png kavlak, tepe, solaksubaşı
ergenler üst reklam

Son viraja girdik

26 Mar 2014 Çar 0:10
Bu haber 1.392 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
Davetiye-Dunyasi-Reklam-Popup_4342-1

Son viraja girdik sevgili okurlar, yapılan manevralar son yerini belirleyecek 4 gün sonra.
Seçim sürecine girdiğimiz ekim ayından bu güne olmadık yazılar yazıldı, çizgiler çizildi, fotoğraflar çekildi. Hepimiz gördük tabloyu.
Ani manevralar ile hafızamıza yansıyacak görüntüler kaydetti beynimiz. Mesala sayın Kılıçdaroğlu›nun kurt sembolu el işaretini yaptığı gibi. Bir gazeteci olarak sadece benim değil, tabanınında asla unutmayacağı bir hareketti sanırım. Umarım bu işaret sayın Kılıçdaroğlu›nun siyasi hayatına mal olmaz. Olur olmaz onu yerel seçim sonrası süreç gösterecek. hepimiz göreceğiz. Hayırlısı bakalım. İşaret nasıl yapılır bilmem sadece resimlerden tanırım. El işareti, o kadar zor değil sannadarsem ki, MHP Gemlik adayı sayın Bıyıklı da, 2009 da Demokrat Parti aday adayı iken, bugün gayet hızlı ve kolay yapıyor kurt işaretini. Kılıçdaroğlu kadar iyi yapamasa da partilleri alkışlatacak kadar beceriyor sonuçta. Ben yinede sayın Bıyıklı›ya naçizhane tavsiyede bulunayım. Kılıçdaroğlu›nun el işaretine iyi baksın. O da güzel kullanmış el dilini. Ondan ders alabilir bence. Ne olur ne olmaz, belki lazım olur. 2009 da Demokrat Parti, 2014 MHP, belki 2019 CHP olur, olurmu olur, büyük konuşmamamız lazım değil mi…
4 gün kaldı sandığa gitmeye. Siyasilerimiz elinden gelen her gayreti göstermeye çalışıyor son düzlükte. Mesela Ak Parti adayı Refik Yılmaz, olmayacak vaadlerle halkımızı yanıltmayız, gerçekci ve sağlıklı yatırımlarla Gemlik›i daha yaşanabilir bir kent haline getirebiliriz diyerek kenti yamaçlara taşımaya gayret edeceğiz, birinci öncelikli isteyenleri kendi yerlerinde bırakmaya gayret edeceğiz derken, MHP adayı sayın Bıyıklı ise, yerinde dönüşüm diye mesaj vermeye çalışıyor. İyi güzel yerinde dönüşüm yapında sayın Bıyıklı, eski binalar 5-6 hatta bazı yerlerde 9-10 katlı. 1. derece deprem bölgesi bir yerleşim alanında 3 kat imarı nasıl yükselteceksiniz? Deprem gerçeğini görmeden. Gemlik›te yaşayan bir vatandaş bu yerinde dönüşüm projenize inanmaz. Samimi değil. Bence daha gerçekçi bir proje üretebilirsiniz. Açıkcası 10 katlı binayı yıkıp, yerine tekrar 10 katlı yeni bina yapacağız derseniz buna kimse inanmaz.
Son haftada dile getirilen bir diğer konu ise Kumla›ya doğalgaz getireceğiniz propagandası. Bu konuda Bursa Milletvekili İsmail Aydın Gemlik›te düzenlediği basın toplantısında bunu dile getirmiş ve çalışmaların ocak ayı itibari ile başladığını ve ilgili firmanın yatırım yapma proğramına alması için gerekli görüşmelerin tamanlandığını belirtmiş ve önümüzdeki sezon Kumla halkının doğalgaza kavuşacağını dile getirmişti. Gemlik basını da yaptığı haberlerle Kumla ve Gemlik halkına duyurmuştu. Özellikle son virajda oy uğruna iktidar tarafından hazırlığı tamamlanmış bir projeyi ısıtarak yeniden dile getirmek ne kadar üretkenliktir, bunu seçmenin takdirine bırakmak lazım.
Seçmen kararını vermiş gibi Gemlik›te. Yağmur, sel baskınlarından ev ve işyerlerine giremeyen halk, önümüzdeki 5 yıllık süreci iyi değerlendirmek zorunda olduğu bilinciyle oyunu kullanacaktır Gemlik›te.

serhat logo

kültür siteye

Benzer Haberler

Suriye meselesi.. Surye’de iç savaş çıkmıştı, bizimkiler Esad’ı devirmek (!) hayaliyle...

Yorum 
0

Oysa bir şiir bile yeter zihinleri, akılları, kalpleri, ruhları ve dahi insanları birbirine bağlamaya....

Yorum 
0

“Türkiye gerçekten tuhaf ülke oldu. Ortaya çıkan bazı tipleri görünce bunu daha iyi anlıyoruz....

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:
CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

gemlik-belediyesi-refik-yilmaz-site bütünler siteye

Binalar Kamulaştırılıyor Mah...

Gemlik Belediyesi, kamulaştırdığı binaları yıkarak ilçeye nefes […]

Bursaspor Taraftarlar Derneğ...

Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Cihan Gökmen, […]

Denizler ve sahiller artık d...

     Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir […]

Hasan Çetin Okulları Yazlıkç...

Özel Hasan Çetin Anadolu Lisesi öğretmen ve […]

POPÜLER HABERLER

Küçükkumla’da bıçaklı Cinayet...

Küçükkumla mahallesinde meydana gelen olayda bir kadın […]

Balıkpazarında Cinayet

Gemlik’te Balıkpazarında meydana gelen olayda bir kişi […]

Ağırbaş ve Evrensel ailesinin mutlu...

Ağırbaş ailesinden Ahmet Ağırbaş’ın kızkardeşi, Ayfer Ağırbaş’ın...

Serbest bölgede feci kaza 2 ölü, 3 ...

Gemlik Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü önünde Gümrük […]

Umurbey yolunda can pazarı; 1 ölü, ...

Umurbey Gemlik yolunda, Umurbey’den aşağıya inen 16 […]

Gemlik’te Motosiklet Kazası 2 Yaral...

Gemlik’te akşam saatlerinde meydana gelen kazada, 2 […]