Bu Kategoridesiniz : / / / / 21 Mayıs 2019 Salı 02:29

Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı

İnternet fenomeni, oyuncu ve şarkıcı Oğuzhan Uğur, Gemlik’te dolu dolu geçen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri finalinde sahne aldı.
Gemlik Belediyesi tarafından tarafından organize edilen 19 Mayıs etkinlikleri resmi törenler ile başladı. Çelenk töreninin ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda spor gösterileri ve körfez açıklarındaki teknelerin su gösterisi ile Gemliklilerin coşkulu anlar yaşadıkları gösteriler, Yeni Sahil’deki kayaların boyanması, Gençlik Koşusu ve yine iskele meydanında son bulan Holi Festivali ile devam etti.
İftarda yemeklerini paylaştılar
İftar vaktinde Engelsiz Kafe önünde buluşan Gemlikliler, belediyenin ikramı olan pide, çiğ köfte ve çorbanın yanı sıra kendi getirdikleri yiyecekleri hemşherileri ile paylaşarak birlik, beraberlik ve paylaşım duygusunun yaşandığı bir iftar gerçekleştirdi. Ayrıca Gemport Gemlik Anadolu Lisesi izcilerinin kendi aralarında yaptıkları yemek duası Gemliklilere duygulu anlar yaşattı.
Korteje binlerce kişi katıldı
Vatandaşlar, iftar programının ardından Celal Bayar Anadolu Lisesi Bando Takımı’nın marşları eşliğinde İstiklal Caddesi üzerinden İskele Meydanı’na yürüdüler. Bando takımının hemen arkasında eşi, çocukları ve çalışma arkadaşları ile birlikte yürüyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan binalardan alkışlarla destek olan vatandaşlara selam vermeyi ihmal etmedi.
Kortejde halk oyunları ekipleri, çeşitli siyasi parti ve dernek temsilcileri ile binlerce Gemlikli ellerinde meşaleler ve Türk bayrakları ile yürüdü. Kalabalık kimi zaman 10. Yıl Marşı’nı kimi zaman ise İzmir Marşı seslendirdi. Hep ağızdan güçlü şekilde okunan marşlar Gemlik’te özlenen bayram kutlamalarını yeniden yaşattı.
Oğuzhan Uğur gençleri coşturdu
Yürüyüşün sona ermesiyle iskele meydanında toplanan binlerce Gemlikli Oğuzhan Uğur Konseri ile keyifli anlar yaşadı. Uğur izleyicilere gerek eğlenceli ve esprili şarkıları gerekse seslendirdiği nostaljikparçalar ile bayram coşkusunu doruğa çıkardı. Gemlik’i çok sevdiğini, sık sık geldiği şirin bir ilçe olduğunu ifade eden Uğur;”Gemlik’in gençlerinin bu kadar enerjik ve eğlenceli olduğunu bilmiyordum. Eminim artık Gemlik’te sık sık sahne alırız.” dedi.
Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Gemlik’te bugün sabahın ilk saatlerinden gece yarısına kadar Milli Mücadelemizin 100.yılını ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı dolu dolu kutladık. Ben tüm programlarımıza katılan genç arkadaşlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Tabii ki Oğuzhan’a da bu güzel gecenin finalini yaptığı için ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
Gecenin finalinde Oğuzhan Uğur’a çiçek, zeytin ve zeytinyağı takdim eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ayrıca 2018-2019 sezonu süper lig şampiyonluk olan Galatasaray taraftarını da tebrik etmeyi ihmal etmedi.
Gemlik Belediyesi tarafından organize edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri gün boyunca Gemlikli gençleri doyasıya eğlendirdi. Final programına ise gençlerin özellikle son zamanlarda en çok sevdiği isimlerden biri olan Oğuzhan Uğur’u ekleyen Gemlik Belediyesi gençlerden tam not aldı.

Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (1) Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (1) Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (2) Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (3) Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (4) Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (5) Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (6) Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (7) Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (8) Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (9) Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (10) Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı (11)

 benzer haberler

ADD’den dil devrimi programı  

ADD’den dil devrimi programı

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret  

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser  

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser