Bu Kategoridesiniz : / / 05 Temmuz 2019 Cuma 01:26

Konteynırlar dezenfekte ediliyor

Gemlik’teki çöp konteynırları vatandaşların sağlıklı kullanımı için yıkanarak dezenfekte ediliyor.

Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalarda ilçenin çeşitli yerlerindeki çöp konteynırları ayrıntılı şekilde yıkanarak Gemliklilerin sağlıklı kullanımına sunuluyor. Nüfusun yoğun olduğu yazlık bölgeler Kumla, Karacaali, Narlı hattında başlayan dezenfekte çalışmaları ilçenin tamamında devam edecek.

Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk’ün de yerinde takip ettiği çalışmalarda konteynırlar özel yıkama aracı ile temizleniyor. Araç içine alınan konteynırlar burada tazyikli su ile temizlenip ilaçlandıktan sonra Gemliklilerin kullanımına sunuluyor.

Konuyla ilgili konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, özellikle yaz aylarında temizlik konusuna özel bir ağırlık verdiklerini belirterek ilçede yıkanmamış sokak, süpürülmemiş kaldırım kalmayacağını söyledi. Başkan Sertaslan sözlerini şöyle sürdürdü, “ çöp konteynırları da ilçemizin temizliğinde önemli bir nokta. Sahil bandımızda yaz mevsimi nedeniyle oluşan yoğunluk, konteynırların hızla dolmasına ve kirlenmesine neden oluyor. Çöp toplamanın yanı sıra konteynırları da düzenli olarak temizleyerek ilçemizin ve hemşehrilerimizin sağlığına yönelik çalışmaya devam edeceğiz.”

Konteynırlar dezenfekte ediliyor (1) Konteynırlar dezenfekte ediliyor (2) Konteynırlar dezenfekte ediliyor (3) Konteynırlar dezenfekte ediliyor (4)

 benzer haberler

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması  

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet  

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı  

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı