Bu Kategoridesiniz : / 12 Ocak 2018 Cuma 03:25

Memur-Sen ve Eğitim Bir- Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker Gazetemizi Ziyaret Etti

Memur-Sen ve Eğitim Bir- Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker ,Eğitim Bir Sen Gemlik Temsilcisi Halil Gemici  ve EBS Gemlik Yönetim Kurulu üyelerinden    Ömer Beki, Ömer Öksüz,Bülent Öztürk  ve Şuayb Serdaroğlu ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ‘nü kutladılar.

Memur-Sen ve Eğitim Bir- Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker  ziyarette ‘Eğitim-Bir-Sen olarak, yaptığımız faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması noktasında katkılarını gördüğümüz basınımıza ve değerli çalışanlarına hassaten burda kendilerini ziyaret ettiğimiz Gemlik’in sesi değerli Gemlik Haber gazetesi sahibi Serhat Seferoğlu ve bu gazetede yeniden yazı hayatına başlayan basın emektarı Cemal Kırgız’ın günlerini kutluyor; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün, sosyal ve ekonomik hakların teslim edildiği bir gün olmasını temenni ediyoruz.’diye konuştu

Şeker konuşmasında basının önemine değinerek şunları söyledi ‘Yaşadığımız bilgi çağında, bilgiyi aktarmak, haber üretmek ve haberdar etmek çok daha değerli bir hâle gelmiştir.

İnsanların bilgilenmesine kaynaklık etmesi, toplumların demokratik gelişmesine katkıda bulunması bakımından medya artık hayatımızın vazgeçilmez bir unsurudur.

Gazetecilik dördüncü kuvvet olarak demokratik işleyişin esas unsuru durumuna getirmiştir.

Hatta toplum iradesinin gasbedilmek istendiği kimi durumlarda basının kuvvet önceliği daha da önemli olabilmektedir.’

Basının 28 şubat sürecinde çok kötü,15 Temmuz hain darbe sürecinde ise güzel bir sınav verdiğini hatırlatan Şeker ‘ Hemen bütün darbelerde toplumun algısı, yalan yanlış haber ve bilgiler yaymakla görevlendirilen basın tarafından yönlendirilmiştir. 28 Şubat postmodern darbe sürecinde yaşanan bu tarz toplum mühendisliği çabaları dürüst, gerçek gazetecilik adına utanç verici olmuştur. Fadime Şahin olayları fotoğraf çekebilmek için tankların Sincan’dan bir kez daha  yürütülmesi günümüzde de daha geçen hafta Diyanete saldırmak için küçük hasta bir kız çocuğunu hamileymiş gibi yansıtılması utanç verici olmuştur.

Ama diğer taraftan 15 Temmuz’da gazetecilerimizin genel olarak cesur, korkusuz, milletten ve demokrasiden yana takındıkları tavır, özgür gazeteciliğin ne ölçüde önemli olduğunu bir defa daha göstermiştir dedi

Şeker ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi ‘.Gerçek gazetecilik, insan haklarının daha rahat ve geniş ortamda yaşanmasını sağlar, sağlamalıdır. Medya, insanlığın yararına olması için kişi hak ve özgürlüklerine, özel hayat kuralına, kamu yararına, toplumsal huzura, millî hassasiyetlere, genel ahlâk kurallarına riayet ederek yapıcı bir fonksiyon icra etmelidir.

Şeker konuşmasını ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün, sosyal ve ekonomik hakların teslim edildiği bir gün olmasını temenni ediyoruz. Basın emekçilerinin mesleklerini daha rahat ve verimli icra edebilmeleri için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalı, yasaların uygulanmasında ihtimam gösterilmelidir. Çalışan gazetecilere, bir kez daha çalışma hayatlarında başarılar diliyor, görevini yaparken hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz’ sözleriyle tamamladı

 

Gazetemiz sahibi Serhat Seferoğlu ve yazarımız Cemal Kırgız   yapılan ziyaretten memnun olduklarını ifade ederek Numan Şeker ve ekibine teşekkür ettiler.

DSC_1031

 benzer haberler

Ortak Paydamız Gemlik’tir  

Ortak Paydamız Gemlik’tir

Cumhur İttifakının Sembolü Gemlik Olacak  

Cumhur İttifakının Sembolü Gemlik Olacak

Bölge Sorunlarımız Ekonomi Şurasında  

Bölge Sorunlarımız Ekonomi Şurasında