Bu Kategoridesiniz : / / 15 Mart 2019 Cuma 03:20

Işık, “50 yataklı Diş Hastanesi açılacak”

AK Parti  Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde yaptığı konuşmada, eski Diş Hastanesi’nin 50 yataklı hale getirilerek, yeniden hizmete açılacağını söyledi.

Seçim çalışmaları nedeniyle Cumhur ittifakı adayı Berkay Bulut ve meclis üyeleriyle birlikte GTSO Meclisini ziyaret eden Zafer Işık yaptığı konuşmada, Gemlikli olarak Bursa’ya hizmet için çalıştığını söyledi.

31 Mart seçimlerin de Cumhur ittifakının adayının Berkay Bulut olduğunu, Gemlik’i daha ileriye taşımak için Bulut ile yola çıktıklarını söyleyen Zafer Işık, Gemlik’e yapılacak hizmetlerle ilgili bilgiler verdi.

Gemlik Devlet Hastanesi’nin açılmasından sonra çok sayıda uzman Hemşire ve hemşire ile uzmana doktorlar atandığını, eksiklerinin bulunduğunu, bunların da zaman içinde giderileceğini söyleyen Zafer Işık, “Gemlik’in eski

Diş Hastanesinin Gemlik’e yeniden kazandırılması için Bakanlıkta yaptığımız görüşmelerden olumlu sonuç aldık ve bu binayı 50 yataklı Diş Hasta nesi açılması konusunda karar alındı.

Hastanenin arkasındaki eski Emniyet arsasına Merkez Karakolu yapılacak.

Böylece eski Devlet Hastanesi Polikliniklerine taşına cak olan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının da onarı mı için Bakanlıktan 1 milyon lira onarım parası temin ettik. Merkez karakolu ilçedeki  hizmetlerini eskisi gibi sürdürecek.” dedi.

Bazı belediyle başkan adaylarının ilgili kurumların görüşlerini almadan projeler geliştirdiklerini hatırlan Işık, Gemlik girişinde Marina yapılması konusunda yaptıkları temaslar sonucu bu alanın Balıkçı Barınağı olduğunu, balıkçı Barınaklarını bölgedeki en büyük balıkçı kooperatiflerinin işleteceğine dair kanun bulunduğuna dikkat çekerek, “Bu alanın Balıkçı Barınağı ve marina olması için Bakanlık ilgilileriyle görüştük. Burada yapılacak bir marina Gemlik’in marka değerini yükseltecek. Mevzuatları uygun bir şekilde Kıyı kenar çizgisi içinde imalat yapılmaya cağı için Kurumların görüşlerini alınması gerekiyor. Havada kalacak sözlerle kaybedecek vaktimiz yok.” şeklinde konuştu.

zafer ışık 1

 benzer haberler

Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı  

Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı

Asım Kocabıyık MYO Kalitede Avrupa Yolunda  

Asım Kocabıyık MYO Kalitede Avrupa Yolunda

CHP; “Cumhuriyet gençlerin omuzlarında yükselecek  

CHP; “Cumhuriyet gençlerin omuzlarında yükselecek