Bu Kategoridesiniz : 15 Nisan 2019 Pazartesi 02:50

Namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır

İsmet İnönü’nün güzel bir sözünden alıntıdır. Sözün aslı şöyledir;

Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur.

Güzel sözdür. O kadar çok namussuz vardır ki, onlara rağmen doğrunuzdan şaşmamanız için doğru cümledir.

Sevgili Gemlik Haber okurları bir müstehzi nankörden bahs edeceğim sizlere.

Sadece Dünyanın kendisinden ibaret olduğunu zanneden, her şeyi sadece kendisinin doğru bildiğini iddia eden, kendisini kuru fasulye misali nimetten görüp, lafa gelince mangalda kül bırakmayan bir yalan makinesinden söz edeceğim.

Atalarımız şöyle der: “Aça dokuz yorgan örtmüşler, yine uyuyamamış” bu igtimas – küfran’ı 30 yıldır tanır bilirim. Her dönem açtır, her dönemin  embesilidir. Oysa dününe bakın, önceki gününden hiç farklı değildir. Yaşamını böyle idame ettirmiş, kendi yakınlarına bile zulm etmekten başka ilişkisi olmamış, temsil ettiğini iddia ettiği siyasi görüş adına tek bir nokta kadar faydası olmadığı gibi, onları sağmal görüp, çıkarları doğrultusunda söğüşleyen bu zatı hepiniz tanıyorsunuz. Sözü çok uzatmadan, gerek mesleğinden, gerek birinci derece akrabalarından, gerek ticari ilişkiler yaşadığı konumundan herkes ile sorunlar yaşamış, her birine ağır çıkar darbeleri vurmuş bu DUN herif yarında, dün bugün gibi aç gözlü, kin nefret dolu, ahkam uzmanı olmaya devam edecektir. Bundan adım gibi eminim. Çünkü kendisine bu şansı en az 30 kez verdim. Emek verdim karşılığını alamadım, başı belaya girdi, kurtardım, yolsuzluklarla ismi anıldı, rekabetsiz ortamda onlarca haksız rant elde etti. Bugünün parasıyla 20 bin liraya basılan takvimleri yine bugünün parasıyla 150 bin liralara halkın kurumuna fatura etti. Gözü hiçbir zaman doymadı, paradan başka bir şeye tamah etmedi, değişmedi, yaşı yetmişe geldi değişmeyecek eminim.

Şimdi dürüstlükten bahs eder gibi kendisinden çok öte kavramlara ev sahipliği yapmaya çalışıyor, şahsımı hedef gösterip, hiç birisiyle barışık olmadığı meslektaşlarını kendi gerçek yüzü gibi çıkarcı olmakla suçluyorsun. Hoppala dur demezler mi?, yeni başkanın iyi niyetinden faydalanarak çektiğin fotoğrafını kendi sahte yalanlarınla süslemişin demezler mi?. 7 yıldır abone yapılmadığım diye iddia ederken, kestiğin kendi faturalarını gözüne sokmazlar mı… 10 yıl önce ki bu takvimler o tarihte 41 bin liraya yapılmış, bu tarihte bile 20 bine yapılıyor, senin o aldığın 41 bin bugün 160-170 bin demezler mi?

2018 yılı=127,54?

2017 yılı=1.528,04?

2016 yılı=5.627,34?

2015 yılı=5.159,13?

2014 yılı=6.259,94?

2013 yılı=830,26?

2012 yılı=7.620,15?

2011 yılı=15.055,53?

2010yılı=41.936,53?

2009 yılı=5.858,98?

Yedi yıl boyunca sürekli abone faturaları kestiğini bilmeyenler öğrenemez mi?. Şimdi yukarıda görüneni okudular biliyorlar. Yalanın yine suya düştü.

Kısa kesip, okuyucularımı senin gibi iğrençliklerle dolu bir geçmişi hatırlatarak meşgul etmeyeceğim. Sen kendi bulunduğun layık çöplüğünün ortasında kalmaya devam edeceksin. Oysa ben ve biz, yani benim gibi düşünen ve davranan diğer meslektaşlarım, kendilerinin yenileyerek, mesleki yatırımlarıyla hep önde olacaklar, övündüğün 46 yıllık karanlık geçmişinin deşifre olmasıyla, belki bir gün vijdanın dile gelirde sesini dinleyerek topluma faydalı bir iz bırakabilirmisin bilmem. İnsanlar kalıp ve kıyafetleriyle ağırlanır, fikirleriyle uğurlanırlar, belki sende bilirsin, lakin; bilesin senin arkandan küfür ederek uğurluyorlar haberin olsun.

Yazacak çok şeyin var, yıllarca emeğimizi sömürdüklerini hatırlamıyor değilim, bunlardan geçtim, kendi emeğim. Bari tüyü bitmemişlerin yediğin hakkını kendi vijdanında sorgula ve öyle pozlar çek. Ben kimseye methiyeler düzmem, doğruluğuna inandığım insanın peşinde gider, onu desteklerim. Senin gibi rant uğruna değil, net olmamın huzurunu yaşıyorum bugünde. Senin gibi korku dağları sardı diye bir kaygım yok.

Seni son kez muhatap aldım, bir daha Gemlik’te esamen okunmadığı gibi, şahsımda da muhatabım olamayacaksın. Beni polemiğe sokup, kendine siyasi ve ticari rant sağlamaya çalışıyor ve reklamını yapıyorsun. Bunu benimle birlikte tüm okuyucularımız görüyor ve bana kızıyorlar; Neden biliyormusun, seni muhatap aldığımı söylüyorlar. Asla muhatabım değilsin. Haberin olsun, rahatsız olduğun işlerimiz çok daha büyüyerek gidiyor, bir daha sana cevap vererek zaman kaybetmeyeceğim. Çünkü sen Gemlik’in başına verilmiş en büyük belasın. Şükür seni Gemlik’te muhatap kabul edip, başına bela almıyor. Şimdiye kadar hep kazdığın çukurda boğuldun, yakın tarih te de öyle olacağından eminim.

Değerli Gemlik haber okuyucuları, Geçen haftadan beri beni arayıp, muhatap olma, dediğiniz şahsiyete son cevabımı verdim, sizlerin de bildiği gibi, ipliği pazardaki bu adam müsveddesine bazı değerleri hatırlatarak karşınıza bu şekilde bir yazıyla çıkmak zorunda kaldığım için özür dilediğimi belirtirim.

serhat-logo

 benzer haberler

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler  

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler

Darbenin bilinmeyen tarafları!…  

Darbenin bilinmeyen tarafları!…

Bu iş buraya kadar!..  

Bu iş buraya kadar!..