Bu Kategoridesiniz : / / / / 14 Aralık 2018 Cuma 18:57

Şehit Abdullah Olçok Spor Salonu Hizmete Açıldı

CEMAL KIRGIZ Gemlik Belediyesi tarafından Şükrü Şenol Ortaokulu Bahçesine yapılan “Şehit Abdullah Olçok Spor Salonu” düzenlenen törenle hizmete açıldı. Gemlik Belediyesi’nin birbiri ardına gerçekleştirdiği temel atma ve yatırım açılışlarının son halkası olan Şehit Abdullah Olçok Spor Salonu açılışı da yoğun ilgi gördü. 15 Temmuz Darbe Girişiminin sembol şehitlerinden biri olan Şehit Abdullah Olçok’un annesi Nihal Olçok’un da onur konuğu olarak katıldığı açılış törenine Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Kadir Erol ve Vedat Büyükgölcigezli’nin yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam’da katıldı. Öğretmen ve öğrencilerin de büyük ilgi gösterdiği açılış Şükrü Şenol Ortaokulu Öğrencilerinin Halk Dansları Gösterimi ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Okul Müdürü Rezzak Aslan, 460 öğrenci ve 32 öğretmen ile eğitim ve öğretim veren okulun birçok branşta spor eğitimi de verdiğini kaydederek, öğrencileri Yusuf Can Celayir’in geçtiğimiz yıl Beşiktaş Futbol takımı alt yapısına katılmasının onurunu yaşadıklarını belirtti. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve ekibine teşekkür eden Rezzak Aslan, 15 Temmuz Şehitlerinden Abdullah Olçok’un ismini sonsuza kadar onurlandıracaklarını ifade etti.

Şehit Abdullah Olçok’un annesi ve şehit Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok’ta, Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a duyarlılığından dolayı teşekkürlerini ileterek, öğrencilere de “Bu salonun hakkını verin” diye seslendi. Oğlu Abdullah Olçok’un şehit olmadan üç saat öncesinde spor salonundan geldiğini anlatan Nihal Olçok, 16 yaşında şehit olan oğlu Abdullah Olçok’un vücut geliştirme sporu yaptığını açıkladı. Öğrencilere derslerinde başarılı olmalarının yanı sıra spor yapmalarını da isteyen Nihal Olçok, “Ben evladımı ve eşimi sizinle paylaştım zaten. Ömrümü de sizinle paylaşmak isterim” diye konuştu.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da hizmet ve yatırım halkalarına bir yenisini daha eklemenin haklı onur ve gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, 15 Temmuz Şehidi Abdullah Olçok ve babası Erol Olçokm’u bir kez daha saygıyla andıklarını bildirdi. Gemlik Belediyesi olarak 2018 yılını dolu dolu altın hizmetler ve yatırımlar yılı olarak geçirdiklerine dikkat çeken Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “15 Temmuz darbe görünümlü Türkiye’yi işgal hareketinde 16 Yaşındaki Abdullah Olçok’u da şehit verdik. 15 Temmuz’un sembol şehitlerinden Ömer Halisdemir’in ismini de ilçemizdeki bir bulvar, bir sosyal tesis ve aile sağlık merkezine vermiştik. Şehitlerimizin isimlerini önemli yatırımlarımızda yaşatmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, önümüzdeki hafta da Semanur Erdoğan Spor Tesisi ve ardından da Naim Süleymanoğlu spor tesislerini hizmete açacaklarını müjdeleyerek, “Gemport hisselerinin satışından elde ettiğimiz gelir sağanak sağanak hizmet ve yatırıma dönüştü. Okullarımıza spor salonu, gençlerimize spor sahaları oldu. Aile Sağlık merkezleri oldu. Kent Meydanları oldu, Toplu konut oldu. Yatırım ve hizmetlerimiz artarak devam edecektir” diye konuştu.

Yapılan duaların ardından kurdele kesimiyle Şehit Abdullah Olçok Spor Salonu hizmete açıldı. Okul öğrencileri Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a çiçek takdim ederken, Yılmaz’da şehit annesi Nihal Olçok’a çiçek ve çeşitli hediyeler takdim etti. Refik Yılmaz ve Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam daha sonra öğrenciler ile birlikte kısa süreli basketbol oynadı.

ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (1) ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (2) ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (3) ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (4) ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (5) ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (6) ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (7) ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (8) ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (9) ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (10) ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (11) ŞEHİT ABDULLAH OLÇOK SPOR SALONU HİZMETE AÇILDI FOTO (12)

 benzer haberler

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması  

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet  

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı  

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı