Kaptan yazan bir araç görürseniz bilin ki ta kendisidir.

Kardeşi Sezer İLGEN ise Rock’n Roll’un efsane ismi Elvis Presley’in yüz ve tarz benzerliği açısından çok benzemektedir. Yaşayan bir Elvis PRESLEY’dir adeta. Kendisi bu duruma oldukça şaşırsa da ben kendisine Elvis diye sesleniyorum.

Gemlik’e değer katanlar yazısı serimde Gemlik’te isim yapmış, Gemlik’ e değer katmış ve ilçemize faydalı olmuş şahsiyetleri ön plana çıkarma gayreti içerisindeyim. Bu yazım ile de Gemlik’e değer katan şahsiyetlerden biriyle sizleri buluşturma ve tanıtma noktasında faydalı olabildiysem ne mutlu bana.

Sanatın her dalı çok değerlidir. Herkes her şey olabilir fakat sanatçı olamaz, çünkü bana göre sanatçı olunmaz doğulur. Bu bağlamda ilçemiz sanatçılarına saygılarımı sunuyorum.

Sağlıcakla Kalınız…

IMG-20170506-WA0010melek güleç

 benzer haberler

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler  

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler

Darbenin bilinmeyen tarafları!…  

Darbenin bilinmeyen tarafları!…

Bu iş buraya kadar!..  

Bu iş buraya kadar!..