png kavlak, tepe, solaksubaşı
ergenler üst reklam

Termal Tesis Gemlik’e Çok Yakışacak

13 Nis 2018 Cum 16:24
Bu haber 904 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
Davetiye-Dunyasi-Reklam-Popup_4342-1

(CEMAL KIRGIZ)  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Gemlik Termal Tesisinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Gemlik Terminali yanında bulunan 9 bin metrekarelik arsa üzerinde 6 bin 330 metrekare kapalı alan üzerine yapılacak olan tesisin 16 milyon liraya mal edileceği açıklandı. Haziran 2019 tarihinde teslim edilmesi beklenen tesisin, buna karşın yılsonuna kadar açılması hedeflendi. Termal Tesis temel atma törenine Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda bürokrat, meclis üyesi ve siyasi parti temsilcileriyle sivil toplum örgütü yöneticileri katıldı.

İstiklal Marşının Okunmasıyla başlayan temel atma töreninin açılış konuşmasını Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz yaptı. Termal Tesisin Gemlik’e ciddi bir değer katacağını savunan Refik Yılmaz, “Burada boşa akan bir su vardı. Arsayı büyükşehir belediyesine devrettik. Turizme yönelik, Gemlik’e büyük değer katacak dev bir projenin daha temelini atıyoruz” dedi. Gemlik’in hizmet ve yatırımlarla kabuk değiştirdiğini anlatan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, önümüzdeki hafta da 11 Eylül İlkokulu Spor Salonunun temelini atacaklarını açıkladı. 4 aydır her hafta Cuma günü ya bir açılış yaptıklarını ya da temel attıklarını anımsatan Yılmaz, “Gemlik’te iktidarıyla, büyükşehriyle, Ak partili Belediyecilik hizmetlerimizle tarihin en büyük yatırımlarını yapıyoruz” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ta, 9 dönüm arazi içinde 6 bin 330 metrekare kapalı alan üzerine yapılacak olan termal tesisin 16 milyon liraya mal olacağını söyledi. 3 katlı tesisin içinde kafeterya, aile banyoları, çok amaçlı salon, toplantı salonu, çocuk oyun grupları ve saunaların yanı sıra otopark bulunacağını kaydeden Alinur Aktaş, yılsonuna yetiştirmeye çalıştıkları tesisleri en geç bir yıl içinde hizmete açacaklarını ifade etti. Bursa’nın termal imkânlarla desteklenen ender şehirlerden biri olduğuna dikkat çeken Alinur Aktaş, Bursa’nın aynı zamanda Termal Kentler Birliği üyesi tek Türk şehri olduğunu vurguladı. Bursa’nın yükselen değerinin Turizm olduğunu belirten Alinur Aktaş, “Bursa Termal şehridir. Evliya Çelebi’nin dediği gibi Bursa Su’dan ibarettir. Gemlik Termal Tesisleri de turizm adına bizi güçlendirecek bir yatırım olacaktır” dedi.

Gemlik Termal Tesisinin temeli Belediye Meclis üyesi Ercan Barutçuoğlu’nun okuduğu duanın ardından protokol üyeleri tarafından butona basılarak atıldı.

TERMAL TESİS GEMLİK'E ÇOK YAKIŞACAK FOTO (1) TERMAL TESİS GEMLİK'E ÇOK YAKIŞACAK FOTO (2) TERMAL TESİS GEMLİK'E ÇOK YAKIŞACAK FOTO (3) TERMAL TESİS GEMLİK'E ÇOK YAKIŞACAK FOTO (5)

kültür siteye

Benzer Haberler

Gemlik Belediyesi, kamulaştırdığı binaları yıkarak ilçeye nefes aldırmaya devam ediyor. Emlak...

Yorum 
0

Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Cihan Gökmen, yeni yönetimi ile birlikte, Gemlik...

Yorum 
0

     Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Daha temiz...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:
CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

gemlik-belediyesi-refik-yilmaz-site bütünler siteye

Binalar Kamulaştırılıyor Mah...

Gemlik Belediyesi, kamulaştırdığı binaları yıkarak ilçeye nefes […]

Bursaspor Taraftarlar Derneğ...

Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Cihan Gökmen, […]

Denizler ve sahiller artık d...

     Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir […]

Hasan Çetin Okulları Yazlıkç...

Özel Hasan Çetin Anadolu Lisesi öğretmen ve […]

POPÜLER HABERLER

Küçükkumla’da bıçaklı Cinayet...

Küçükkumla mahallesinde meydana gelen olayda bir kadın […]

Balıkpazarında Cinayet

Gemlik’te Balıkpazarında meydana gelen olayda bir kişi […]

Ağırbaş ve Evrensel ailesinin mutlu...

Ağırbaş ailesinden Ahmet Ağırbaş’ın kızkardeşi, Ayfer Ağırbaş’ın...

Serbest bölgede feci kaza 2 ölü, 3 ...

Gemlik Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü önünde Gümrük […]

Umurbey yolunda can pazarı; 1 ölü, ...

Umurbey Gemlik yolunda, Umurbey’den aşağıya inen 16 […]

Gemlik’te Motosiklet Kazası 2 Yaral...

Gemlik’te akşam saatlerinde meydana gelen kazada, 2 […]