Bu Kategoridesiniz : / 16 Mayıs 2018 Çarşamba 02:20

GTSO’da ilk meclis toplantısı yapıldı

Gemlik Ticaret ve Sanayi odası yapılan seçimlerin ardından oluşan yeni meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Oda meclisi yönetim kurulunun talebi doğrultusunda eleştiri konusu olan belge ücretlerinin kaldırılmasını oybirliği ile kabul etti.

GTSO Meclis başkanı Hasan Yıldırım’ın çağrısı üzerine ilk toplantısını yapan meclis üyeleri ve yeni yönetim kurulu Mart ve Nisan 2018 aylarına ait gelir gider bütçesini onaylarken, hesapları inceleme komisyonuna Ahmet Çakmak ve Mehmet Akın’ı seçti.

Yönetim kurulu başkanı Paşa Ağdemir’in özellikle üye ziyaretlerinde gündeme gelen faaliyet belgesi taleplerinde alınan ücretlerin kaldırılması teklifini gündeme getirerek yönetim kurulu olarak bu konudaki son karar meclisindir dedi. Meclis başkanı Hasan Yıldırım’ın oylaması ile meclis üyelerinin tamamı söz konusu alınan belge ücretlerini kaldırdı.

Oda yönetim kurulunun geçen hafta Ankara’da yapılan Akparti Milletvekili İsmail Aydın, CHP Milletvekili Lale Karabıyık, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile yapılan görüşmelerde meclis üyelerine anlatıldı.

GTSO Başkanı Paşa Ağdemir, “görüşmelerin Gemlik için çok önemli  geçtiğini, Gemlik’ten bir milletvekili adayı, bağımsız üniversite, organize sanayi bölgesi ve Gemlik’e dörtyol mevkiinden giriş yapılması ile alakalı temaslarının olduğu” belirtti. Ağdemir, “Askeri haranın olduğu bölgede yer alan arazinin organize sanayi alanı olarak kullanılması için TOBB başkanı ile birlikte bir takım ziyaretlerin yapılacağı ve önemli sonuçlar alacaklarını” kaydetti.

GTSO Meclis üyesi Mahmut Solaksubaşı, “söz konusu arazinin Gemlik’in ihtiyaçları konusunda değerlendirilmesi gerektiğini, burada başka bir oluşumun bir proje geliştirmemesi gerektiğini” söyledi.

GTSO-MECLİS-GEMLİK (6)

 benzer haberler

Sertaslan’dan zeytin ve zeytinyağı müzesi sözü  

Sertaslan’dan zeytin ve zeytinyağı müzesi sözü

Küçük Sanayi’de Bıyıklı Çoşkusu  

Küçük Sanayi’de Bıyıklı Çoşkusu

Eğitimde Çağ Atlıyoruz  

Eğitimde Çağ Atlıyoruz