Bu Kategoridesiniz : 16 Haziran 2016 Perşembe 02:32

İftarlar amacına ulaşıyor

Ramazan ayının gelmesi ile her yıl düzenlenen iftarlar eleştirilere neden olurdu. Şaşaalı sofralarda ihtiyaç sahipleri hariç herkes baş köşelerde yerini alır, kuş sütü eksik yemeklerle oruçlarını açarlardı. İftarlar böyle tertip edildiği için de eleştirinin odağı olurlardı. Nihayet bu yıl ki Ramazanda  eleştiriler dikkate alınmaya başladı.

Sivil toplum örgütleri, siyasi partiler başta olmak üzere her kesim bu ramazanda daha temkinli.

Amaç niyetle örtüşmeye başladı. O eski ihtişamlı lüks restoranlardaki yemekler yerine, ihtiyaç sahiplerine yardım yapılıyor, onların sofralarına konuk olunuyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Ak Parti ilçe başkanı Zafer Işık sadece partililerle düzenlediği iftarda bunu açıkça dile getirdi. Öğrendiğimiz kadarıyla her yönetici yada meclis üyesi iki-üç kişilik gruplar halinde mütevazi iftar sofraları tertip ediyor ve evlere konuk oluyorlar. Sanırım diğer sivil toplum örgütleri bu örneği takip ediyorlar.

Müslümanların kutsal ayı, on bir ayın sultanı olan Ramazan ayının her yıl tartışma konusu artık bitiyor.

Müslüman Dünyasının çoğunda bir yanda iç savaş yaşayan ülkeler, insanları öldürmek için bombalı eylemler, bombalı intihar eylemleri düzenleyen terör örgütleri, Allah için diye Müslüman başı kesen terör örgütleri ve bunların çıkardığı savaştan kaçan insanların oluşturduğu mülteciler vahim tablo olarak ortada dururken diğer tarafta israfın hakim olduğu, birbirlerine selam dahi vermeyen insanların sadece yemek için bir araya geldiği iftar sofraları artık olmasın. Bu yıl ilk adımları atılan amaca uygun iftarların önümüzdeki yıllarda da devam etmesi dileği ile.

serhat logo

 benzer haberler

İşte  İsmet İnönü…   

İşte  İsmet İnönü… 

İsmet Paşa.. Vatan sana minnettardır…  

İsmet Paşa.. Vatan sana minnettardır…

Bu hafta konuşulmayanlardan  

Bu hafta konuşulmayanlardan