Bu Kategoridesiniz : / / / / 15 Mart 2019 Cuma 03:17

Robot Kulübünden Büyük Başarı

Bursa Kültür Okullarının ev sahipliğinde yapılan bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslar arası Robolution 2019 Yarışmasına 16 ilden 17 üniversiteden farklı kategorilerde 350 robot katıldı,

Birçok okulların ilk 16’ya bile giremediği turda Gemlik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Robot kulübü öğretmen ve öğrencileri Türkiye genelinde 350 robot arasında ilk 8’de olmayı başardı.

Okul Müdürü Hüseyin Er, “Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, öğrencilerinin eğitimleri sürecinde kazandıkları bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacıyla Bursa Kültür Okullarının ev sahipliğinde yapılan bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslar arası Robolution 2019 Yarışmasına 16 ilden 17 üniversiteden farklı kategorilerde 350 robot katıldı” dedi. Hüseyin Er,  diğer okulların ilk 16’ya bile giremediği turda Gemlik Mesleki Teknik Anadolu lisesi  Robot kulübü öğretmen ve öğrencileri Türkiye genelinde 350 robot arasında ilk 8’de olmayı başardığını vurguladı. Er, “Bazı küçük teknik aksiliklerden dolayı daha üst sıralarda olmayı kıl payı kaçıran Gemlik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Robot kulübü, kazandığı başarıyla ilçemizin tek Teknik meslek lisesi olarak okulumuzu gururlandırdı. Öğretmen ve öğrencilerimizle gurur duyuyorum” dedi.

meslek lisesi (2) meslek lisesi (3)

 benzer haberler

Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı  

Gemlik’te 19 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı

Asım Kocabıyık MYO Kalitede Avrupa Yolunda  

Asım Kocabıyık MYO Kalitede Avrupa Yolunda

CHP; “Cumhuriyet gençlerin omuzlarında yükselecek  

CHP; “Cumhuriyet gençlerin omuzlarında yükselecek