Bu Kategoridesiniz : 13 Haziran 2017 Salı 03:13

Hayırlı Ramazanlar

İçinde bulunduğumuz ramazan ayının rehavetinden mütevellit, köşe yazılarıma bir süreliğine ara vermiştim fakat yazmak benim için öylesine bir tutku olmuş ki işte yeniden karşınızdayım. Bu mübarek ayın sonlarına yaklaştığımız şu günlerde belediyemizin sunduğu Ramazan eğlenceleri, sahildeki hareketlilik, huşu ve mütedeyyin atmosfer,  Allah tekrar kavuşmayı nasip etsin dedirtiyor bizlere. Ramazan kelimesi etimolojide yanmak ve yağmur manaları taşımaktadır. Bu ramazan tıpkı ismine münhasır yağmurlu serin ve bereketli geçti. Ramazan ayıyla ilgili tek sorun diğer önemli gün ve aylarda, fiyatlarda indirim olurken, Ramazan’da neden fiyatlara bindirim (zam) oluyor, indirimli bir Ramazan diliyorum. Arz ve talebi dengelemek için bu ayı bulmanız üzücü, çünkü insanlar açken yemedikleri ürünleri alabiliyor buda üretici ve perakendecinin işine geliyor,  Giffen Paradoksu’nun bu ayda işlediğinin farkındayız.

Şeker Pembeler

Son bitirdiğim 0-3 yaş bebek ve çocuk bakımı eğitimi kursumun stajını Nilüfer Nilvak kreşinin Şeker Pembeler sınıfında yaptım. Kurum Müdürü Sn. Ayşen CİVELEK’in Gemlik’li olması şaşırtıcı ve mutlu ediciydi. Kendisi Balıkpazarı mahallesinden Hüseyin ZENGİN’in kızıymış. Ayşen hanım personel veli öğrenci memnuniyeti odaklı çalışan hümanist bir yönetici, personele her daim kendilerini önemli hissettirmeyi ve kurum içinde severek çalışmalarına kısa zamanda olanak sağlamış. Yaptığım teşekkürler zaman zaman eleştri alsa da! staj yaptığım sınıfın güler yüzlü öğretmeni Sevgi ERDENİZ ÖZTÜRK’e, yardımcı personel Selma SARILI ve Nergiz GÜNAY hanımefendilere gösterdikleri samimiyet ve yardımlardan dolayı teşekkür etmeden edemeyeceğim. Sizleri çok sevdim şeker pembeler ve hiç unutmayacağım, beni uğurlarken söylediğiniz şarkılar hala kulaklarımda, umarım yolumuz yine bir yerlerde kesişir.

Anlayış Farkı

Geçtiğimiz günlerde değerli arkadaşım Zeynep DİNÇER KARA ile aramızda geçen diyalog beni güldürdü. Başından geçen minik bir kaza sonucu verilmemiş sadakan varmış dedim. Kendisi ise verilmiş sadakam varmış ki ucuz atlattım dedi. Sanırım bu bir bakış açısı farkı. Al sana yazı konusu dedi. Aslında sanırım haklı haksız dan ziyade kişilerin aynı olaya bakış açıları böyle değişik olabiliyor. Haklı kime göre neye göre? Mühim olan farklı fikirlerde anlaşabilmek, kalpler kırılmasın gönüller bir olsun. Farklılıklar zenginliğimizdir.

Önümüzde koskoca bir yaz tatili ve bayram var. Sevgiyle ve Sağlıcakla Kalınız…

melek güleç (1) melek güleç (2) melek güleç (3) melek güleç (4)melek güleç

 benzer haberler

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler  

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler

Darbenin bilinmeyen tarafları!…  

Darbenin bilinmeyen tarafları!…

Bu iş buraya kadar!..  

Bu iş buraya kadar!..