Bu Kategoridesiniz : 30 Mayıs 2017 Salı 02:16

Şu Hayatta

Gemlikteki kültürel etkinlikler, ekonomik hareketlilik, bahar festivalleri, hem şehri federasyonlarının ve derneklerinin stantları, sahildeki canlılık,  her gün her yerde bir konser, bir festival, bir zirve, ikisine yetişsem dördüne yetişemiyorum. Tüm bunlar umarım “Sahte Bloomberg Ekonomisi Politiği” değildir. Durup dururken hiç kimseyle kötü olmak istemem fakat bu zarif ve hilesiz ifadeyi anladığınızdan da hiç şüphem yok. Tüm bu enstantaneli durumlar Rafet el Roman’ın yıllar önce seslendirdiği “Şu Hayatta” isimli şarkıyı getiriyor akla.

11 AYIN SULTANI

Tokların tokları doyurduğu Ramazan ayına da girdik! Böyle dememin sebebini kısaca izah etmem gerekirse Oruçtaki ana fikir aç kalınma sonucu açın halinden anlamak, empatiye yatkın,  Allah’a yakın olmak, milli birlik beraberlik sonucu coğrafi ırksal dinsel ve politik sınırların ötesinde geniş kapsamlı bir arınma ritüelidir. Şaşalı iftar sofraları gösteriş değildir. Kul hakkı ihlali Allah’ın bağışlamadığı davranışlardandır, Ramazan ayında buna ekstra dikkat etmek ümidiyle 11 ayın sultanı Ramazan ayı mübarek olsun.

BURSA’NIN NİLÜFER’i

Geçtiğimiz günlerde tamamlamayı başardığım 26.kursumun sonunda gerçekleşen sertifika töreninden bahsetmek istiyorum. Sayısız kurs, eğitim, seminer, sempozyum, brifing ve kişisel gelişim zirvelerine katılmış ve tamamlamış biri olarak şunu söylemeliyim ki; bu son tören alışılagelmişin dışındaydı. Bir kere sertifika çerçeveliydi, bez kol çantası eşliğinde bizzat başkanın elinden verilişine, gösterilen ilgiye kadar farklı ve özeldi.  Darısı diğer eğitim kurumlarının başına diyelim. Nilüfer Belediyesi’ne, Sn.Başkan BOZBEY’e,  Uludağ Soroptimist Kulübü’nün Gemlikli başkanı Sn: Ayşen SAZCILAR’a ve değerli hocam Çocuk Gelişimi Uzmanı Sn. Fatma CANSARAN’a  teşekkürlerimi sunuyorum.

SOROPTİMİSTLER

“Kadın Değişirse Toplum Değişir” sloganının sahipleri, en iyiyi amaçlayanların kulübü yani Soroptimist lerle Gemlikli bayanların tanışmasını can-ı gönülden arzu ediyorum. Başkanın Gemlikli olması da gururumuz ve şansımız. Gemlik’li başkan Sn.Ayşen SAZCILAR ile en kısa zamanda röportaj yapmak için buradan da seslenmiş olayım.

4-D

Yine geçtiğimiz günlerde Manastır Kültür Merkezinde 11 Eylül ilkokulu ailesine güzel bir gece yaşatan 4-D sınıfı öğretmeni Sn.Ayşe Güven’e, Sınıf annesi Çınar GENÇDAL’a, Okul aile birliği başkanı Sn.Ümmühan AYDIN’a ve geleceğin bilim insanları 4-D sınıfı öğrencilerine teşekkür ediyorum. Gemlik 11 Eylül ilkokulu müdürü SN. Abdülillah BİLİR,in gösteri sonunda yaptığı, biz çalışanların bir aile olduğumuzu vurgulayan konuşması, öğretmenler, çalışanlar, veliler ve öğrenciler tarafından büyük alkış aldı.

GÖNÜLLÜ ELÇİ

Tüm bu yoğun koşuşturma içerisinde gittiğim kurs seminer toplantı gibi yerlerde, çeşitli il ve ilçelerde yeni tanıştığım Belediye başkanlarına, Dernek başkanlarına Gemlik’imizin belkemiği ve gür sesi “Gemlik Haber Gazetesi”ni  ve “Adranos” kitabını hediye etmeyi ve Gemlik’imizi temsil etmeyi ihmal etmiyorum. Nilüfer Belediye Başkanı Sn. Mustafa BOZBEY ve Uludağ Soroptimist Kulubü Başkanı Sn. Ayşen Sazcılar’a da Gazetemize ve Adranos kitabıma gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

ÖZÜR

Halk Oyunlarının aranılan ve başarılı öğreticisi Seda KARA arkadaşımın türkü gecesine, yoğun programımdan dolayı gidemedim kendisinden huzurlarınızda özür dileyerek yazımı noktalıyorum. Peki kimdir Seda KARA? Henüz tanımayanlar için ilgili link ektedir.  http://www.gemlikhabergazetesi.com/turk-halk-oyunlari.html

Sağlıcakla Kalınız…

melek güleç (1) melek güleç (2) melek güleç (3) melek güleç (4)

 benzer haberler

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler  

Ergenekon yalanı ile orduyu yıkmak istediler

Darbenin bilinmeyen tarafları!…  

Darbenin bilinmeyen tarafları!…

Bu iş buraya kadar!..  

Bu iş buraya kadar!..