Bu Kategoridesiniz : / / / 06 Şubat 2019 Çarşamba 19:28

Gemlik’e Uğurlu Gelecek Projeleri Bursa’da Tanıtıldı

(CEMAL KIRGIZ HABERİ) Cumhuriyet Halk Partisi Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan’ın “Gemlik’e Uğurlu Gelecek” başlıklı vizyon projeleri Bursa’da düzenlenen toplantıyla basın mensuplarına tanıtıldı. “Gemlik’in Uğuru Sensin” temalı slayt ve video gösterimli proje tanıtım toplantısına CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İlçe Başkanı Cemil Acar, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ve İYİ Parti Gemlik İlçe Başkanı Birol Mumcu ve Yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

2008 yılı İstanbul İl Çevre Düzenleme Planlarında Gemlik’e sanayi ve liman kenti rolü biçildiğini ve Gemliklilere ‘Sahil Şeridini Bırakın’ denildiğini vurgulayan CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, 35 bin 700 metrelik sahil şeridinin turizme yönelik yatırımlarla canlandırılacağını söyledi. Gemlik’in coğrafik, sosyal, ekonomik yapısını ve sorunlarını masaya yatıran Sertaslan, üç büyük limanı bulunan ilçenin, İhracat verilerinde de Türkiye ikincisi olduğunu anımsattı. Gemlik’in en güzel balık çıkış noktalarından biri olduğunu, göreve geldiklerinde balık satış merkezini yeniden İlçeye kazandıracaklarını, şehir dışına kaçan zeytin işleme merkezlerini de ilçeye getireceklerini belirten CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, 2010 yılında hazırlanan, temeli atılıp, ihalesi yapılan ancak daha sonra iptal edilen projeyi geliştirdiklerini kaydetti. Gemlik Mini Marina Projesini Gemlik Girişi, Karsak Deresi Çevre Düzenleme ve ıslah çalışmalarıyla birlikte değerlendirdiklerini vurgulayan Mehmet Uğur Sertaslan,   İstanbul-İzmir Otobanının yapımıyla 18 milyonluk metropol İstanbul ile 3 milyona yakın nüfusu bulunan Kocaeli’nin birer saat mesafede olduğunu anlattı.  Mehmet Uğur Sertaslan, “Bu iki önemli şehirden insanlar güneyde bir yerlere gitmek istediklerinde geçiş güzergâhları mutlaka Gemlik oluyor. Mahalle mahalle, sokak sokak yaptığımız projelerimize Gemlik girişinden başlayacağız. Hızla unutulan, unutturulan “Marmara’nın İncesi Gemlik”, “Zeytinin Başkenti Gemlik” imajına bizim yatırıma dönüştüreceğimiz projelerle yeniden kavuşacağız. Özdilek Bölgesinden yapacağımız yeni giriş güzergâhını Karsak Deresi boyunca, denizle kavuşana kadar turistik tesisler ile değerlendireceğiz. Bursa’dan Gemlik Dörtyol Mevkiine giriş projesini zaten destekliyoruz. İstanbul İstikametinden gelecek misafirlerimizi de Gemlik’e yakışır giriş projesiyle taçlandırmak istiyoruz. Gemlik’e kolay giriş projelerimizin fragmanı olacak. Karsak Deresi boyunca nefes alacak alanlar oluşturacağız. Gemlik Körfezi ve Gemlik balığı ile tanıştırma ve sonrasında Gemlik’ten çıkışı da kolaylaştırıp, güzelleştirecek çalışmalarımız var. Gemlik Marina’yı da bu kapsamda projelendirdik” dedi.

Uludağ Üniversitesi Gemlik Yerleşkesi Bölgesinin Marmara’nın çeşitli balık çıkış noktalarından birisi olduğuna dikkat çeken CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Marina Projesi detayları içinde soğuk hava deposu, balık satış merkezi de bulunduğunu belirtti. Canlı Balık satış yerlerini, balık pişirme yerleri, tesisler, tekneleri ve yatların bağlanabileceği modern marina estetiği ile pekiştireceklerini açıklayan Mehmet Uğur Sertaslan, “Kent Kimliğine katkı sağlayacak, turizme yönelik, Gemlik’in marka değerini yükseltecek projeler hazırlıyoruz. Gemlik geçiş yolunu insanların Gemlik’e gelmesine fırsat sağlayacak, onlara bu merak ve imkânı verecek biçimde çalışma yürütüyoruz. Gemlik Marina bu yönde önemli bir çalışma olacaktır. İstihdam ve ilçe ekonomisine yönelik olarak da önemli katkılar sağlayacaktır” diye konuştu.

Gemlik’in liman kenti, sanayi kenti, zeytinin başkenti gibi sıfatlarına turizmle birlikte Üniversite Kentini de eklemek istediklerini ifade eden CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Nilüfer ve Mudanya gibi ilçelerle yarışacaklarını, turizme yönelik, sahil düzenlemelerini de içeren projelerle ilçeyi cazibe merkezi haline getireceklerini bildirdi. Çiftçi Belediye, Halk Market, Fen Lisesi, Serbest Bölgeye Endüstri Meslek Lisesi,  Gemlik Şehir Merkezi Hastane arasına Tramvay yapımı, çok katlı otomatik otoparklar, balık pişirme merkezleri, sahil dinlenme terasları, spora yönelik teşvik edici destek ve yatırımlarla, alternatif yol projelerini de açıklayan Mehmet Uğur Sertaslan, yerinde kentsel dönüşümü savunduklarını anlattı. CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik halkını deprem ile korkutmak yerine, yerinde dönüşümü teşvik ederek depreme yönelik çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi. KHK ile çıkan Kumla’ya doğru uzanan yamaçlardaki imar alanlarının da depremle korkutmak yerine gerektiği ölçüde değerlendirilebileceğine dikkat çeken Sertaslan, Gemlik’te her kesimi kucaklayacaklarını söyledi.

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’de, Bursa’nın bütün ilçelerini kucaklayacak projelerle yola çıktıklarını belirterek, yeşil ve beyazdan sonra Gemlik halkına maviyi de hatırlatacaklarını vurguladı. Sahillere ve turizme yönelik yatırımların sözünü veren Mustafa Bozbey, Bursa ve Gemlik’in her yönden lider ve öncü bir kent olacağını açıkladı. Mehmet Uğur Sertaslan’a desteklerini de açıklayan Bozbey, “Yanındayız, beraberiz. Herkesten iyiyiz, daha iyi olmak için meydanlara, alanlara çıktık” diye konuştu.

GEMLİK'E UĞURLU GELECEK BURSA'DA TANITILDI FOTO (1) GEMLİK'E UĞURLU GELECEK BURSA'DA TANITILDI FOTO (2) GEMLİK'E UĞURLU GELECEK BURSA'DA TANITILDI FOTO (3)

 benzer haberler

Meslek odalarından Karagöl seferberliği  

Meslek odalarından Karagöl seferberliği

Mehmet Yatağan Gemlik Basketbol’da  

Mehmet Yatağan Gemlik Basketbol’da

Kedi evleri Gemlik Belediyesi’nden  

Kedi evleri Gemlik Belediyesi’nden