Bu Kategoridesiniz : / / / 13 Mayıs 2019 Pazartesi 02:52

MYO Dış Ticaret Öğrencilerine Gümrük İşlemleri Eğitimi

Gemlik Asım Kocabıyık MYO Dış Ticaret ve Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğrencilerine Barsan Global Logistics A Karneli Gümrük Müşaviri Ümit Taşkapı’nın katılımı ile Gümrük İşlemleri eğitimi verildi.
Eğitim kapsamında, Gümrük Müşaviri Ümit Taşkapı “İhracat”, “İthalat”, “Transit Rejimi”, “Geçici İthalat Rejimi”, “Dahilde İşleme Rejimi”, “Hariçte İşleme Rejimi” ve “Antrepo Rejimi” başlıkları altında gümrük işlemleri ile ilgili öğrencilere öncelikle mevzuat çerçevesinde bilgi aktardı. Ardından yaptıkları gerçek operasyonlar üzerinden uygulama ile Gümrük İşlemlerini öğrencilere anlattı. Öğrencilerden gelen sorular doğrultsun da Gümrük Müşavirlik mesleğini ve hangi koşullar sağlandığında Gümrük Müşaviri olunabileceğini aktardı. Eğitim sonunda Gümrüklerde Tek Pencere sistemine değinen Ümit Taşkapı artık gümrüğe gitmeden ofisten tüm gümrük operasyonlarını yaptıklarını belirtti. Tek pencere sistemi ile bürokrasinin azaldığını ve işlemlerin çok kısa bir sürede tamamlandığını ifade etti.

MYO Dış Ticaret Öğrencilerine Gümrük İşlemleri Eğitim 1 MYO Dış Ticaret Öğrencilerine Gümrük İşlemleri Eğitim2 MYO Dış Ticaret Öğrencilerine Gümrük İşlemleri Eğitim3

 benzer haberler

ADD’den dil devrimi programı  

ADD’den dil devrimi programı

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret  

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser  

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser