Bu Kategoridesiniz : / / / / 22 Ocak 2019 Salı 17:34

Marmara’nın İncisi Gemlik Olacak

(CEMAL KIRGIZ) CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, yatırıma dönüştürecekleri projelerle Gemlik’in hızla unutulan ve unutturulan “Marmara’nın İncisi Gemlik”, “Zeytinin Başkenti Gemlik” imajına kavuşacağını söyledi. Proje ekibiyle birlikte bilimsel ve sosyal projeler konusunda yoğunlaştıklarını ifade eden Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik girişi düzenleme, Karsak ve Çarşı Deresi ıslah çalışmaları konusunda önemli bilgiler verdi.

İstanbul-İzmir Otobanının yapımıyla 18 milyonluk metropol İstanbul ile 3 milyona yakın nüfusu bulunan Kocaeli’nin birer saat mesafede olduğunu anlatan Mehmet Uğur Sertaslan, “Bu iki önemli şehirden insanlar güneyde bir yerlere gitmek istediklerinde geçiş güzergahları mutlaka Gemlik olacak. Mahalle mahalle, sokak sokak yaptığımız projelerimize Gemlik girişinden başlayacağız. Hızla unutulan, unutturulan “Marmara’nın İncesi Gemlik”, “Zeytinin Başkenti Gemlik” imajına bizim yatırıma dönüştüreceğimiz projelerle yeniden kavuşacağız. Özdilek Bölgesinden yapacağımız yeni giriş güzergâhını Karsak Deresi boyunca, denizle kavuşana kadar turistik tesisler ile değerlendireceğiz. Bursa’dan Gemlik Dörtyol Mevkiine giriş projesini zaten destekliyoruz. İstanbul İstikametinden gelecek misafirlerimizi de Gemlik’e yakışır giriş projesiyle taçlandırmak istiyoruz. Gemlik’e kolay giriş projelerimizin fragmanı olacak. Karsak Deresi boyunca nefes alacak alanlar oluşturacağız. Gemlik Körfezi ve Gemlik balığı ile tanıştırma ve sonrasında Gemlik’ten çıkışı da kolaylaştırıp, güzelleştirecek çalışmalarımız var” dedi.

16 metre genişliğindeki Karsak Deresi Çevre Düzenleme çalışması ve dere ıslahı çalışmalarına da değinen CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, DSİ’den görüş alacaklarını ve dere ıslah çalışmaları konusunda Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in teknik ekibinden de destek alacaklarını kaydetti. Porsuk Çayı ve çevresindeki turizme yönelik yatırım projelerini Gemlik Karsak Deresi ve Çarşı Deresi çevresinde de uygulayacaklarını açıklayan Mehmet Uğur Sertaslan, “Bilimsel ve teknik çalışmalara başladık. DSİ’den grüş alacağız. Taşkın dere değil. Ancak bu raporu aldığımızda, Karsak ve Çarşı Deresi çevresini turizme yönelik tesisler, yeşil alanlar, bisiklet yolları, yürüyüş bantları ile değerlendireceğiz. Derelerimiz denizle buluşurken, çehresi de Gemlik’in marka değerini yükseltecektir” diye konuştu.

Proje ekibinde yer alan Jeoloji Mühendisi Zeynep Serintürk ve İnşaat Mühendisi İsa Serintürk ile birlikte proje görsellerini açıklayan CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, on kişilik teknik ekibiyle gece gündüz çalıştıklarını vurguladı. Kamuoyunun kafası karışmaması için, proje süreci, bütçesi ve belediyelerin yetki alanı konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulunan Mehmet Uğur Sertaslan, “Belediye Başkanlığı makamı doğru işlerin yapılmasını sağlama yeridir. Bu proje Büyükşehir Belediyesi yetkisinde diyenler olabilir. Bizim görevimiz proje hazırlamak, destek olmak, öncü olmaktır. Gemlik’e yakışacak projeleri yatırıma dönüştüreceğiz. Ancak bunları önce Gemlik halkına, orada yaşayan mahalle sakinlerine, işlerliği olan Kent Konseyine ve akademik kuruluşlara sunacağız. Yatırımların bütçesinde karşılığı olacak ve bunu herkes görecek. Gemlik Halkına şeffaf Belediyecilik konusunda örnek olacağız” dedi.

MARMARA'NIN İNCİSİ GEMLİK OLACAK FOTO (1) MARMARA'NIN İNCİSİ GEMLİK OLACAK FOTO (2) MARMARA'NIN İNCİSİ GEMLİK OLACAK FOTO (3) MARMARA'NIN İNCİSİ GEMLİK OLACAK FOTO (4)

 benzer haberler

Yıldız: Marmarabirlik Üreticinin Hayallerini Yıkmıştır  

Yıldız: Marmarabirlik Üreticinin Hayallerini Yıkmıştır

Kurşunlu’da kaçak yapı operasyonu  

Kurşunlu’da kaçak yapı operasyonu

Polisten Uyuşturucuya Şafak Baskını  

Polisten Uyuşturucuya Şafak Baskını