Bu Kategoridesiniz : 22 Nisan 2014 Salı 20:37

Tapuda işler yoluna girdi, Özel dershanelerde ki ücret denetimi

Geçtiğimiz mart ayında dile getirdiğimiz tapu müdürlüğünde ki sıkıntıların olabildiğince asgari düzeye çekilmesi dikkatlerden kaçmadı. Birkaç ambulansın geldiği tapu dairesinden şikayet sesleri kesildi. Konuya duyarlılık gösteren Kaymakamımız Cahit Işık başta olmak üzere ilgililere ve tapu dairesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

İzlenilen tabloya bakıldığında gerek ilçe kaymakamlığına, gerek yerel basına bildirilen sıkıntılar aşılmış görünüyor. Kaymakamımız sayın Cahit Işık’ın bu benzer konularda ki duyarlılığını hepimiz biliyoruz. Devlet dairelerindeki mekanizmanın daha iyi işlemesi için elinden gelen gayreti gösterdiği bilinen Işık’ın benzer şikayetlerin hepsini dikkate alıyor olması ve vatandaşın mağduriyetinin önlenmesi için çaba göstermesi Gemlik halkı için ayrıca bir şanstır.

Değerli Gemlik Haber okurları, bildiğiniz gibi siz okurların gerek kamu yararı, gerek şahsi işlemlerinin normal yolunda yürümesi için dilimizin döndüğü kadarıyla sorunlarını dile getirmeye çalışıyoruz. Bir çok konuda kamuoyunun sesini duyuruyor, sıkıntılarını dile getiriyoruz.

Geçtiğimiz ay gazetemiz ofisine gelen 2 vatandaş, çocuklarını özel bir dershaneye gönderdiklerini, çocuklarının çok sevdiği bir öğretmenlerinin artık derslere girmeyeceklerini ve bu çocukların dershaneye gitmek istemediklerini söylediler. Bu iki velinin çocukları aynı dershanede aynı dersi alıyorlar. Öğretmenin dershaneyi bırakma sebebinin ise ücretini alamadığı, vakti geldiğinde hak ettiği ücreti istemesine rağmen, sudan bahanelerle baştan savılarak oyalandığını ve akabinde ders vermeyi bıraktığını öğrendim. Devlet memuru olmayan bu öğretmenin hak ettiği maaşı verilmediği gibi, yaptığım araştırmalarda ilgili kurumun, birkaç alanda yeni yatırımlara yöneldiğini, dershaneden kazandığını ve mesleki alanının dışında yatırımlar yaptığını öğrendik. Tabi ki herkes dilediği alanda yatırım yapabilir, serbest piyasada dilediği ticareti seçebilir. Buraya kadar bir diyeceğimiz yok. Lakin, 3 kuruşa çalışan bir yada birkaç öğretmenin hak ettiği maaşını ödemek de her kurumun ve her şahsın en birinci görevidir. Mesleki onurun en baştaki bilincini taşıması gereken bu kutsal mesleğin sahibi işverenler, en başta emeğin karşılığını ödemeliler. İlgili kurumların gereken denetimi yaptığında iş işten geçmiş olmaz umarım. Konunun takipçisi olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

serhat logo

 benzer haberler

İşte  İsmet İnönü…   

İşte  İsmet İnönü… 

İsmet Paşa.. Vatan sana minnettardır…  

İsmet Paşa.. Vatan sana minnettardır…

Bu hafta konuşulmayanlardan  

Bu hafta konuşulmayanlardan