Bu Kategoridesiniz : / 09 Ocak 2018 Salı 03:15

Özel Eğitim Merkezi Gemlik’e Çok Yakışacak

(Cemal Kırgız) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan “Özel Eğitim Uygulama Merkezi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. Cihatlı Mahallesinde yaptırılan kademe ve 2. kademe ile özel eğitim iş uygulama merkezi, Gemlik’in yanı sıra Orhangazi ve İznik ilçelerine de hizmet verecek. Yaklaşık 300 bin nüfusa hizmet verecek merkezin 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Gemlik, Orhangazi ve İznik’te  yaşayan ve zorunlu eğitim çağında bulunan Orta-Ağır Düzey Zihinsel Engelliler ile Otizmli öğrencilerin büyük çoğunluğuna özel eğitim hizmeti sunulacağını vurgulayarak, “Ayrıca Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğine göre; birden fazla engelden etkilenmiş bireyler için açılacak sınıflar yalnızca Özel Eğitim Okulları bünyesinde oluşturulabilmektedir. İlçemizde özel eğitim okulu olmaması nedeniyle bu öğrencilere de hizmet sunulamamaktaydı. Şu anda Gemlik RAM kayıtlarına göre yaklaşık 150 Orta-Ağır Düzey Zihinsel Engelli  ile Otizmli öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verilebilmesi ve zorunlu eğitimlerini en verimli bir şekilde tamamlayabilmeleri için “Özel Eğitim Uygulama Merkezi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezine ciddi ihtiyaç vardır” dedi.

Gemlik İlce Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, “Bu amaçla başlayan Cihatlı Mahallesi 1336 parsel 13.360, 00 m2 arsa üzerinde Özel Eğitim Uygulama Merkezi1. Kademe ve 2. Kademe ile Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi  inşaatı hızla devam etmektedir  Bu öğrencilerimizin okula taşınması için devletimiz gerekli imkanları sağladığı için bu okul çok önemli bir eksiği gidermiş olacaktır. Özel Eğitim Uygulama merkezi 24 derslikli olacaktır” diye konuştu.

Okul inşaatı çalışmalarını yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, 6 yıl içinde özel sektör iş birliğiyle ilçeye 7 okul kazandırdıklarını hatırlatarak, İl Özel İdarenin yenilediği Cumhuriyet Ortaokulunun ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan özel iş okulunun da Gemlik’e çok yakışacağını söyledi.Eğitim ve öğretime büyük önem verdiklerine dikkat çeken Refik Yılmaz, iş okulunun sadece Gemlik’e değil, Orhangazi ve İznik’e de hizmet vermesinden büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

milli eğitim iş okulu (1) milli eğitim iş okulu (2) milli eğitim iş okulu (3) milli eğitim iş okulu (4) milli eğitim iş okulu (5) milli eğitim iş okulu (6)

 benzer haberler

Ortak Paydamız Gemlik’tir  

Ortak Paydamız Gemlik’tir

Cumhur İttifakının Sembolü Gemlik Olacak  

Cumhur İttifakının Sembolü Gemlik Olacak

Bölge Sorunlarımız Ekonomi Şurasında  

Bölge Sorunlarımız Ekonomi Şurasında