png kavlak, tepe, solaksubaşı
ergenler üst reklam

Gemlik’te Eğitim Öğretim Sezonu Kapanırken

09 Haz 2017 Cum 2:42
Bu haber 2.222 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
Davetiye-Dunyasi-Reklam-Popup_4342-1

Okullarımızda ki 2016-2017 eğitim öğretim yılının bugün son günü. Çocuklarımız karnelerini alıp 18 Eylül’e kadar tatile çıkacaklar. Öğretmenlerimiz ise Ramazan Bayramına kadar seminer çalışmaları için okullara gitmeye devam edecek.
18 bin 165 öğrenci, 1045 öğretmeni bulunan bir ilçede yaşıyoruz. 28 ilk ve ortaokul, 25 ortaöğretim ve 28 Mesleki ve Teknik okul veya kurum var. Küçümsenmeyecek bir rakam. Gemlik’te Her gün 18 bin öğrenci eğitim ve öğretim için evlerinden çıkıp okullarına gidiyor.

Türkiye’de 300’den fazla ilçe var ilçemizdeki öğrenci sayısından daha az nüfusa sahip.
Eğitimin başındaki İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, görev yaptığı 3 yıl içerisinde son derece başarılı bir grafik çizdi. Kapısını her zaman herkese sonuna kadar açık tuttu. Hiçbir öğretmen, öğrenci veya veli İlçe Milli Eğitim Müdürüyle görüşmek isteyip de geri döndüğü olmadı. Bir çoklarına cep telefon numarasını onlar istemeden verdi. Herhangi bir sorun veya istekleri olduğunda günün her saatinde arayabileceklerini de ekledi.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, her sene olduğu gibi bu sene de eğitimin yanında yer aldı. Özdilek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Gemport Gemlik Anadolu Lisesi’ne yeni yapılan okulların inşasıyla yakından ilgilendi. Kendi mesaisinin dışında sık sık okullara gitti. Yardımcıları ve müdürlerine okulların her türlü ihtiyaçlarının karşılanması direktifini verdi.
Sadece fizikî anlamda değil kültürel anlamda da bu yıl Gemlik Belediyesi’nin desteğiyle altın bir dönem yaşandı adeta. Sadece geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde Gemlik Belediyesi ilçemizdeki bütün 9. sınıf öğrencilerini ücretsiz olarak Çanakkale şehitlikliklerine götürdü. Bu projenin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini öğrendik. İlçeye getirilen tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan bütün liselerde seminerler sundu. Ramazan ayı boyunca bütün liselerde öğrenci ve öğretmenlerle birlikte iftar yemeği programları düzenlendi. İlk ve ortaöğretim okullarının katıldığı şenlik ve yarışmalarda Gemlik Belediyesi her türlü desteği vermekten geri kalmadı. Dönem sonunda da her okuldan başarılı 3 öğrenciye bisiklet hediye edilecek. Refik Başkan öğrencilerle birlikte olmaktan son derece memnun. Bazen yolda gördüğü öğrencileri durdurup onlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi.
Son dönemde yapılan yeni okullar ve yatırımlar bir yana önümüzdeki kısa dönemde yapılacak olan Özel eğitim uygulama merkezi (iş okulu), Rehberlik Araştırma Merkezi, ihaleleri yapılan Marmarabirlik alanına iki adet ortaokul ile projesi bitip ihale aşamasına gelen Gemlik Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ve sırada yapımı beklenen Lojistik Mesleki ve Teknik Andolu Lisesi, Fen Lisesi, Hisartepe Ortaokulu ve Borusan Ortaokulunun inşaatları ilçemizdeki eğitim yatırımlarının aralıksız devam edeceğini gösteriyor.
Daha geçen hafta Refik Başkan, Gemport Gemlik Anadolu Lisesi’ne kapalı spor salonu kazandırmak için mühendislerine çalışma yapmalarını söylediği ve önceki gün de Şehit Cemal İlkokulu’nun yenileneceği müjdesini verdi. Her ne kadar birileri okulları ve eğitimi beğenmese de ilçemizde eğitime yapılan yatırımlar süratle devam ediyor ve yeni yapılan okullar da özel okulları aratmıyor.
Dönemi, okullarımızın düzenlemiş oldukları sergi, tiyatro, şenlik, kültürel ve sportif müsabakalar ve daha bir çok programlarla kapatıyoruz. O kadar çok etkinlik oldu ki İlçe Millî Eğitim Müdürü bile bunların bir kısmına katılmakta zorluk çekti.
Geçtiğimiz hafta açıklanan TEOG sonuçları sonrası da Gemlik İmam-Hatip Ortaokulu’ndan Ali Kütük Ortaokulu’na, Körfez Ortaokulu’ndan TSO Gazi Ortaokulu’na kadar bir çok okulumuz başarılı sonuçlar elde etti.
Gemlik’te İlçe Milli Eğitim Müdüründen Belediye Başkanına ve geldiği ilk günden itibaren okulları ziyaret eden sayın Kaymakamımıza kadar herkes eğitimin üzerine titriyor ve ellerinden gelen bütün gayreti gösteriyor. Eğitime Siyasi yaklaşımlarla bakmamak lazım.

Ben, bu güzel karne gününde eğitim ve öğretime emek ve destek veren bütün kurum ve kuruluşları, okul müdürlerini ve elde edilen başarının baş mimarı değerli öğretmenlerimizi kutluyor; öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum.

serhat logo

kültür siteye

Benzer Haberler

Barajı geçmesi için bir kısım CHP’li… Haftaya bugün Türkiye yeni dönem için kendi kaderini...

Yorum 
0

Son on yılda kaç kez sandık başına gittik? 2009 yerel seçimleri, 2010 referandumu, 2011 genel...

Yorum 
0

Bir ülke de seçim demek büyük bir masraf kapısı demektir. Milletin ödediği vergilerle toplanan...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:
CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

gemlik-belediyesi-refik-yilmaz-site bütünler siteye

Vali Küçük’ten Başkan Yılmaz...

Bursa Valisi İzzettin Küçük, ilçelere gerçekleştirdiği ziyaretler […]

Hatem Okulları Yönetimi Bası...

Özel HATEM Okulları Yönetim Kurulu ve İdari […]

SP’den yalan habere dava

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas […]

Özel Hasan Çetin Eğitim Kurumlarında Mezuniyet Coşkusu

Özel Hasan Çetin Eğitim Kuru...

(CEMAL KIRGIZ) Gemlik Özel Hasan Çetin Eğitim […]

POPÜLER HABERLER

Küçükkumla’da bıçaklı Cinayet...

Küçükkumla mahallesinde meydana gelen olayda bir kadın […]

Balıkpazarında Cinayet

Gemlik’te Balıkpazarında meydana gelen olayda bir kişi […]

Ağırbaş ve Evrensel ailesinin mutlu...

Ağırbaş ailesinden Ahmet Ağırbaş’ın kızkardeşi, Ayfer Ağırbaş’ın...

Serbest bölgede feci kaza 2 ölü, 3 ...

Gemlik Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü önünde Gümrük […]

Umurbey yolunda can pazarı; 1 ölü, ...

Umurbey Gemlik yolunda, Umurbey’den aşağıya inen 16 […]

Gemlik’te Motosiklet Kazası 2 Yaral...

Gemlik’te akşam saatlerinde meydana gelen kazada, 2 […]