Bu Kategoridesiniz : / / / 01 Mayıs 2019 Çarşamba 01:56

Şehidimiz Koray Pınar’ın Kanı Yerde Kalmadı

(CEMAL KIRGIZ) Diyarbakır’da 26 Nisan günü öldürülen 5 PKK’lı teröristten gri listede aranan Hamit Aydoğan’ın örgütün bölge mayıncısı olduğu ve birçok katliamdan sorumlu olduğu öğrenildi. Hain teröristin 17 Şubat 2016’da Ankara Merasim Sokakta 29 askeri personelin şehit olduğu 75 kişinin de yaralandığı saldırıyı yaptığı ve Lice Tabur Komutanı Binbaşı Ümit Çelik ile Uzman Çavuş Erkan Sakal’ı da şehit ettiği ortaya çıktı.

Ankara’da 17 Şubat 2016 tarihinde yapılan hain saldırıda 29 Şehidimizden birisi de Gemlikli Hava Astsubay Üst Çavuş Mehmet Koray Pınar olmuştu. Hamit Aydoğan isimli Hain Teröristin bu saldırıda yer aldığı için Ankara Başsavcılığı’nca yakalama kararı bulunduğu ifade edildi. 300 bin liralık Gri listede aranan teröristin, örgütün Lice kırsalındaki sözde bölge mayıncısı olduğu, 1 Ağustos 2017’de Lice’de Jandarma Tabur Komutanı Binbaşı Ümit Çelik ile Uzman Çavuş Erkan Saka’nın şehit edildiği bombalı saldırının da faili olduğu ortaya çıktı.

Şehidimiz Mehmet Koray Pınar’ın katili hain teröristlerin ölü ele geçirilmesi, kanının yerde kalmaması ilçede büyük sevinç yarattı.

şehit koray pınar şehit koray pınar

 benzer haberler

ADD’den dil devrimi programı  

ADD’den dil devrimi programı

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret  

Kent Konseyi’nden Kaymakam Dönmez’e ziyaret

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser  

Ahmet Gültekin’den 10.Sanat Yılında Dev Konser