Bu Kategoridesiniz : / / / 01 Nisan 2019 Pazartesi 03:36

Gemlik’e Uğurlu Geldi

BELEDİYE BAŞKANI MEHMET UĞUR SERTASLAN OLDU

(CEMAL KIRGIZ HABERİ) 31 Mart Yerel Seçimlerinde Gemlik Belediye Başkanlığına Millet İttifakı ve CHP Adayı Mehmet Uğur Sertaslan seçildi. 83 bin 319 seçmenin 261 sandıkta oy kullandığı Gemlik’te oyların yüzde 47,50’sini alan Mehmet Uğur Sertaslan en yakın rakibi Cumhur İttifakı adayı Berkay Bulut’a yüzde 7,11 oy fark attı. Millet İttifakı ve CHP Adayı Mehmet Uğur Sertaslan geçerli sayılan oyların 31 bin 764’ünü aldı. Cumhur İttifakı ve AKP adayı Berkay Bulut 28 bin 346 oyda kalırken, 2014 seçimlerinin flaş ismi Saadet Partisi Adayı Adnan Bıyıklı’ya da 3 bin 922 oy çıktı.

Seçim kampanyasına yaklaşık bir yıl önce “Gemlik’e Uğurlu Gelecek. Uğurla Gelecek” sloganıyla başlayan Mehmet Uğur Sertaslan’ın zaferini binlerce kişi coşkuyla kutladı. CHP İlçe Başkanı Cemil Acar parti binası önünde biriken kalabalığa Mehmet Uğur Sertaslan’ın zaferini duyurdu. O andan itibaren binlerce kişi alkışlar ve sloganlarla zafere coşku kattı. On yıl önce haksız biçimde ellerinden alınan Belediye Başkanlığını bir kez daha almanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Cemil Acar, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Gemlik’i mutlaka istiyorum” sözlerini de anımsatarak, “Çok çalıştık, hep birlikte bu haklı zaferi elde ettik” dedi. Birlik beraberlik mesajları da veren CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, her türlü belden aşağı siyasete rağmen, doğru bildikleri biçimde çalışmalarını yürüttüklerini anlattı.

Kendisini destekleyenlere teşekkür eden Gemlik’in yeni belediye başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’da, ötekileştirmeyen, ayrıştırmayan, kucaklayan siyaseti devam ettireceklerini vurguladı. 300 ayrı oturum yaptıklarını bildiren Sertaslan, “Allah’ın izni ve sizlerin desteğiyle 1 Nisan’dan itibaren güveninizi boşa çıkarmamak, sizlere karşı mahcup olmamak için gece gündüz elimden gelenin en iyisini yapacağımın sözünü veriyorum” diye konuştu. Havai fişekli, sloganlı ve alkışlı destekler sonrasında meydanda toplanmak isteyen kalabalığı da kırmayan Mehmet Uğur Sertaslan ve Millet İttifakı üyeleri daha sonra 15 Temmuz Demokrasi Meydanına yürüdüler. Yaklaşık 8 bin kişi burada da seçim zaferini kutladı. İstiklal Marşı ve Uğurlu Gelecek Şarkısı eşliğinde teşekkür konuşmasını bir kez daha yineleyen Mehmet Uğur Sertaslan, daha sonra tebrikleri kabul etti.

Yerel seçimlerde BBP adayı Hacı Ömer Yavuz 2 bin 224, DP adayı Sadullah Gülşen 146, DSP adayı Ahmet Yılmaztürk 126, BTP adayı Ali Yetkin 112 ve Vatan Partisi Adayı Canan Bölük’te 108 oy alırken, diğer partilere de 123 oy çıktı.

uğur (1) uğur (2) uğur (3) uğur (4) uğur (5) uğur (6) uğur (7) uğur (8) uğur (9) uğur (10) uğur (11) uğur (12) uğur (13) uğur (14)

 benzer haberler

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması  

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet  

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı  

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı