Bu Kategoridesiniz : / 19 Nisan 2018 Perşembe 02:05

Refik Yılmaz Slovenya’da

(CEMAL KIRGIZ)  Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetimler Birliği Ağı (NALAS) Avrupa Yerel Yönetimler 13. Genel Kurul toplantısı için Slovenya’ya gitti. Birliğe üye olan Marmara Belediyeler Birliğini Türkiye adına Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin ile birlikte temsil eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, iki günlük organizasyon kapsamında “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Doğrultusunda Sosyal İçerme ve Yeniden Entegrasyon Konferansına” katıldı. 2007 yılında Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te kurulan NALAS 13 ülkede 14 yerel yönetim birliği tarafından oluşuyor. 9 bin yerel yönetimi kapsayan NALAS toplantılarına 2009 yılında Türkiye ev sahipliği yapmıştı.

Slovenya’da Marmara Belediyeler Birliği yöneticileriyle birlikte Büyükelçi Esen Altuğ’u makamında ziyaret eden Refik Yılmaz, zeytinli çikolata, Gemlik zeytini ve Gemlik zeytinyağını hediye etti. Zeytinin Başkenti Gemlik’ten tüm Slovenya’nın yanı sıra konferans ve genel kurula katılan 13 ülke temsilcilerine hem selam götüren hem de Gemlik Zeytininin tanıtımını yapan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, genel kurul ve konferans kapsamında Gemlik Zeytininin Avrupa pazarlarında tanınması için de çalışmalar yürüttüğünü açıkladı.

Birliğe üye ülke temsilcilerinin genel kurul ve konferansta 2020 yılı gündemi konusunda da bilgi alışverişinde bulunduğunu anlatan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Yerel yönetimler arasında güzel ilişkilerin yanı sıra bilgi alışverişi açısından önemli bir etkinliğe katıldık. Ülkemizi ve Marmara Belediyeler Birliğini en iyi şekilde temsil ettik. Büyükelçimiz Sayın Esen Altuğ’u makamında ziyaret ederek Zeytinli Çikolata, Zeytin ve Zeytinyağı hediye ettik. Gemlik Zeytininin Avrupa Pazarında tanınması adına da güzel bir ziyaret oldu” dedi.

REFİK YILMAZ SLOVENYA'DA FOTO (1) REFİK YILMAZ SLOVENYA'DA FOTO (3) REFİK YILMAZ SLOVENYA'DA FOTO (4) REFİK YILMAZ SLOVENYA'DA FOTO (5)

 benzer haberler

Sertaslan’dan zeytin ve zeytinyağı müzesi sözü  

Sertaslan’dan zeytin ve zeytinyağı müzesi sözü

Küçük Sanayi’de Bıyıklı Çoşkusu  

Küçük Sanayi’de Bıyıklı Çoşkusu

Eğitimde Çağ Atlıyoruz  

Eğitimde Çağ Atlıyoruz