Bu Kategoridesiniz : 02 Mayıs 2017 Salı 01:51

Siyaset

Siyaset Devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıdır. Politika ise Siyaset yapılırken izlenen yol ve yöntemler bütünüdür. Düğer bir deyişle Siyaset amaç, politika araçtır.

2017 yılı anayasa değişikliği referandumu sona erdi. Referandum öncesinde siyasi nabız oldukça yüksekti, bazıları kendi ideolojileri doğrultusunda adeta kurt adama dönüştü.

Bu yüksek nabız çerçevesinde yakın çevrem ve hatırlı dostlarım tarafından siyasi yazılar yazmam konusunda telkinler ve öneriler aldım.  Oysa ben siyasi yazılar yazmayı ve okumayı sevmiyorum. Hatırlı bilgili donanımlı farklı ideolojilerdeki dostlarımla ara sıra konuşuyoruz. Evet oyu veren Hayır oyu veren birbirinden değerli arkadaşlarım var. Arkadaş olmak dost olmak için illaki aynı ideolojide mi olmak gerek ya hu.

Köşesinde oturup kendi siyasi görüşü dışındaki bireylere ateş püsküren neredeyse hakaret eden sözde köşe yazarlarını da esefle kınıyorum.

Benim kırmızıçizgim vatan haini olmasında, her fikir ve ideolojideki bireylere saygı duymaktayım. Doğum yaptığımda düğünlerimizde taziyelerimizde önemli merasim ve günlerimde her parti ve görüşten arkadaşlarım hep yanımda oldular.

Ben dostlarımı siyasi parti liderlerinden ve görüşlerden üstün tutuyor ve seviyorum. Benim siyaset ve politikadan anladıklarım bunlar. Avrupa ülkelerinde bireyler Cumhurbaşkanı yada Başbakanlarının isimlerini bilmezken bizler neredeyse 550 milletvekilinin ismini biliyoruz. Fanatiklik üstü holiganca siyaset yapan, ağızları küfürlü vatandaşlarımız var. Herkes güya çok önemli bilgileri biliyor, vatandaş kriptolojiye full hakim, her birey siyasi konularda adeta bir Kriptolog. Hatta öyle ki şu lider Yahudi,  bu lider Ermeni vs vs. Ben tüm bu Serdengeçtiliğe sadece gülümsüyorum.

Ayrıca bir görüşteki bireyin diğer görüşe sahip bireyi aşağılama silme gibi antipatik hal ve eğilimlerini şiddetle kınıyorum.

Seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyor, yazımı Abraham Lincoln’ün  Demokrasi için söylenmiş bir yazısı ile noktalıyorum. “Demokrasi, halkın halk tarafından halk için iradesidir.”

 Sağlıcakla Kalınız…

melek güleç

 benzer haberler

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler  

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler

Darbenin bilinmeyen tarafları!…  

Darbenin bilinmeyen tarafları!…

Bu iş buraya kadar!..  

Bu iş buraya kadar!..