Bu Kategoridesiniz : 15 Mart 2019 Cuma 03:45

Siyasette Asılsız İthamlar Ve Bursa

Yerel seçim günü yaklaşıyor, siyaset iyice kızıştı; gerilim artıyor.

Daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim, “bunlar bir şey değil, hele seçim yaklaşsın neler göreceğiz,” diye.

Ama ne yalan söylemek isterim, ne de işi yumuşatıp “ne şiş yansın ne kebap” misali ortadan yürümek isterim.

Siyasilerin birbirine ithamlarının bu derece ileri gideceğini, hatta çirkinleşeceğini düşünmek istememiştim.

Gerçi yakın dönemde artan (ve gına getiren) beka, zillet, illet gibi “sıfatlamalardan” işin ne kadar çirkinleşebileceği iyi kötü belli olmaya başlamıştı.

Yani köy artık görünmüş, kılavuzun da işine son vermiştim.

Cumhurbaşkanımız, Sn. Meral Akşener’e parmak sallayıp “hııı! Bak hapis var, tazminat var,” dedikten sonra; Ankara için hazırlanan bomba patlatıldı.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Tv ekranlarından canlı yayında (yayın akışı kesilerek) Millet İttifakı Ankara B. B. Başkan Adayı Mansur Yavaş’ı “usulsüzlükle” suçlayan konuşmasına başladı.

Konu AK Parti tarafına göre bir hayli zengindi ve Sn. Çelik de içeriği pek bir şişirip, ballandırak  anlatıyordu.

Ömer Çelik konuşmasını “partiler halkın önüne temiz adaylarla çıkmalıdır, ” ajitasyonu ile bitirirken, ben de “ vay be dur bakalım ne çıkacak bu işin altından, “ diyordum.

Çok geçmedi tabi ki!

Mansur Yavaş düzenlediği basın toplantısıyla, iddiaları bir bir çürütürken; bu meselenin “ipine tutunup” yaygara koparan “bazı” AK Partililer küçülüyordu.

Hele ki olayın yaşanmasına neden olan kişinin raporlu şizofren, cinsel istismarcı; kısaca külliyen kriminal bir şahıs olduğu ortaya çıkınca; inşallah “birileri tövbe edip, helallik ister” dedim.

Aynı anda “yandaş” olarak anılan Tv kanalları, bu önemli açıklamaları yok sayarak “gerçekleri toplumdan gizliyor”; her zamanki gibi kendilerine güvenmek “gafletine” düşmüş kesimin “ferasetini” artıracak,  “iyi niyetlerini cehalete dönüştürecek” türden yayınlar yapıyorlardı. Çünkü…

Bir önceki gün, asılsız iddiaların propagandasını bir takım zevatlar ağzıyla, canlı yayınla yaptırmışlardı.

Evet Sn. Çelik, “siyasi partiler halkın önüne temiz adaylarla, ” çıkmalı; ama!

Siyasi partiler aynı zamanda, ne idüğü belirsiz şahıslar ve yalanlarla kişileri linç etmeye çalışıp; toplumsal bozulmaya sebep olmamalı.

Sonra, bu günün yarını var. Öyle değil mi?

Zira, gerçekleştirdiği “düzeltme konuşmasında” Sn. Ömer Çelik’in düştüğü durumdan Mevla’m cemi-cümlemizi korusun.

Ayıptır; daha da beteri kul hakkıdır günahtır!

Sorabilirsiniz “bizim zamanımızı Ankara’nın sorunlarıyla neden harcıyorsunuz?” diye.

Mesele Ankara değil ki! Mesele siyasetin düştüğü çukur. Ve o çukurun zehirlediği Türk Milleti.

Çünkü işin Bursa tarafı var. Gelelim konumuzun AK Parti Bursa B. B. Başkan Adayı Sn. Alinur Aktaş özeline.

Sn. Aktaş geçtiğimiz günlerde, Uğur Mumcu başta olmak üzere, bazı aydınlarımız için “devletle sorunlu” vb. diyerek, eleştiri dozunu aşıp hakarete varan sözler sarf etti.

Hayır! Ne istediniz “rahmetlilerden” demeyeceğim. Siyasete de, muhtemelen bahsettiği aydınlarla aynı noktadan bakmıyoruz.

Ama şunu söylemek zorundayım: Sn. Aktaş, rahmetli Uğur Mumcu’nun 90’lı yıllardaki köşe yazılarında işaret ettiği konuların; günümüz Türkiye’si için “ekonomi” ve “güvenlik” sorunu olduğu gerçeği bile, yerinizi bilmediğiniz ve amacınızı aştığınız hakkında iyi bir göstergedir.

Kaldı ki böylesi saldırgan ve yıkıcı bakış açısıyla, değil Bursa Belediye Başkanlığı, küçücük bir mezranın muhtarlığına aday olmanız bile tartışılmalıdır. Bugün dönüp İnegöl’e bakmak, sizin yöneteceğiniz Bursa’nın içine düşeceği hengameyi görmek için yeterlidir.

Son olarak Millet İttifakının Bursa Belediye Başkan Adayı Sn. Mustafa Bozbey için şunu söylemek isterim: İYİ yapıyorsunuz, sadece vatandaşla ve dertleriyle meşgulsünüz. Görünen o ki; su akacak yolunu bulacak ve kervan yürüyecek. Endişeye gerek yok, Allah kerim.

Murat-Bayram-1-1

 benzer haberler

Atatürk’ün ülkesi..19 Mayıs  

Atatürk’ün ülkesi..19 Mayıs

İnadına Dik Durmak  

İnadına Dik Durmak

Dünya ne diyor!.. Okuyun..  

Dünya ne diyor!.. Okuyun..